Skocz do zawartości


Zdjęcie

pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Witajcie

Podjąłem już ostateczną decyzję dotyczącą noża. Kupię sobie pushdaggera. Próby z trzymaniem korkociągu wykazały, że chwyt jest naprawdę pewny i wygodny :-)
Ale jest jeden problem - gdzie w Warszawie moge przynajmniej potrzymać [i ewentualnie kupić] pushdagger'a??? W Świecie Noży nie ma. Ktoś wspominał o jakimś sklepie przy Dworcu Centralnym - gdzie to dokładnie jest?

Panowie, pomóżcie jeszcze ten ostatni raz :wink: Jak już kupię nóż, nie będę Was męczył pytaniami [chyba, że o następny nóż :D ]

Liczę, że któryś z Was wskaże mi dokładną lokalizację sklepu z pushdaggerami [niby urodziłem się w Warszawie, ale mam jakieś problemy z orientacją w terenie :-) ]

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i pozdrawiam

M. M. W.

P.S.
Wyszukiwarka forum jest b. nieskuteczna, stąd niewiele za jej pomoca mogę zdziałać :cry:
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Swojego czasu mozna było kupić w Sharq w Galerii Mokotów ( niestety wybór push daggerów był niewielki)
Jeśli zaś chcesz nabyć cos w miarę dobrego w sensownej cenie, niestety z pomacaniem może być problem, to polecam[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/url]
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!

Panowie, pomóżcie jeszcze ten ostatni raz :wink: Jak już kupię nóż, nie będę Was męczył pytaniami [chyba, że o następny nóż :D ]


Nie stresuj sie pan. Forum to z definicji miejsce gdzie jeden meczy pytaniami innych, inni sie chwala co to oni nie wiedza. i tak w kolko.

KKamiLL
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Dzięki :-)
Faktycznie, ceny pushdaggerów Kompromedu są b. atrakcyne, np. ten:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pytanie jednak, czy ostrze i całość noża nie są zbyt długie? Czy zbyt długie ostrze nie spowoduje, przy oporze, przesunięcia się noża w pięści w prawo bądź w lewo [ostrze jest długie, więc wytwarza się długa dźwignia]. Gdybym mógł go potrzymać, miałbym możliwość oceny :cry:

Z drugiej strony cena, w stosunku do np. Cold Steela Defender'a III jest niesłychanie niska...... I co tu robić :?: :?: :?:

M. M. W.
  • 0

budo_miniu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
w Markach.... centrum handlowe... jest stoisko military, widzialem jednego pushdagger'a...

m.
  • 0

budo_lucos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Sklep znajduje się w podziemiach pod dworcem centralnym, jest tam całkiem spory wybór-Spyderco, Gerber, Cold Steel, SOG. Nie bardzo jestem wiem jak opisać dojście do tego sklepu, najlepiej będzie wejść w podziemia od strony Al. Jerozolimskich i poprostu się rozejrzeć i popytać :-)
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
ten sklep jest tuż przy wejściu do podziemi z przystanku autobusowego przy Al. Jerozolimskich (po stronie Dw. Centralnego): stojąc na przystanku przodem do dworca zobaczysz po swojej prawej stronie zejście do podziemi, a ten sklep jest pierwszy po lewej w najbliższym korytarzu biegnącym prosto (wzdłuż Al. Jerozolimskich).
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Dzięki

Myślę, że skończy się na Kompromedzie - wiadomo - niska cena. Tylko wciąż nie daje mi spokoju rozmiar noża - jak na push dagger to kolos :-) Czy ktoś z Was ma doświadczenie z tym modelem?

M. M. W.
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Miałem...
Po przeszlifowaniu fałszywego ostrza ( firmowo naostrzony jest jednostronnie) i przerobieniu pochwy na poziomą sprawował się całkiem nieźle. Słynne "nieścieralne logo" poddało się nad wyraz łatwo :)
Jednak po pewnym czasie zrezygnowałem z pushdaggerów na rzecz normalnego ostrza.A Kopromed został zastąpiony przez Cold Steel'owskiego Peace Keepera II.

MMW- jeśli chcesz obmacać to pojaw się kiedyś na treningu u braingame :)
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!

Miałem...
Po przeszlifowaniu fałszywego ostrza ( firmowo naostrzony jest jednostronnie) i przerobieniu pochwy na poziomą sprawował się całkiem nieźle. Słynne "nieścieralne logo" poddało się nad wyraz łatwo :)
Jednak po pewnym czasie zrezygnowałem z pushdaggerów na rzecz normalnego ostrza.A Kopromed został zastąpiony przez Cold Steel'owskiego Peace Keepera II.

MMW- jeśli chcesz obmacać to pojaw się kiedyś na treningu u braingame :)


To mnie przekonuje do zakupu.

Jeśli chodzi o treningi - zrobiłem wstępny wywiad, ale Saleta Club jest dla mnie: za daleko, za późno i trochę za drogo. Dlatego póki co postawiłem na trening ogólnorozwojowy [siłownia na wszystkie grupy mięśniowe + ćwiczenia aerobowe]. Już jestem po pierwszym treningu - zakwasy po 3 latach przerwy są straszliwe :wink: Żeby bliżej Gocławia istniała jakaś szkoła walki na noże... [poza tą, którą mam pod blokiem :wink: ]

Pozdrawiam, czekam na wszelkie sugestie w sprawie push daggera i do jutra.

M. M. W.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Pytanie do Morgula:

Jaki sposób mocowania jest w futerale modelu Kompromed, który miałeś :?: :?: :?:

M. M. W.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
skoro juz o pushdaggerach...
jakie znacie pushdaggery oprocz kopromedu, cold steela, jaguara i mercworxa (wiadomo jaka cena)? jest cos posrodku? juz raz sie pytalem, ale nie bylo odpowiedzi (nawet takich, ze nie ma nic innego)
pozdrawiam
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Standardowa skórzana szlufka wystająca pionowo do góry ponad obrys pochwy. Do szlufki poziomo, ale da się obracać, przynitowany jest kawałek skórzanego paska zakończonego zatrzaskiem ( napem?), który ma utrzymywać nóż w pochwie.
Niestety jakość skóry i ogólne wykonanie mogłoby być staranniejsze.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Ze wzgledu na ksztalt rekojesci i dlugosc ostrza (za dlugi) push dagger kopromeda ma sklonnosci do "krecenia sie" przy trafieniu na opor - w dloni. Kiedys War, ktory jest autorytetem nozowym pisal juz na ten temat tutaj.
Ja swoj podarowalem komus jako prezent i... Pieknie sie prezentuje u niego na polce.
Czekam na lepszy push dagger i nie bedzie to raczej cold steel, tylko cos o klase wyzej, albo dwie.
Zreszta jesli chodzi o push daggery to jest okrutna bryndza na swiecie. (Pomijajac fakt, ze w wiekszosci krajow jest zabroniony).
Tak wiec ciezko jest cos wybrac. Ja proponowalbym Ci jak juz z Kopromeda, to krotszy, asymetryczny model z gumowana rekojecia.

A wyrobow Kopromeda nie ma co sie czepiac - sa naprawde bardzo tanie i nie najgorsze jakosciowo jak za te pieniadze. Poza tym nie zal zniszczyc, przerobic, zgubic etc. noza za kilkadziesiat, czy 100 pare zlotych.
K_P
PS. Mnie tez kiedys sie wydawalo, ze noz za 100$ to juz drogi i "dobry" noz. Ale to... przechodzi z czasem.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
No właśnie - mi się też wydał za długi. Ale szczerze mówiąc, na stronie kompromedu żadnego krószego modelu z gumowaną rękojeścią nie znalazłem :? Jeśli możesz, podaj link.

M. M. W.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Jeszcze jedno pytanko - składaki [foldery] Kompromed są wręcz ultratanie. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tymi nożami? Czy za taie pieniądze można wykonać folder, który nie złoży się przy trafieniu na opór?

M. M. W.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Spójrzcie np. na to cudeńko :-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z czego to jest wykonane, że tylko tyle kosztuje????????????????
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
o skladakach zapomnij. uzywam teraz do wydlubywania kleju spomiedzy plytek. kupa zlomu. tragiczny projekt i wykonanie.
pozdrawiam
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!

o skladakach zapomnij. uzywam teraz do wydlubywania kleju spomiedzy plytek. kupa zlomu. tragiczny projekt i wykonanie.
pozdrawiam


Już zapomniałem :D

M. M. W
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pushdagger-gdzie w Warszawie??? HELP!!!
Pieta achillesowa skladakow jest blokada. Nie ejst pewna nawet w wielu "markowych" nozach. Jedyna jaka budzi zaufanie to w "motylkach". I jak juz tani skladany to tylko taki. Tzn. jesli nie ma sluzyc do zrobienia bulki z maslem, odciecia kwalka sznurka etc.,

Kiedys mieli w ofercie push daggera z gumowana rekojecia. Wyslij e-mail z pytaniem...
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024