Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Panowie i Panie - zwlaszcza z Polskiego Centrum JJ GR ale nie tylko, czesto (przynajmniej mnie sie to zdarza) chcialbym dowiedziec sie czegos wiecej o takim czy innym Mistrzu z (lub uczniu) zwlaszcza po pobycie na Seminarium czy innym zgrupowaniu i okazuje sie to dosc trudne bo informacji praktycznie nie ma. Czy zatem nie pomyslelibysmy o stworzeniu takiej ogolnosekcyjnej bazy danych z lista wszystkich Mistrzow, uczniow w ktorej to moglyby byc podstawowe informacjie typu Who is Who? Co sadzicie o takim pomysle? W zalaczeniu podsyłam link gdzie mozemy zapoczatkowac taki temat, moze sie przyjmie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Na razie dane beda trafiac na strone sekcji JJ SEIKEN Krakow, ale jak zainteresowanie bedzie wieksze to przerobimy lekko portal. Jest tez tutaj na razie prosta ale funkcjonalna wyszukiwarka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Czekam na opinie i wypowiedzi w tym temacie. Watek ten zreszta byl poruszany juz wczesniej np. tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
A kto będzie weryfikował czy ktoś jest Mistrzem czy tylko zwykłym czarnym pasem, albo co jeszcze gorsze instruktorem bez czarnego pasa (jeśli będzie można takich dopisać oczywiście)?
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Zycie bedzie weryfikowac :-) :wink:
  • 0

budo_eaquer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu

Zycie bedzie weryfikowac :-) :wink:


Życie piszesz... Zastanawiające. Nie znam tego człowieka.

A w jakiej sekcji On, ćwiczy? I jaki ma stopień i od kogo?!

Pozdrawiam.

PS. "Just kidding" :wink: .
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Hehe, przedsięwzięcie raczej nierealne...

Czy baza miałaby obejmować wszystkie organizacje jiu-jitsu i ich instruktorów? Bo trochę tego jest...

Z tego, co wymienił kiedyś Martius http://www.forum-kul...showtopic=55207 to na pewno:

PZJJ - Polski Związek Ju-Jitsu - Katowice - organizacyjnie przy IJJF
PAJJ - Polska Akademia Ju-Jitsu - Eugeniusz Sikora - Zielona Góra
Międzynarodowa Organizacja Modern Ju-Jitsu - Roman Grzegorz - Głogów
Polskie Stowarzyszenie Ju-Jitsu - Michal Śliwka - Kraków
Polskie Centrum Jiu-Jitsu Goshin Ryu - Krzysztof Kondratowicz - Warszawa
Polska Organizacja Jiujutsu - Tomasz Guja - Jaworzno (przy ISJA, sport ju-jitsu)
Kobudo Kenkyukai JuJutsu - Eryk Murlowski - Opole
Centralny Okręgowy Zwiazek Ju-Jitsu - Jan Słopecki - Warszawa
Polska Federacja Kempo Tai Jutsu (Ju Shorin Ka Do) - Ryszard Jóźwiak
Warszawskie Stowarzyszenie Budo - Akademia Ju-Jitsu - Martius z bratem Krzysztofem
Polski Zwiazek Instruktorów Służb Mundurowych - Kalisz
Polskie Stowarzyszenie Aiki Ju-jitsu - Okuyama Ryu
i jeszcze np. choćby Polska Organizacja Hakko Den Shin Ryu Ju Jutsu

Od Aiki Ju-jitsu czy Hakko-Ryu już blisko do aikido, tak technicznie (pochodzenie od Daito-Ryu), jak i nierzadko istnieją powiązania między instruktorami czy organizacjami, więc pytanie: włączać / nie włączać aikido? Bo jeśli tak, to dochodzi Hoffman, Wysocki itd...

Żeby być sprawiedliwym, to do takiej bazy dobrze byłoby dodać ośrodki judo (czyli dochodzi Polski Związek Judo) - ich instruktorzy często mają również stopnie w Jiu-Jitsu i nierzadko nauczają na swoich zajęciach technik JJ/samoobrony (a Goshin-Jitsu jest z resztą częścią programu technicznego Kodokan Judo).

Oczywiście brazylijskie jiu-jitsu, które jest wprawdzie czymś innym, ale niewątpliwie stylem jiu-jitsu, zwłaszcza bliskim judo. Więc Liga BJJ, BJJ Polska, ValeTudo Polska...

I nie twierdzę, że wyczerpałem tym temat...


Fakt, fajnie, gdyby istniała strona, gdzie możnaby przeczytać o każdej z w/w organizacji, dowiedzieć się o zrzeszonych w nich klubach oraz poznać nazwiska i stopnie instruktorów. Tylko kto to wszystko zbierze? I kto będzie administrował taką bazą? I po co to tak na prawdę?

Pozdr.,
M.
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu

...Fakt, fajnie, gdyby istniała strona, gdzie możnaby przeczytać o każdej z w/w organizacji, dowiedzieć się o zrzeszonych w nich klubach oraz poznać nazwiska i stopnie instruktorów. Tylko kto to wszystko zbierze? I kto będzie administrował taką bazą? I po co to tak na prawdę?

Pozdr.,
M.


Hm, widzę tutaj jakąś sprzeczność, no to albo fajnie by było albo po co to?
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Sprzeczności... No cóż, podobno często towarzyszą człowiekowi :wink: :D

Pewne pozytywy istnienia takiej bazy są oczywiste, ale czy istnieje faktyczne zapotrzebowanie na coś takiego? Środowisko jujitsu jest dość różnorodne, więc pytanie, czy jest sens tworzenia bazy, w której znajdą się rzeczy jednak technicznie sporo, a w skrajnych przypadkach bardzo, odmienne? Czy ładować to wszystko do jednego wora? Jak wyznaczyć logiczną granicę takiej bazy? I jeszcze inna rzecz: może taka baza posłuży później jakiemuś (nad)gorliwemu urzędasowi z którejś z (nad)opiekuńczych instytucji? ;-)

Nie, ja nie neguję takiego pomysłu :-) . Po prostu przedstawiłem kilka pytań, jakie można sobie zadać :)

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu

...I jeszcze inna rzecz: może taka baza posłuży później jakiemuś (nad)gorliwemu urzędasowi z którejś z (nad)opiekuńczych instytucji? ;-) ...


No, to jest argument przeciw takiej bazie, faktycznie. Urzednicy jacy sa kazdy widzi, aczkolwiek nie sa to marsjanie tylko tacy sami ludzie jak kazdy z nas :)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Jak każdy z nas? O nieee, ja mam nadzieję, że jednak trochę się od nich różnię ;-) .
Marsjanami może nie są, ale może lepiej by było, gdyby - przynajmniej co poniektórzy- jak najszybciej nimi zostali ;-)

A tak poważnie - OK z tą bazą :) . Ale czy znajdzie się Job (znaczy, "cierpliwy Job"), żeby wykonać taki job? ;-)

Pozdrowienia :-)
M.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
mozę znajdzie się jakiś syzyf :?: :!: :)
  • 0

budo_piotr***
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Mimo wszystkich za i przeciw, wymienionych powyżej, popieram pomysł i myślę że warto byłoby zebrać przynajmniej listę instruktorów, nawet tych bez czarnych pasów ale z zaznaczeniem kto u kogo się uczył i w jakim okresie. Mogło by to trochę wyjaśnić temat mistrzów "znikąd".
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu

Mogło by to trochę wyjaśnić temat mistrzów "znikąd".


hmm... widzę, żę temat trochę drażliwy.... i zapomniany... :wink:

Informacji i wiadomości nigdy nie za dużo... w tej zalewającej nas masie sztuk MA, ekspertów itp... dobrze byłoby mieć jakieś rozeznanie.
Przynajmniej Ci mniej doświadczeni, a też chcący wiedzieć, mogliby znaleźć coś dla siebie...
a i dla nas przydałoby się trochę relaksu....nieprawdaż ?? :)

Np. doskonałym przykładem jest strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a jest ich o wiele więcej....
  • 0

budo_crazy_drako
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu

Np. doskonałym przykładem jest strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a jest ich o wiele więcej....


Jeśli chodzi o to coś, to ja bym tego stroną nie nazwał. Jak ktoś nie umie pisać stronek, to zleca napisanie komuś kumatemu, a nie pisze coś, co w pierwszej lepszej przeglądarce się rozlatuje i gubi polskie znaki!! Sory za krytykę, ale inicjatywa wporzo, tylko czemu tak spier... wykonanie :( ??
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Hm, ja z kolei nic z tej stronki nie kumam, nie wiem moze ...
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu

Hm, ja z kolei nic z tej stronki nie kumam, nie wiem moze ...

to moze to ze facet wylicza 22 dany czyli wychodzi po danie na rok :) :) :)
  • 0

budo_fila
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Witam wszystkich
A ja wam napiszę tak mimo że strona jest strasznie spartolona, to informacje jakie są na niej zawarte jak najbardziej by sie nadawały do takiej bazy danych. Bardzo fajnie jest napisane co gdzei i kiedy i jak długo, pozatym jakie kontakty i w ogłóle.
Szczeże powiedziawszy to ja taką baze właśńie tak bym widział. Nie ma info że gość jest nieziemski albo ze trening u niego to strata czasu.
Po prostu jego osiągnięcia i w ogóle.
A jak was coś zainteresuje to się sami wybierzecie albo skontaktujecie.

Wiadomo mogą zdażyć sie naciągniecia typu gdzie to on nie był i z kim nie ćwiczył. ale takie żęczy to można puźniej na forumu przedyskutować.
Ja za taką bazą jestem jak najbardziej za, tylko powstaje pewien problem może niekturzy Sensei nie będą chcieli być na stronie ze swoimi "kolegami z branży" bo powiedzą "to chańba że jego uznajecie za Sensei" :)

Ja to bym miał taki pomysł ruszyć z taką bazą i dać znać o tym każdemu komu się tylko da. A zainteresowani niech wyślą wtedy swoje dane namiary i w ogóle. I dopiero wtedy ich na stronkę. A kto nie chce to zawsze na forum możecie go obgadać.
Pozdrawiam wszystkich

---------------------------------------------
doko-e iku masuka (quo Vadis) :)
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogolnosekcyjna baza osob cwiczacych Jiu-Jitsu
Niejako swojego rodzaju taka baza (a przynajmniej linkownia) powstaje właśnie teraz w naszym dziale :D
See: topic "Kluby ju-jitsu / ju-jutsu / jiu-jitsu / nin-jutsu itd w PL"
Link: http://www.forum-kul...showtopic=66366

Mam nadzieję, że szefowie klubów (lub przynajmniej osoby w nich ćwiczące - jak w moim przypadku :) ) chętnie się będą dopisywać. To od nich zależy, na ile baza ta będzie kompletna.

Pozdrowienia,
M.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024