Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nazewnictwo w kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_hunterlove
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin, Bialystok
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Nazewnictwo w kyokushin
Jeśli ktos zna strone gdzie móglbym znaleść wszystkie nazwy potrzebne w trenowaniu tego stylu to będe bardzo wdzięczny i prosze o linki :-)
  • 0

budo_qrczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
:arrow: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:arrow: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_hunterlove
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin, Bialystok
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
nie od dzis wiadomo że najciemniej pod latarnią..... dziekuje za link
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
Hmm, nie rozumiem tego postu... Polecenia? Przeciej jak idziesz jako początkujacy to sensei Ci to wszytsko wytlumaczy...

A tak na marginesie - zanim sie wybralem na karate to rzeczywiscie - pouczylem sie z dankai toroszeczko. dodatkowo spytalem kumpla co znaczy hiza, atama i inne na rozgrzewce. Trzymaj sie kumpli to pomoga ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_qrczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
Mnie na 10 minut po treningu cala japonszczyzna, ktorej zdolalem sie nauczyc wyparowuje z mozgownicy :P
Poza tym nie kazdy ma tyle szczescia, zeby trener mial dla niego full czasu i tlumaczyl mu co chwila co i jak.
Rzeczywistosc nie jest taka, ze masz grupe pocztkujaca z 6-7 innymi osobami i trener ma dla wszystkich czas :P To by byla utopia :P
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak sie osluchasz to zapamietanie przyjdzie z czasem.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin

Mnie na 10 minut po treningu cala japonszczyzna, ktorej zdolalem sie nauczyc wyparowuje z mozgownicy :P
Poza tym nie kazdy ma tyle szczescia, zeby trener mial dla niego full czasu i tlumaczyl mu co chwila co i jak.
Rzeczywistosc nie jest taka, ze masz grupe pocztkujaca z 6-7 innymi osobami i trener ma dla wszystkich czas :P To by byla utopia :P


U mnie jest okolo 30 trenijacych i dwoch Sensei. Takze taki komfort mam. Ale jak trener czasu nie ma to nie lepiej poszukac innego?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_qrczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
U nas jest tak, ze mamy jednego senseja na 20 osob.

Jak przychodzi ktos nowy to z jakims starszym uczniem ma 4-5 zajec szybkie wporowadzenie do karate, a potem cwiczy ze wszystkimi.
I chociaz sensej zwraca duzo uwagi zwlaszcza na poczatkujacych, to nie moze bez przerwy gonic od jednego do drugiego. I jak np. cwiczysz miesiac a jestes na zajeciach typu: kombinacje z ura-mawashi-geri, to mozna sie pogubic (wzglednie zwalic na leb). I dobrze jest looknac czasem do jakiegos slownika, czy sciagnac sobie filmiki/sekwencje z netu, zeby sobie obadac co i jak.

Czy nie lepiej zmienic trenera?
No moze i tak. Ale nie kazdy ma wybor. Nie kazdy mieszka w miescie typu Wawa, Poznan, Lodz, Wroclaw, gdzie sekcji jest mnustwo i mozna wybrzydzac ile sie chce. Ja uwazam, ze z tego z czego moge wybierac to najlepsza sekcja.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
Z tym wyborem to masz podobnie jak u mnie w mieście, popieram i pozdrawiam.
  • 0

budo_galford
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tu jest troche.

Ja nie miałem z nazewnictwem problemów, mam j. japoński na uczelni :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
zaraz sie okaze, ze jestescie z tego samego miasta :)
  • 0

budo_qrczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
Nie :P
U nas nie ma sekcji fudokanu :P
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
a u nas Kyokushinu :) (serio)
  • 0

budo_qrczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
U nas jest sekcja-widmo Kyokushin:
- zadna ulotka na miescie nie wisi
- jak sie kogos zapytac, kto kiedys trenowal to mowi: aaa, no byla taka sekcja, ale nie wiem czy jeszcze jest
- w urzedzie miasta wydzial sportu nie wiedza gdzie i czy wogole
- w necie nie ma nic (totalnie nic), oprocz tego, ze moje miasto jest zaznaczone na stronie komisji kyokushin (ponizej jest napisane, ze o tej sekcji nie wiadomo nic procz tego, ze jest)

Wogole to udalo mi sie ja zlokalizowac tylko dlatego, ze jak szedlem kolo blokow to akurat na parterze na balkonie ktos sobie suszyl gi z takimi charakterystycznymi naszywkami i praktycznie wlazlem mu na ten balkon zeby z niego info wydusic :twisted:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
hehe dobre jesteś może z woj. pomorskiego??
  • 0

budo_qrczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
Nie :P
Z woj. śląskiego
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin

U nas jest tak, ze mamy jednego senseja na 20 osob.

Jak przychodzi ktos nowy to z jakims starszym uczniem ma 4-5 zajec szybkie wporowadzenie do karate, a potem cwiczy ze wszystkimi.
I chociaz sensej zwraca duzo uwagi zwlaszcza na poczatkujacych, to nie moze bez przerwy gonic od jednego do drugiego. I jak np. cwiczysz miesiac a jestes na zajeciach typu: kombinacje z ura-mawashi-geri, to mozna sie pogubic (wzglednie zwalic na leb). I dobrze jest looknac czasem do jakiegos slownika, czy sciagnac sobie filmiki/sekwencje z netu, zeby sobie obadac co i jak.

Czy nie lepiej zmienic trenera?
No moze i tak. Ale nie kazdy ma wybor. Nie kazdy mieszka w miescie typu Wawa, Poznan, Lodz, Wroclaw, gdzie sekcji jest mnustwo i mozna wybrzydzac ile sie chce. Ja uwazam, ze z tego z czego moge wybierac to najlepsza sekcja.


Hmm no to nieciekawie... U nas male miasto, jeden jedyny klub, nic innego. No ale dwie grupy sa - poczatkujacy i sredniozaawansowani.
Wiadomo kihon kumite jest czy cos podobnego to sensei rizdziela zadanie poszczegolnym osobomj. Jednym slowem - cudnie. A i mowie co chcecie, ale to jest wlasnie Tsunami.
  • 0

budo_qrczak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
No moze i nieciekawie, ale mnie sie podoba i tak :D
Mamy fajne zajecia i roznorodne i duzo kumite i rzeczy z tym zwiazanych (np. jak sie poruszac w walce, jak dobrze sie bronic, jak kogos zmusic zeby sie odslonil, etc.). A poza tym jest podzial na dzieci i starszych (zamiast na poczatkujacych i zaawansowanych) i nic sie pod nogami nie placze :P
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin

No moze i nieciekawie, ale mnie sie podoba i tak :D
Mamy fajne zajecia i roznorodne i duzo kumite i rzeczy z tym zwiazanych (np. jak sie poruszac w walce, jak dobrze sie bronic, jak kogos zmusic zeby sie odslonil, etc.). A poza tym jest podzial na dzieci i starszych (zamiast na poczatkujacych i zaawansowanych) i nic sie pod nogami nie placze :P


O no, calkiem spoko rozwiazanie. U nas tak nie ma... I kajtki rzeczywiscie lataja pod nogami ;(

Pozdrawaim.
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Nazewnictwo w kyokushin
Tobi Ura Gedan Ushiro Mawashi-Geri - jaK wyglada ta technika jakies dziwne musi to byc z wyskoku i gedan :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024