Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nastek- ano szkoda!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Nastek- ano szkoda!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nastula: To już koniec

Po obecnym sezonie jeden z najlepszych polskich judoków, Paweł Nastula zamierza zakończyć karierę sportową. Zrezygnował z ewentualnego udziału w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Atenach, nie wystąpi na krajowych matach.

"To już koniec. Czekają mnie jeszcze występy w barwach austriackiego klubu, z którym jestem związany umową, i kończę karierę" - powiedział Paweł Nastula.

Mistrzowi olimpijskiemu z Atlanty, Nastuli nie powiodło się w kwalifikacjach do olimpiady w Atenach. Ostatnią szansę uzyskania prawa startu w igrzyskach miał w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy w Bukareszcie. Nie zdołał jej wykorzystać. "Przed startem w mistrzostwach postanowiłem, że jeżeli o własnych siłach nie zdołam wywalczyć miejsca na olimpiadzie - nie pojadę do Aten. Wyjazdu na igrzyska nie chcę traktować jako wycieczki. Rezygnuję więc z dzikiej karty" - dodał.

O przyznanie dzikiej karty na ateńską olimpiadę dla Nastuli miał się starać Polski Związek Judo.

Nastulę czekają jeszcze występy w austriackim klubie Raiffeisen Muehviertel. Nie zamierza już wystartować w październikowych mistrzostwach Polski w Warszawie. "Kilkanaście tytułów mistrza Polski - to wystarczy" - powiedział.

34-letni Nastula w swoim dorobku sportowym oprócz złotego medalu olimpijskiego ma również dwa tytuły mistrza świata: z MŚ Makuhari'95 i Paryża'97 oraz wicemistrzostwo z Barcelony'91, a także trzy tytuły mistrza Europy: Gdańsk'94, Birmingham'95, Haga'96 oraz wicemistrzostwo Bratysława'99. Swoje sukcesy Nastula odnosił w wadze 95 kg, w której był nie pokonany przez ostatnie cztery lata, do momentu zniesienia rywalizacji w tej kategorii (potem walczył w wadze 100 kg).

"Teraz trzeba będzie porozglądać się za nową pracą. Prowadzony przeze mnie klub wprawdzie nieźle funkcjonuje, ale ludzie teraz nie mają zbyt wiele pieniędzy, by poświęcać je na zajęcia sportowe. Nie zamierzam też szukać szczęścia poza krajem - swoje miejsce widzę w Polsce. Może zajmę się szkoleniem w judo (dziećmi - nie), może znajdę coś innego ?" - powiedział Nastula.


Naprawde szkoda, ´do niewieludo ktorych zywie taki szacunek jak do Nastuli!
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastek- ano szkoda!
Szkoda, coz jego decyzja...
Jednego Polaka mniej na Igrzyskach. Naprawde szkoda..
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastek- ano szkoda!
tez juz bylem na onecie.

zawsze sie jakos tak dziwnie robi...
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastek- ano szkoda!
Szkoda, że nie pojedzie do Aten. Może by się tam do niego szczęście uśmiechnęło?
  • 0

budo_kojki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nastek- ano szkoda!
No bardzo szkoda Nastuli :( Ale moze Aneta Szczepanska pojedzie na olimpiade :) . MOze ona dostanie dzika karte! Trzymam kciuki, zeby sie jej udalo :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024