Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto wie cos o Shaolin Kempo ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_adrian soja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Orzysz lub Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
Dlaczego ludzie uważają że w Polsce nikt nie uczy Shaolin Kempo, a co z Shihanem Grzegorzem Krauze ???
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
fajne jest shaolin Kempo. Pana Krauze znam. ćwiczyliśmy nawet z 2-3 razy w jednym pomieszczeniu (jest!!!!! ;) ). w właściwe to byłem na seminarium zorganizowanym przez niego. raz właśnie na shaolin kempo a następnym razem na NAHKAMPF. niezłe to jest. dobra (wg. mnie) sekcja Shaolin Kempo znajduje sie w Zalewie (woj. warmińsko-mazurskie). mili ludzie :]
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
Bodajże rok temu w Katowicach widziałem plakaty Shaolin Kempo, które prowadził jakiś Chińczyk, ale nie mam żadnych namiarów.
  • 0

budo_adrian soja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Orzysz lub Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
A moze chodzi ci o Shorinji Kempo??
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
Dokładniej mówiąc Shaolin Kong Fu, ale to oznacza to samo...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
Sorry literówka
Shaolin Gong Fu
  • 0

budo_dobermaan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
Sekcja Shaolin Kempo jest także w Łomiankach pod Warszawą [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
Shaolin Kung-fu lub Gongfu, to bardzo ogólne pojęcie i wiele bardzo różnych styli używa tej nazwy.

W Katowicach są zajęcia jednego z nich, znanego też jako Shaolin Chang Chuan (Changquan), w YMAA, organizacji Yang Jwing-minga, Chińczyka ze Stanów, który przyjeżdża co jakiś czas do Polski.

Zupełnie innego Shaolin Gongfu z kolei naucza np. Sławomir Pawłowski w Gdyni, który jeździ do Shaolinu.

Jeszcze innego Shaolinu nauczy np. Zhang Fengjun w Warszawie (to raczej sportowe wushu).

To tylko przykłady trzech zupełnie różnych rzeczy, pod tą samą zdawałoby się nazwą. A do tego dochodzą te rózne Shorinji Kempo, Shaolin Kempo itd.

Shorinji Kempo to poprawna japońska nazwa, odpowiednich chińskiego Shaolinsi Quanfa (metoda pięści z klasztoru Shaolin). Shorinji Kempo zostało zalożone przez niejakiego Doshin So, japończyka, który przebywał w Chinach, w tym w Shaolinie i później dokonał syntezy tego czego się tam nauczył z elementami japońskimi.

Shaolin Kempo z kolei to jeszcze inna historia, i za tą nazwą kryje się wiele zupelnie różnych i nie powiązanych ze sobą wzajemnie systemów, a najmniej zwykle z Shaolinem. Widocznie nazwa się ignorantom podoba, to ją stosują. A tymczasem nazwa ta jest lekko absurdalna, bo w jednej nazwie ktoś pomieszał język chiński z japońskim! Po chinsku byłoby Shaolin Quanfa, po japońsku: Shorin Kempo (tym razem bez ji - oznaczającego klasztor, jak w Shorinji). Nie stworzyłby takiej nazwy Chińczyk, nie zrobiłby tego Japończyk :)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
No is w większości wypadków te wszystkie Shaolin Kempo są mniej więcej w takim samym stopniu starochińskie jak Tsunami (też pochodzi od Bodhidharmy, prosto z Shaolinu :-) .
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
dacheng
ja tylko pisałem co widziałem na plakatach i rzeczywiście zajęcia prowadzł jakiś chińczyk tylko tyle pamiętam
W tym temacie to Ty jesteś ekspertem.
  • 0

budo_daniel z ostródy
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostróda

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
Ja wiem nawet chodzilem na schaulin :D fajnie bylo.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto wie cos o Shaolin Kempo ???
Shihan Krauze był u nas w sekcji niedawno... przeprowadził seminarium. pokazał kilka technik przydatnych w samoobronie. bardzo fajny styl. Shihan bardzo dokładnie objaśnił nam - Taekwon-do'kom skąd ta sztuka pochodzi jak sie ukształtowała no i po co powstała. potem było ognicho... było świetnie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024