Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bjj vs Shidokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_anochi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Bjj vs Shidokan
No więc tematem są moje rozważania i pytanie. Zastanawiałem się nad rozpoczęciem treningów, więc rozpoczęłem od szukania odpowiednich stylów, odpowiednich tzn. szkutecznych i tych które podobają mi się. I w ten sposób doszedłem do wielu pytań i problemów, a oto one:

1) Bjj to tylko walka w parterze, więc nie ma tam żadnych uderzeń czy też walki w stójce, jednak w klubie BASTION treningi Bjj połączone są z Vale tudo, co to oznacza, to znaczy że są uderzenia ??

2) Shidokan pomaga opanować walkę zarówno w stójce jak i parterze. W klubie EMERS treningo odbywają się TYLKO 2 razy w tygodniu ---> zanim się ktoś nauczy walki w w obu pozycjach to chyba wieki miną. Obrazując w BASTIONIE jest 5 treningów w tygodniu... i 6 w sobote

3) Jak wygląda walka Bjj na ulicy, turlacie się po ziemi z każdym gościem

4) Jak przedstawia się kwestia pasów owych stylach ?

PS
I prosze nie piszcie odp typu przyjdź i się przekonaj, postarajcie się zobrazować mi to wszystko o co pisałem. I tak odwiedze te dwa kluby, ale chcę mieć już jakieś wyobrażenie o wszystkim. No i jeszcze jedna sprawa taki temat dałem na Mixie również, ale może gor z was tam nie zagląda, więc lepiej tu również to zamieszcze. Bo wydaje mi się, że lepszych informacji o Bjj nie dostane nigdzie indziej jak tylko na tym forum.
Z góry dziękuje za odpowiedzi i wyrozumiałość...
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan
Witam,

wal do Bastionu - jak masz VT to nauczysz sie wszystkiego, a to jest BARDZO dobry klub. A o bjj na ulicy bylo na wszystkich forach tyyyyyyle pisane. I jeszcze wiecej :wink:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan

1) Bjj to tylko walka w parterze, więc nie ma tam żadnych uderzeń czy też walki w stójce, jednak w klubie BASTION treningi Bjj połączone są z Vale tudo, co to oznacza, to znaczy że są uderzenia ??


Nie tylko walka w parterze, ale i sprowadzanie do niego. W każdym klubie bjj ćwiczy sie również pod vale tudo, więc są uderzenia w stójce oraz w parterze w dominujących pozycjach. I ile stójki i jaka to już zależy od specyfiki klubu.

3) Jak wygląda walka Bjj na ulicy, turlacie się po ziemi z każdym gościem


Wiesz co, strasznie mnie irytują takie txty a pojawiają sie często. Wychodzi na to ze bjjowcy to sierotki nieumiejące uderzać, które na ulicy zawsze dążą do parteru a później zbierają łomot. To tak jak by myśleć o krawce ze to tylko pchanie palców w oczy i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. ;-) Bjjowcy potrafią uderzać całkiem nieźle jak na chwytaczy, zresztą w mojej sekcji chyba połowa to byli uderzacze więc jest z kim sparować.

4) Jak przedstawia się kwestia pasów owych stylach ?


BJJ - biały, niebieski, purpurowy, brązowy, czarny

pozdro
  • 0

budo_p4w3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Środa Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan
dwa treningi na opanowanie i parteru i stujki to troche za malo..wiec wal na BJJ/ValeTudo...
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan
Bjj , Valetudo

Pozdr
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan

Obrazując w BASTIONIE jest 5 treningów w tygodniu... i 6 w sobote

Owszem,ale w Tyskim Bastionie,w katowickim oddziale(a ten by cię chyba interesował...)są 3.Chyba że chiałbyś dodatkowo jeździć do Tychów,ale musiałbyś się dowiedzieć ile by to Cie miało kosztować bo zdaje się że te dwa oddziały mają osobne opłaty.
Co do wyboru,po prostu zastanów się co Ci bardziej odpowiada,chyba po lekturze tego forum masz już jakieś wyobrażenie jak te sw wygladają,przejdź się teraz do obu klubów i wybierz co Ci sie bardziej spodoba...
Oba style są skuteczne(a zdaje się że o to ci chodzi)tak wiec zdecyduj sie po prostu na to co bedzie Ci sie przyjemniej ćwiczyło...
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan

Obrazując w BASTIONIE jest 5 treningów w tygodniu... i 6 w sobote

.Chyba że chiałbyś dodatkowo jeździć do Tychów,ale musiałbyś się dowiedzieć ile by to Cie miało kosztować bo zdaje się że te dwa oddziały mają osobne opłaty.
quote]

Nie mają
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zajrzyj tam
  • 0

budo_karate kid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan
Moim zdaniem lepiej wybrac klub bjj 8)
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan

Obrazując w BASTIONIE jest 5 treningów w tygodniu... i 6 w sobote

.Chyba że chiałbyś dodatkowo jeździć do Tychów,ale musiałbyś się dowiedzieć ile by to Cie miało kosztować bo zdaje się że te dwa oddziały mają osobne opłaty.
quote]

Nie mają
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zajrzyj tam

Pisząc to upewniałem się na tej stronce...
cennik dla tyskiego oddziału wygląda tak:1 trening w tygodniu-50zł,2-3-70zł,4-85zł,5 i wiecej-100 zeta
natomiast w katowicach 1-50 zeta,2-75,3-85 (ceny są wyższe chyba ze względu na to że w tychach,ponoć,sala nalezy do bastionu,a w katosach jest wynajmowana od AWF-u)
wydaje mi się że mam rację...
pytałeś sie może Sławka,albo Roberta?
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan
[quote name="Mesjasz"][quote name="budo_Chriser00"][quote name="budo_Mesjasz"][quote name="budo_AnOcHi"] Obrazując w BASTIONIE jest 5 treningów w tygodniu... i 6 w sobote [/quote]
.Chyba że chiałbyś dodatkowo jeździć do Tychów,ale musiałbyś się dowiedzieć ile by to Cie miało kosztować bo zdaje się że te dwa oddziały mają osobne opłaty.
quote]

Nie mają
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zajrzyj tam[/quote]
Pisząc to upewniałem się na tej stronce...
cennik dla tyskiego oddziału wygląda tak:1 trening w tygodniu-50zł,2-3-70zł,4-85zł,5 i wiecej-100 zeta
natomiast w katowicach 1-50 zeta,2-75,3-85 (ceny są wyższe chyba ze względu na to że w tychach,ponoć,sala nalezy do bastionu,a w katosach jest wynajmowana od AWF-u)
wydaje mi się że mam rację...
pytałeś sie może Sławka,albo Roberta?[/quote]

Ja tam trenuje
  • 0

budo_sprinter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan
Tylko Bastion Tychy kolego.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan
[quote name="Chriser00"][quote name="budo_Mesjasz"][quote name="budo_Chriser00"][quote name="budo_Mesjasz"][quote name="budo_AnOcHi"] Obrazując w BASTIONIE jest 5 treningów w tygodniu... i 6 w sobote [/quote]
.Chyba że chiałbyś dodatkowo jeździć do Tychów,ale musiałbyś się dowiedzieć ile by to Cie miało kosztować bo zdaje się że te dwa oddziały mają osobne opłaty.
quote]

Nie mają
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zajrzyj tam[/quote]
Pisząc to upewniałem się na tej stronce...
cennik dla tyskiego oddziału wygląda tak:1 trening w tygodniu-50zł,2-3-70zł,4-85zł,5 i wiecej-100 zeta
natomiast w katowicach 1-50 zeta,2-75,3-85 (ceny są wyższe chyba ze względu na to że w tychach,ponoć,sala nalezy do bastionu,a w katosach jest wynajmowana od AWF-u)
wydaje mi się że mam rację...
pytałeś sie może Sławka,albo Roberta?[/quote]

Ja tam trenuje[/quote]
Ja też
I co z tego?Pytam się tylko czy masz jakieś informacje o tym jak wyglądają płatności jak ćwiczysz w katowicach i w tychach jednocześnie.Ze strony wynika jednak że są dwa osobne cenniki,byłem ciekawaw czy masz jakies inne informacje...
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj vs Shidokan

zresztą w mojej sekcji chyba połowa to byli uderzacze więc jest z kim sparować.


Tak,a cała reszta to byli aikidocy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024