Skocz do zawartości


Zdjęcie

Socom Czy Amphibian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

Czy ktos z szanownych uzytkownikow uswiadczyl w swoim amphibianie lub socomie (auto lub manual) luzy po jakims czasie uzytkowania??


jasne ze tak (bynajmniej u mnie - Socomy) :roll: nie góra-dół (tutaj obydwa byly jak kamien w sumie) ... ale lewo prawo - o dziwo starsza o rok elitka nie ma luzow prawie wogole za to moj ostatni socom M\a 2003 ... no coz pojawily sie i nie latwo je bylo zlikwidowac bez utraty plynnosci otwierania :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
czyli nie ma cudow. Nawet w przypadku microtecha.
Czym zlikwidowales te luzy??
Masz klucze do MT-chow??

KKamiLL
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
Zlikwidowal te luzy PiteremM ;)
..jasne , ze nie ma cudow , co sie spodziewales :)
na MT to tylko szkoda kapuchy wydawac :P
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

na MT to tylko szkoda kapuchy wydawac :P


nie rob jaj czlowieku.
Caly swiat to czyta :)

A poza tym sie napalilem na kolejnego MT i jak tylko kasa bedzie to kupuje.
Zreszta co do luzow to nawet patrzac rozsadnie na to wszystko to nie ma mozliwosci zeby po jakims czasie w folderze nie zrobily sie luzy boczne.

KKamiLL
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

Zreszta co do luzow to nawet patrzac rozsadnie na to wszystko to nie ma mozliwosci zeby po jakims czasie w folderze nie zrobily sie luzy boczne.


Tez tak uwazam , choc pamietam ktos sie kiedys odgrazal , ze w Sebenzie nie ma bata i takie luzy nie powstana...ale kto wie ;)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian


Zreszta co do luzow to nawet patrzac rozsadnie na to wszystko to nie ma mozliwosci zeby po jakims czasie w folderze nie zrobily sie luzy boczne.


Tez tak uwazam , choc pamietam ktos sie kiedys odgrazal , ze w Sebenzie nie ma bata i takie luzy nie powstana...ale kto wie ;)


ee tam. Ja w to nie wierze. Sebenza ma normalne imbusy wiec latwiej dokrecic zanim ktokolwiek sie dowie o luzach :-) :)

Jest ktos gotowy przekonac mnie ze sie myle??

KKamiLL
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
Łojezusicku 8O

Dawno tu nie byłem, poczytałem teraz, i włos mi się zjeżył na plecach ;)

SOCOM vs. Amphibian jako EDC? Bo konserwy otwierać trzeba, i nie wiadomo który to lepiej zniesie? Panowie, otwierałem konserwy swoją Endurą i przeżyła, to pewnie i SOCOM da radę, nie? Że luzy są? Przecież te luzy, na takim poziomie jak mogą wystąpić w MT to uwierają tylko i wyłącznie ... próżność właściciela. Wyluzować się trochę trzeba, to że ostrze "lata" o 1/8 stopnia w każdą stronę na możliwości noża specjalnego wpływu nie ma.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
Jako EDC do wszystkiego (znaczy zero pieprzenia) to Amphibian. SOCOMy (czy to klasyczne, czy elite) były projektowane jako noże taktyczne, a więc chodzi tu bardziej o możliwość przebicia czegoś niż zastosowania, że tak powiem, "turyste". Wół roboczy Microtecha to właśnie Amphibian. Ma on dużo bardziej masywny czubek. Jak jadę w góry, to SOCOM zostaje w domu, proste.

Luzy... minimalne, ledwo wyczuwalne luzy powstaną prawie zawsze. Prawie, bo noże, które sobie poradzą z czasem to generalnie te, gdzie:
a) jest mocna "rama" z litego tytanu (framelock po prostu)
B) ostrze ma szerokie podkładki i siedzi na dużej przestrzeni między oboma częściami rękojeści.
c) ostrze chodzi na łożysku ślizgowym, dzięki czemu oś główna nie jest dokręcona z wyczuciem ale dociśnięta "na trupa", ile wlezie. Bo okładziny nie ściskają ostrza tylko owe łożysko.
d) maksymalna precyzja wykonania

Dobrym przykładem jest tu Sebenza, natomiast np. podobny do niej konstrukcyjnie (na pierwszy rzut oka) Camillus Dominator już nie. Co bynajmniej nie przeszkadza mu być bardzo dobrym nożem!
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

Dobrym przykładem jest tu Sebenza, natomiast np. podobny do niej konstrukcyjnie (na pierwszy rzut oka) Camillus Dominator już nie. Co bynajmniej nie przeszkadza mu być bardzo dobrym nożem!


8O 8O

to mnie ostudziles. Podoba mi sie Dominator bardzo.
Mozesz wiecej o nim powiedziec?? W czym jest gorszy od sebenzy skoro konstrukcja ta sama??

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

to mnie ostudziles. Podoba mi sie Dominator bardzo.
Mozesz wiecej o nim powiedziec?? W czym jest gorszy od sebenzy skoro konstrukcja ta sama??


nasuwają mi się trzy rzeczy:
a) w czym cię ostudziłem? W tym, że Sebenza i Dominator to nie to samo?
B) czy ja napisałem "konstrukcja taka sama", czy "podobny konstrukcyjnie na pierwszy rzut oka"?
c) wiem, że to jest forum internetowe. A internet to ciąg zer i jedynek... ale świat nie jest binarny. Noże też nie dzielą się na jedynki (dobre) i zera (śmieci). Przeczytaj proszę spokojnie moją odpowiedź jeszcze raz, ona ma nieco inny sens niż to co z niej wyłapałeś. Bo nie ma tam ani słowa na temat: uwaga, Domiantor jest "be" :roll:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
Spokojnie, nie powiedzialem ze napisales ze Dominator jest "be".
MYsle ze dobrze zrozumialem Twoja wypowiedz bo zrozumialem ja tak:

"Luzy... minimalne, ledwo wyczuwalne luzy powstaną prawie zawsze. Prawie, bo noże, które sobie poradzą z czasem to generalnie ...
.....
Dobrym przykładem jest tu Sebenza, natomiast Camillus Dominator już nie. Co bynajmniej nie przeszkadza mu być bardzo dobrym nożem!"

Czyli wynika z tego ze Dominator luzy zalapie po jakims czasie a Sebenza nie. Albo przynajmniej nie tak odczuwalne jak w Dominatorze. OK.

Miales duzo do czynienia z Dominatorem??
Jak to sie sprawuje w codziennym uzytkowaniu?
Bo faktycznie patrzac tylko na to ze okladziny ma z tytanu i ostrze z S30V mozna powiedziec ze to taka inna wersja sebenzy. Ale nad tym juz nie dyskutujmy bo wiem ze te dwa noze roznia sie konstrukcja.

Cena jest za to duzo bardziej znosna niz w przypadku Sebenzy.
Warto miec ten noz? (zwazywszy na cene)

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

Warto miec ten noz? (zwazywszy na cene)

Dominatora? Pewnie! Masz mocną blokadę, świetną stal i wspomaganie. Nie ma tak skonstruowanej osi jak Sebenza i ma mniejsze podkładki (z teflonu), ale jest to koń roboczy pierwsza klasa. Tylko flipper przeszkadza czasem w "kuchennych" zastosowaniach. Poza tym - bomba.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
wspomaganie??
Cos ala Speed Safe w Kershawie??

Jak to dziala w dominatorze??

W takim razie moze powinienem w swoich typach zmienic (patrz pare postow do tylu) socoma manuala na dominatora a ampha auto zostawic na miejscu??

Ale Piter, jak przeczytalem u Ciebie na stronie ze Socom to jeden z tych nie do pozbycia sie "poki co mam na chleb" to zadzialalo to na mnie :-)

Bez wazeliny oczywiscie.

Cholera, powiem krotko - chce noz(e) (bo w sumie auto i manual) o ktore nie bede musial sie martwic jak ktos bedzie je mial w swoich lapach i nie bede musial patrzec co z nimi robi.
Jestem przewrazliwiony :?:

KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
KKamiLL, tak, to jest coś jak SpeedSafe u Kershawa. A jeśli chodzi o SOCOMA, to podobnie jak poprzednio, please, nie wyciągaj pojedynczych słów czy zdań z kontekstu. Napisałem też wyraźnie o zastosowaniach tego noża... że zacytuję:"Oczywiście, bądźmy szczerzy, jeżeli ktoś szuka noża wybitnie roboczego, to może SOCOM nie jest najlepszym wyborem, choć na pewno nie złym." Czy nie o tym pisałem wcześniej w tym wątku?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

Cholera, powiem krotko - chce noz(e) (bo w sumie auto i manual) o ktore nie bede musial sie martwic jak ktos bedzie je mial w swoich lapach i nie bede musial patrzec co z nimi robi.
Jestem przewrazliwiony


Na to jest jedna dobra rada: nie dawaj nikomu do lapy swojego noza :)

Sprawdzilem na sobie - dziala ;)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

Cholera, powiem krotko - chce noz(e) (bo w sumie auto i manual) o ktore nie bede musial sie martwic jak ktos bedzie je mial w swoich lapach i nie bede musial patrzec co z nimi robi.
Jestem przewrazliwiony


Na to jest jedna dobra rada: nie dawaj nikomu do lapy swojego noza :)

Sprawdzilem na sobie - dziala ;)


niee, to tak nie moze byc. Jak komus daje BK7 do lapy bo chce sie pobawic to tylko mam obway o to zeby sobie krzywdy nie zrobil. Bo dopoki mi sie nie zacznie na nim wieszac :) to nie ma przeciez sposobu na zrobienie krzywdy temu nozowi.

Z folderami gorzej.
Ale wierze ze sa takie ktore mozna dac innym do lap. I ze nie musi to byc Extrema Ratio czy strider (ew. Buck strider).

Hmm, w takim razie z wypowiedzi Pitera wynika ze bede zbieral chyba na Amphibiana.

KKamiLL
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
Kamil, nie musisz sie bac. Ostatnio tak prywatnie sprobowalem. BK7 wytrzymal moje 105kg.
Wojtek
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

Kamil, nie musisz sie bac. Ostatnio tak prywatnie sprobowalem. BK7 wytrzymal moje 105kg.
Wojtek


8O 8O

serio?? ale powaznie pytam.
A jak byl zamocowany:?:

Bo czubek ma troche jakby waski wiec to chyba jego slaby punkt

KKamiLL
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian
aha, ale w ogole nie odksztalcil sie trwale czy tylko nie zlamal??

KKamiLL
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Socom Czy Amphibian

Na to jest jedna dobra rada: nie dawaj nikomu do lapy swojego noza :)

Sprawdzilem na sobie - dziala ;)


tzn ze Sebenzy mi nie pokazesz?? :(

KKamiLL

PS. Szkoda bo dalbym Ci w zamian popstrykac mini socomem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024