Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening strzelecki..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Trening strzelecki..
Jak trenowac na strzelnicy zeby umiejetnosci przydaly sie potem w realnej walce? Np CQB? Moze podzielicie sie swoimi doswiadczeniami??
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
Po pierwsze, to trzeba trenować w domu, przed lustrem. Szybkie wyjęcie broni, przeładowanie, oddanie strzału. Jak nie wyjmiesz broni to i tak nie postrzelasz.
Potem można strzelać do dwóch tarcz, raz do jednej, raz do drugiej.
Potem tarcze ustawione w różnych odległościach.
Do jednej dubletem.
Do dwóch dubletem.
Do zbliżającej się tarczy, potem do odjeżdżającej tarczy.
Zza zasłony.
To wszystko bez przemieszczania się, statycznie.
Oczywiście zmiany magazynka.
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
A jest sens umieszczac je na roznych wysokosciach albo czesciowo zasłaniac?? Na jakich odleglosciach trenowac wogole strzelanie z broni krotkiej??
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
No to chyba pytanie retoryczne.
Ćwiczysz strzleanie do różnych celów, nikt ci nie stanie w miejscu na odległości 3 metry od ciebie, rozłoży ręce i powie "wal".
Dystanse - realnie to od odległości na przyłożenie ręki to ok. 15 metrów.
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
Jeszcze jedno pytanie jak juz cie tak dzisiaj mecze :) Widzisz sens strzelania z lewej i prawej reki? Moze sie to pzrydac pzry strzelaniu z zazaslony bo nie zawsze mozemy sie tak wychylic zeby strzelac prawa nie? Jeslui mozesz podaj tez inne rzeczy jakie cwiczysz na strzelnic: moze jakies dynamiczne wejscia do pomieszczen albo chociaz ogolne zasady jakimi sie kierowac?? Pozdrawiam!
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
Powiem inaczej - najpierw poćwicz wyciąganie broni lewą ręką, gdy kaburę masz po prawej stronie. I zmianę magazynka jedną ręką. To jest ważne.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
kiedys sie naczytalem w komandosie o zawodach IPSC (czy jakos tak..) no i tam strzelali z roznych pozycji, przez okienka i w ogole.. np cele byly czesciowo zasloniete zakladnikami (tekturowe tarcze o srednicy jakies 50cm.. jak tulow ludzki..

mam pistolet na kulki.. taki lepszy (za 85zl - kilka lat temu).. to strzelalem do tarczy od wiatrowki :) z 7m, bo dalej to juz nie bylo sensu taka spluwa.. postrzelalbym sobie.. tylko checi barak. :)

ale nie przeszkadzam.. chetnie sie czegos dowiem :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
Idź na strzlenicę, gdzie masz instruktora i możliwośc wypożyczenia broni. Tam poćwiczysz prawdziwą ostrą giwerą, zobaczysz, co to odrzut, huk itp.
Spodoba ci się :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
trening strzelcki strzelania obronnego...warto wogóle zacząc od nauki trzymania broni i celowania - gdy opanujemy trafianie w tarczę z odlełosci 10-15 metrów lub dalej wtedy zblizamy tarczę na 5-7 metrów bo to jest realna odległośc uzycia broni i.........zaczynamy trening własciwy.
dodam że do opanowania strzelania do celu-statycznie-można wykorzystac trening pamieci mięsniowej z celowaniem przy obciazeniu pistoletu...to tak na marginesie..

NAJWAZNIEJSZE JEST JEDNAK NABYCIE NAWYKÓW:
-nie kierowania broni w inną strone niż chcemy strzelic mimo , że broń jest wyładowana

-sprawdzania czy mamy broń zabezpieczona czy nie i czy jest przeładowana - zawsze musisz wiedziec w jakim stanie jest pistolet

-prawidłowego uchwytu pistoletu przy czym nalezy pamietac, że prawidłowy to taki z którego my trafiamy a nie taki jaki jest narysowany w ksiazce

gdy to u góry mamy opanowane i robimy to wszystko odruchowo można zacząc trenowac.
waznym elementem jest szybkie wydobycie broni - tutaj dobrze jest zawsze miec broń w jednym miejscu np. na biodrze...wiem że podczs sytuacji stresowej bedziesz siegał tam gdzie broń masz najczesciej a nie np. pod pache gdzie dzis akurat ja załozyłeś...nośmy więc broń i trenujmy jej wydobycie z tego samego miejsca.
trening tego elementu jest banalny: wycigasz broń z kabury i skłądasz sie do oddania strzału - przyjmujesz swoja postawe strzelecką i......PATRZYSZ NA CELOWNIK GDZIE BYS STRZELIŁ.. jesli przez celownik widzisz cel to ok...jesli nie to zastanów się nad procedura przyjmowania danej postawy i trenuj aby lufa patrzyła po odruchowym wyjeciu broni tam gdzie ty chcesz strzelac....

nastepny element: przeładowanie broni.....o tym w nastepnym poscie za chwile
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
Ja się tak nie wgłębiałem, z postu wynikało, że na strzelnicy już był ;)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
wiadomo, że nie kazdy jest tak odważny aby nosic broń przeładowane..poza tym istnieje tez czynnik uzycia broni przez osobe trzecią..np, podczas szarpaniny wypada ci broń i ktos nacisnie na spust...nie kazdy wie, że i jak trzeba broń przeładowac...poza tym sa to jednak 2 sekundy dodatkowo na reakcje;)))
ja nosze nie przeładowaną..

broń przełądowac można na dwa sposoby (przeładowania o pasek i inne przemdmioty pomijam):
1) przełądowanie poprzez uchwyt palcami na wysokości piersi
2)przeładowanie nisko w okolicy biodra uchwytem całej reki

jedno i drugie są podobnie szybkie jednak to drugie może sie przydac przy strzelaniu z bliskiej odległosci (2-3 m) lub w zwarciu...
poza tym przełądowanie całą dłonią wydaje mi sie nieco pewniejsze...ale to subiektywna ocena..
nalezy przyjąc , że na odległośc 7 m można wykonac strzał czyli wyjąc broń z kabury,przeładowac i trafic w czasie ok.1 sekundy (kabura odkryta)

trening polega na wykonywaniu czynności do znudzenia...nic tutaj nie wymyslimy....

waznym elementem może byc zmiana magazynka.ten element ćwiczymy:
ładujemy magazynki 2x 1 nabój...
-wyjęcie broni.....przeładowanie...strzał do tarczy 7-10m...przyklek...wymiana magazynka...postawa stojąc i kolejny strzał do terczy...
na całe zadanie powinno wystarczyć ok. 4 sekundy...oczywiście mówie tu PO TRENINGU ;) ..
przeciętny policjant osiąga czas ok.8-15 sek..;)

to ćwiczenie mozna trenowac na sucho...to pocieszające ;) ..

oczywiście zmiana magazynka powinna odbywac sie bez patrzenia na pistolet...oczy patrza na tarczę...

teraz kilka strzelań ktore wydają mi sie przydatne:
-najpierw strzelec biegnie 100 m....czas biegu nie powinien byc dłuzszy niż 22-25 sek...dobiega na stanowisko i wali z pierwszego magazynka 6 strzałów do tarczy pierścieniowej (dużej) z doległości 20-25 m...po oddaniu 6 strzałów kleka..zmienia magazynek...biegnie ok.5-6 m i z postawy klecząc z odległości ok.15-20 m..oddaje po dwa strzały do każdej z trzech tarcz tkzw.francuza....liczą sie pola 5 punktów za trafienie lub niżej...
można zdobyć 60pkt na tarczy dużej oraz po 10 pkt na każdym francuzie (2x5pkt)..łącznie 90 pkt...
jesli ktos w czasie 45 sek zdobędzie 87 pkt...to prawdopodobnie wygrałby zawody dla fu-szy policji kryminalnej ;) ;) ;) ...
opisane wyżej strzelanie jest własnie strzelaniem policyjnym...

inny rodzaj:
- dwie tarcze w odległości ok.7-10m.....jedna od drugiej oddalona ok 3 m w bok...tarcxa-francuz..
strzelanie: w magazynku 6 naboi...tarcze odwracaja sie do ciebie na 2 sek...strzelasz po jednym do kazdej tarczy w trzech seriach...postawa broń w kaburze reka wzdłuż ciała a po pierwszej serii postawa "gotów"...

może byc wariacja ze zmiana magazynka ;) albo jeszcze lepiej: w całkowitej ciemności ;) ...wtedy czas wydłuzamy do 3 sekund...
wyniki 3 trafienia w kazdej tarczy na 3 mozliwe ;) ...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
jezeli chodzi o dublety to z uwagi na zbyt duże ryzyko nie trafienia drugiego strzału do na ogół ruchomego celu odchodzi sie od tego typu strzelania...oczywiście do nieruchomej tarczy z odległości 10 m powinny wchodzic 2x2..ale...osobiście nie trenuje dubletów z uwagi na to co napisałem wyżej..odruch to odruch i na pewno nacisniesz spust 2 razy co przy osobach postronnych może byc błedem...poza tym nie wspomne tu o tłumaczeniu w sadzie: czemu 2 razy jak wystarczyłby jeden skoro oba trafiły ???

co do strzelań to dobrze jest pocwiczyc strzlania z bieganiem bo to jest dośc realne : zmęczenie i po zmęczeniu użycie broni...zareczam, że o ile normalnie trafiasz 100 na 100 to po bieganiu moze być 90x100 ;) ...
powodzenia.;)

lord..a tak a propos.kiedy idziemy na strzelnice?;)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
Jak dostanę pozwolenie na sportową, powalimy z mojego BUL M-5 ;)
Patent właśnie do mnie idzie.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
LvB zdawałeś może egzamin na patent w Gdańsku około 21 marca?

BTW W jakim kalibrze wybrałeś sobie BUL'a?
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
Właściwie najważniejsze zostało już napisane przez cougar'a. Może nie zwróciłem uwagi ale do ćwiczenia ważnych nawyków dodałbym jeszcze trzymanie palucha poza jezykiem spustowym (poza światłem kabłąka).

- Paluch idze na spust dopiero przed oddaniem strzału.

Bieganie, przeładowywanie, zmiana pozycji, magazynka, etc. - paluch daleko od spustu :wink:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..

LvB zdawałeś może egzamin na patent w Gdańsku około 21 marca?

BTW W jakim kalibrze wybrałeś sobie BUL'a?


Taaaa. Byłeś?

No jak będe kupował, to 9mm Para, najtaniej, nie stać mnie na .40.

Ale jeszcze myślę o HK Expert.
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening strzelecki..
:) :)
byłem, ale nie moge sie doczekać na papier

co do kalibru to faktycznie drożej przy 40SW, ale kaliber kuszący... moze kiedyś jako drugą jednostkę :roll: do startów w kat. major.

O HK USP tez myślałem, bardzo dobry wybór zresztą chyba tańszy od M5 Custom, nie wiem jak z ceną USP Expert.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024