Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_artoorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Witam, chcialbym sie zapisac na jiu-jitsu w Warszawie.. mozecie polecic mi jakis dobry klub? Badz kluby??? Z gory dziekuje za odp!!:)
  • 0

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - treningi takze w W-wie.
A czy dobry klub? Sam ocenisz...
  • 0

budo_artoorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
widze, ze zajecia na Smolnej w soboty i niedziele tylko, tak?
  • 0

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Tak, ale do Piastowa nie jest tak daleko, acz zaznaczam, ze tam tloczno jest czasami...co do szczegolowszych informacji to pozwole sobie skierowac Ciebie do Martiusa albo Mursiego (o ile sie nie myle On tez jest z tego klubu...)
  • 0

budo_artoorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
no ale Piastow za daleko troszke.. a tam na Smolna warto przychodzic??
  • 0

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
To zalezy czego oczekujesz od treningow, najlepiej przyjdz i zobacz...de gustibus non est disputandum
  • 0

budo_artoorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
ok dziekuje za pomoc ;)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Artoorek, pytanie o kluby jj w Warszawie pojawiało się chyba ze dwa razy, więc dobrze jest w pierwszej kolejności poszukać takich informacji w starych postach.

Natomiast w związku z faktem powtarzania się tego pytania mam propozycję, aby stworzyć w dziale "przyklejony" topic z adresami klubów jiu-jitsu w Warszawie/Polsce... Zaraz wpiszę propozycję do książki życzeń :)


Jeśli chodzi o Smolną, to chodzę tam i polecam. Bardzo uniwersalny program i zdrowa atmosfera... Najlepiej przyjdź i zobacz.

Chodzę również na AZS UW na Karową do sekcji prowadzonej przez trenera Chełstowskiego, i również gorąco polecam. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki, a także na Elektronowej - w czwartki i soboty. Tu znajdziesz więcej info:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oraz:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (mniej więcej w połowie strony: SEKCJA JUDO / JU-JUTSU).
Programowo jest to bliższe judo, przede wszystkim rzuty i silny nacisk na ne-waza (walka w parterze), oraz jako uzupełnienie goshin-jitsu (samoobrona judo).

Niewiele mogę powiedzieć o Kempo Tai Jutsu, ale postaci p.Ryszarda Jóźwiaka raczej nie trzeba specjalnie przedstawiać. Adres ich sajta:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A jeśli jesteś zainteresowany przede wszystkim walką w parterze, to można polecić Valetudo Polska Mirka Oknińskiego, gdzie prowadzone są zajęcia brazylijskiego jiu-jitsu. Ich sajt:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sekcji jj jest więcej, więc najlepiej, gdyby stworzyć informacyjny topic o nich.

Pozdr.,
M.
  • 0

budo_artoorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
hmmm dziekuje bardzo za ta odpowiedz.. byc moze jest cos w zeszlych postach :) a ten pomysl z zamieszczeniem adresow jest fest.. trenuje inna sztuke walki i szukam czegos jako dopelnienie.. i zaciekawilo mnie ju-jitsu na Karowej.. Rozumiem ze warte polecenia.. valetudo nie interesuje mnie..
  • 0

budo_artoorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Hmmm a mam pytanie.. na Karowej to nie jest jiu-jitsu brazylijskie??
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Nie :!: ... choć w pewnym stopniu tak ;-)

Oczywiście nie jest to jiu-jitsu brazylijskie - trening jest oparty przede wszystkim na technikach judo, prowadzący zajęcia trener Chełstowski jest judoką, ośrodek na Karowej jest znanym od lat ośrodkiem judo (tam ćwiczy np. Krzysztof Wiłkomirski), używamy nazw japońskich (np. mówimy ude-garami, a nie kimura) i tak dalej, i tak dalej...

Z drugiej strony czwartkowe treningi są niemal w całości poświęcone ne-waza (parterowi) i nie tak wiele różnią się od brazylijskiego jiu-jitsu. W dużym stopniu wynika to z podobieństwa obu sztuk - nic w tym dziwnego, bo przecież bjj wywodzi się z judo. Trener z resztą nie kryje swej sympatii do bjj, z którym miał do czynienia podczas kilkuletniego pobytu w USA i zdarza się, że robi nawet zapożyczenia. Tak więc... :)
Natomiast we wtorkowe treningi robiona jest przede wszystkim stójka, i są to głównie nage-waza - czyli rzuty.

Może to wszystko wydawać się trochę pomieszane: judo, jiu-jitsu, bjj, ale jeśli ćwiczysz np. ude-hishigi-juji-gateme - dźwignię krzyżową, czyli popularną balachę - to co ćwiczysz - judo, jiu-jitsu, czy bjj? W tym właśnie rzecz - są to uniwersalne techniki, które wchodzą w skład szeroko rozumianego jiu-jitsu. Przejdź się, zobacz.

I polecam też sekcję Budokanu na Smolnej prowadzoną przez Martiusa, jutro sobota, trening jest o 15:30, wpadnij poćwiczyć, pierwsze zajęcia są i tak za free, więc nie podejmujesz żadnych zobowiązań ani nic nie stracisz :-)

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_artoorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Mursi dzieki bardzo za wyczerpujaca odpowiedz :)
Prawdopodobnie bede na Karowej we wtorek, na Smolna przy okazji tez postaram sie wybrac, ale chyba nie jutro..:)
Hmm z tego co mowisz, ciekawie wygladaja treningi na Karowej. Takie polaczanie judo z jj musi byc interesujace, poza tym rzuty bardzo lubie, wiec przyjde sprobowac :)
  • 0

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Polecam również Kempo Tai Jutsu, które Mursi już także opisał
Zajęcia odbywają się we wtorki o 18.30 i soboty o 15.15 na Emilii Plater 29, LO im Hoffmanowej (na tylach Mariottu) oraz na Esperanto, na tyłach KLIFU w srody i piatki o 20.00. Zajrzyj na strone Ryszarda Jóźwiaka:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
  • 0

budo_greenhorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praga Pld

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
To ja bym miał takie pytanie do ludzi z W-wy: cos sądzicie (ci co byli) o treningach na Karowej, zwłaszcza w wykonaniu mr Wójcika? Bo kiedys tam chodziłem (kilka lat temu) na ju-jitsu jak jeszcze nie było sekcji poczatkujacej i dzieki temu ze nie odpadlem mimo zajebistych trudnosci od grupy brazowych pasów to bardzo duzo sie nauczulem. Potem przerwa (kontuzje) i jak wróciłem po 2 latach to kompletna załama.. Wojcik zaczal robic prawie tylko formy, bo je uwielbia, wiec ze ja ich nie znam to nie wpuszcza mnie do zaawansowanych, a poczatkujacy to kurwa szok i przerazenie, 60 osob na sali 2/3 panienek z UW hihi, haha, pełna komercja..
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Zbigniew Wójcik - to chyba przede wszystkim jednak karate Shotokan. I od razu - na wszelki wypadek - apeluję o nieszufladkowanie sztuki czy szkoły po nazwie. Byłem kiedyś na jego treningu (shotokanu) i jest to bardzo dobra sekcja, Zbyszek jest niezwykle przekonującym człowiekiem, zaś jego trening - bardzo kontaktowy, diametralnie różny od innej warszawskiej sekcji Shotokanu, jaką wizytowałem...

Nic nie jestem w stanie powiedzieć na temat jj Zbigniewa Wójcika, ale patrząc na niego jako osobę - niewątpliwie ma się do czynienia z bardzo dobrym budoką.
  • 0

budo_mar-cin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!

To ja bym miał takie pytanie do ludzi z W-wy: cos sądzicie (ci co byli) o treningach na Karowej, zwłaszcza w wykonaniu mr Wójcika? Bo kiedys tam chodziłem (kilka lat temu) na ju-jitsu jak jeszcze nie było sekcji poczatkujacej i dzieki temu ze nie odpadlem mimo zajebistych trudnosci od grupy brazowych pasów to bardzo duzo sie nauczulem. Potem przerwa (kontuzje) i jak wróciłem po 2 latach to kompletna załama.. Wojcik zaczal robic prawie tylko formy, bo je uwielbia, wiec ze ja ich nie znam to nie wpuszcza mnie do zaawansowanych, a poczatkujacy to kurwa szok i przerazenie, 60 osob na sali 2/3 panienek z UW hihi, haha, pełna komercja..


Mowiac 2/3 panienek z UW masz na mysli studentki z UW czy chlopakow z UW( w domysle ze sa takimi leszczami)???
  • 0

budo_justa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!

To ja bym miał takie pytanie do ludzi z W-wy: cos sądzicie (ci co byli) o treningach na Karowej, zwłaszcza w wykonaniu mr *****cika? Bo kiedys tam chodziłem (kilka lat temu) na ju-jitsu jak jeszcze nie było sekcji poczatkujacej i dzieki temu ze nie odpadlem mimo zajebistych trudnosci od grupy brazowych pasów to bardzo duzo sie nauczulem. Potem przerwa (kontuzje) i jak wróciłem po 2 latach to kompletna załama.. Wojcik zaczal robic prawie tylko formy, bo je uwielbia, wiec ze ja ich nie znam to nie wpuszcza mnie do zaawansowanych, a poczatkujacy to kurwa szok i przerazenie, 60 osob na sali 2/3 panienek z UW hihi, haha, pełna komercja..


Może dziewczyny mają większe jaja od facetów?!!!!! :lol:
A z tego co się orjentuję , na uczelniach jest wyższy poziom /pewnie są
wyjątki/niż gdzie indziej.
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

polecam tą sekcję
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
W Piastowie jest fajnie, sam tam trenuje juz od prawie roku. Fakt, faktem, ze czasem jest ciasno, ale sie cwiczy dobrze. Pozatym plusami takiego rozwiazania sa:
- mala grupa uczniow
- trener dokladnie kontroluje to co sie dzieje na sali. Jesli robisz cos zle, zaraz podejdzie i pomoze.

Fakt rzucac sie nie rzucamy po calej macie, ale jak wszyscy pojda cala mata nasza jest ;P

[OT]. Quasimodo: pisz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub GG:1963175 bo nie moge na privy odpisywac.
  • 0

budo_jujitsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam klubu jiu-jitsu w Warszawie!
Tanio sprzedam plecionkę jujitsu (góra, spodnie i pas). Rozmiar na wzrost 180. Prawie nie używana !!!
Cena symboliczna, do uzgodnienia. Pytania proszę kierować pod adres
informen@@@poczta.onet.pl (w adresie mailowym wykasuj dwa znaki @@).

Strój chcę przekazać osobie zainteresowanej osobiście (przesyłka pocztą raczej nie wchodzi w rachubę) jestem z Warszawy.


Pozdrawiam wszystkich miłośników jujitsu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024