Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kendo odciski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mohawk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kendo odciski
Sprawa niby banalna. Pytanie głownie do kendoków: jak sobie radzicie z odciskami od shinaia? Leczycie czy zostawiacie samym sobie?
Odcisk to nie problem, ale przy częstych treningach nie ma czasu zejść i dobija się go ponownie. Pozwalacie utworzyć się zgrubieniom czy usuwacie to?
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo odciski
Jakoś sobie jest i nie narzeka ;) Odcisków sporo na nogach,na rękach tylko w jednym miejscu. W praktyce wygląda to tak, że na nogach odcisk się robi,odpada,goii, i tak od nowa.... :/ Ale nie jest źle ;)
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo odciski
Jeśli chopdzi o odciski na dłoniach to chyba nie da się ich uniknąc w początkowym okresie trenowania. Potem dłonie przyzwyczajają się do wysiłku. Stopy można zabandarzować po tym jak zrobiły się odciski. Jesli tego się nie zrobi to na bank oderwie się skora u stopy a to booooli podczas treningu. Mozna tez wspomagac gojenie sie odciskow na stopach kremami, których na pewno jest sproro (sam to praktykuję).
  • 0

budo_o-s-c-a-r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo odciski
Do odcisków na stopach po jakimś czasie sie przyzwyczajisz ale poczętki są koszmarne. Mi sie robiły jeden pod drugim. Teraz mi skóra stwardniała i już tak często sie nie robią, a jak już sie jakiś pojawi to malutki i nawet go nie czuje.
Co do odcisków na rękach to nie wiem bo nigdy mi sie nie robiły 8)
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo odciski
Z pewnościa skorzystam z paru rad co do nóg ;)
A na rękach to tylko na lewej przy nasadzie malego palca - czyli tam gdzie być jak najbardziej może :P

Pozdrawiam
  • 0

budo_mohawk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo odciski
Dzięki za odpowiedzi. Z nogami sobie radzę, przed treningiem poprostu zakładam plaster na dużego palca. Wcześniej była tam masakra.
Na dłoniach to oczywiście robi się u podstawy małego, ale naskórek zrewał mi się też na środku dłoni, tam gdzie kończy się shinai.

Moje pytanie bardziej brzmi, czy da się cos zrobić, żeby odciski szybko jakos zaleczać, tak aby na następnym treningu tworzyły się co najwyżej od nowa, a nie pogłębiały się istniejące?
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo odciski
Jak zaklejasz sobie duży palec u nogi to pod opatrunek dodaj jakąś maść np. tribiotic. Wtedy skóra zagoi ci się znacznie szybciej.

A co do odcisków na dłoniach to cóż, one po prostu muszą stwardnieć
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024