Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybkość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Szybkość
Czesc :)

Moze mi powiecie: szybkosc trzeba miec juz od urodzzenia? Mam kumpla na karate, mlodszy ode mnie, ale cholernie jest szybki... tak szybki, ze nawet mistrz oczy wylupil.

Ale szybkosc to nie wsjo - jest maly i gosc bardzo wolny, ktorego ja obkladalem jak chcialem, dal mu rade bo byl wyzszy i mial dlugie rece....

Takze jak jest z sybkoscia? jak cwiczyc, ile?

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_daric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość
Szybkosc da sie wytrenowac podobnie jak siłę czy wytrzymałosc ale jesli masz szczegolne warunki do wytrzymałosci to nigdy nie dorownasz urodzonemu sprinterowi ktory urodzil sie z warunkami do szybkosci,ale swoja szybkosc zawsze mozesz polepszyc w ujakims stopniu. Nie martw sie nie szybkosc jest w walce najwazniejsza,sa jeszcze inne czynniki dzieki ktorym mozna wygrac z szybszym (teoretycznie) przeciwnikiem.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość
:)
Oki, ale szybkos chcialbym miec choc troche wytrenowana :) Wiec jak ja cwiczyc? jakie sa cwiczenia?

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość
nagle zmiany kierunku biegu, tzw zrywy. Sparring z bokserska grucha.

Ja np mam taki patent ze jak wale w worek (taki bokserski w ksztalcie walca) to popycham go, zeby zawrocil w moim kierunku, na co ja robie zejscie z soto uke i kontra, zejscie i kontra itp. Moze to malo efektowne cwiczenie ale przyzwyczaja organizm do naglych zrywow i unikow.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość
Wewnętrzne Księgi mądrości Karate Kyokushin->Szybkość ciosów.

Ogólnie na ręce: przebij kartkę normalnego papieru luźno uwieszonego w jakimś strefowym miesjcu dowolną techniką ręczną... sybkość tak ci się rozwinie że hohoho a nawet jeszcze bardziej, są też numery z gaszeniem świec itd, one też są dobre... jak będę miał dostęp do tego to przerobie na e-booka i podeśle ci
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość

Wewnętrzne Księgi mądrości Karate Kyokushin->Szybkość ciosów.

Ogólnie na ręce: przebij kartkę normalnego papieru luźno uwieszonego w jakimś strefowym miesjcu dowolną techniką ręczną... sybkość tak ci się rozwinie że hohoho a nawet jeszcze bardziej, są też numery z gaszeniem świec itd, one też są dobre... jak będę miał dostęp do tego to przerobie na e-booka i podeśle ci

To ja tesh poprosze :)
  • 0

budo_daric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość
Poczytaj o treningu sprinterow i o treningu bokserskim lub porozmawiaj z kims uprawiajacym te sporty,w kazdym sporcie gdzie szybkosc jest potrzebna maja jakies metody treningowe -wystarczy podpatrzec!
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość
Naglak - "Trening Sportowy"
polecam

pozdr!!
MX
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość

Czesc :)

Moze mi powiecie: szybkosc trzeba miec juz od urodzzenia? Mam kumpla na karate, mlodszy ode mnie, ale cholernie jest szybki... tak szybki, ze nawet mistrz oczy wylupil.

Tu znajdziesz odpowiedź:
http://www.forum-kul...showtopic=59989
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość
Slaszysz: dziekuje :)

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_hunterlove
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin, Bialystok
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szybkość
To co wytrenujesz to Twoje i Ty to zachowasz, jedynej rzeczy chyba której nie da się biernie utrzymywać to jest szybkość. Każdy to wie, dobrą szybkość mozna uzyskać poprzez szybkie ćwiecznia, tzn szybko wykonujesz technikę , organizm do szybkości się przyzwyczaja, tylko problem w tym że im szybciej robisz technikę to tym większe prawdopodobieństwo że poprawność tej techniki spadnie, ale jak to mówią, trening trening trening i jeszcze raz trening i wtedy można się wziąść za trening :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024