Skocz do zawartości


Zdjęcie

Satori (Oświecenie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Satori (Oświecenie)
Dziś na treningu zrozumiałem że do dobrej techniki nie jest potrzebna tak bardzo praktyka (ciagłe doskonalenie) jak Satori (oświecenie) czyli zrozumienie istoty techniki, jej współgrania z ciałem, punktów trafienia w przeciwnika itp.

Udowodnienie? Proszę bardzo: Dzisiaj na treningu, gdy sparowałem z kumplem (tym o którym kiedyś opowiadałem - z shotokanu), a gościu nic kompletnie nie kumał, tylko starał sie praktykować - wychodziło mu coraz lepiej, ale gdy sensei dorzucił nam kontre i uniki, low-kick (który był zadany jako technika do sparowania), którego mieliśmy ćwiczyć nie dochodził do celu po obu stronach, a tylko ja potrafiłem wykontrować sparingpartnera. W końcu podeszedł do nas sensei, zwracając uwage na błędy partnera, pratner ofcoz dostał low-kicka technicznego, a w tedy ja zrozumiałem istotę low-kicka. Kumpel nic nie mógł później wykombinować na mojego low-kicka, a gdy się przyjmował - dawał skutki low-kickowe mimo iz nie wkładałem w technikę siły, gdy w końcu wlożyłem troszeczkę siły u partnera efekt jak młot - czyli efekt porządnego low-kicka.

Zgadzacie się z tym że potrzebne jest oświecenie w wykonywaniu techniki? Wam to tez się zdarzyło?
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Satori (Oświecenie)
Moim zdaniem obydwie sprawy sa ważne. Raz - musisz rozumieć technikę, wiedzieć jak ona ma wyglądać, jakie części ciała maja brać w niej udział. Dwa - jak już to wiesz to teraz trzeba to zastosować w sparingu, najlepiej zadaniowym.
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Satori (Oświecenie)
Może właśnie do swojego tańca walki dołożyłeś nową technikę ? W pełni odruchową.

Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Satori (Oświecenie)
Moze Satori to troche niewlasciwe slowo :wink: Powiedzmy zrozumienie istoty technik, pewnej zasady podstawowej na ktorej sie ona opiera. Ale do tego nie mozna dojsc samymi rozmyslaniami, tylko fizycznym treningiem.
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Satori (Oświecenie)
Tak jest: tylko poprzez trening fizyczny, można zostać "'oświeconym". Wiem coś o tym, bo sam zaobserwowałem podobne zjawisko. Po kilku godzinach kirikaeshi na worek, w stanie wszechogarniającego zmęczenia, zrozumiałem dopiero wtedy sens ciosu prostego. Polecam wszystkim samotny trening.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024