Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesjonalne ostrzałki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Profesjonalne ostrzałki.
Wiem, że profesjonalne ostrzałki uzywane przez fabryki to maszyny elektryczne, z obracającymi się pasami.
Gdzie to w internecie można zobaczyć, kupić, ile to kosztuje?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
to chyba IMHO normalne szlifierki tasmowe wolnoobrotowe.
Mam racje ??

KKamiLL
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
No chyba. Chyba że do noży sa jakies specjalne, dlatego sie pytam.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
Nie wiem, dlatego pisze zeby ktos barziej poinformowany mnie poprawil.
Ale jak na zdjeciach z fabryk roznych makerow widac to sa to raczej zwykle szlifierki tasmowe.
Moze papier jest tam jakis specjalny ale tego juz niestety nie wiem.

KKamiLL
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
Dzisiaj gdzieś czytałem co to za papier jak znajdę to zapodam.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
Najpopularniejsze bodajze szlifierki tasmowe w swiecie knife makerow:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tu jak chcesz zrobic sobie samemu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
Ostatni sporo się zainteresowałem nożoróbstwem i szukałem tego typu szlifeirek. W kraju znalazłem jednego producenta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - najtańsza szliferka kosztuje tam 2900 PLN netto plus przesyłka. Trzeba by w nich było co prawda zdjąć trochę obudów... Koniec końców trafiła mi sie szlifierka rzemieślniczej produkcji za 250 pln. Ale na razie nici bo koła na taśmę muszę wymienić - są dębowe i zbyt małe. Powinny być metalowe z gumowym bandażem. Co do samych papierów to nie są jakieś nadzwyczajne ale jest problem ze zdobyciem różnych gradacji szerokości i długości taśm bezszwowych - większość to tasiemki do ręcznych szlifierek, tzw. czołgów. Jak uda mi sie wszystko uruchomić to zaczynam produkcję :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
Czegevara: wal na priva skad kupiles szlifierke za 250 zeta :] Sam sie rozgladam za czyms tanszym niz XXX$ ... Tasmy rzeczywiscie nie sa nadzwyczajne, po prostu stopniowane gradiacje w zaleznosci od przeznaczenia ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_szpila
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
Dla czego na priva? napisz co i jak gdzie i dlaczego tak drogo ;-)
ten link do szlifierki "samorobki" znalazlem wczesniej i juz kombinowalem z kad wziac silnik elektryczny... mama nie chciala sie rozstac z odkurzaczem wiec zrezygnowalem... pytam teraz znajomych czy nie maja silnika i jak wpadnie mi w lapy (pewnie mozna pojsc i kupic ale az TAK bardzo mi nie zalezy raczej jako hobby) moze sie pokusze o taka konstrukcje... nie wyglada na skompikowana...
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesjonalne ostrzałki.
Swoją szlifiereczkę kupiłem od znajomego sitodrukarza, używają ich do szlifowania rakli do farby :roll: zresztą nieważne, ważne do czego ja planuje jej użyć, :) ale możecie poszukać po sitodrukarniach. Ten znajomy z kolei zamówił ja poprostu u zwykłego ślusarza. Konstrukcja jest wyspawana z kątowników. Położenie silnika i kół jest regulowane. Koła są na łożyskowanych tulejach, wszystko nawet solidne. Silnik 0,8 kW. Myślę że bez problemu każdy ślusaż wyspawa wam taką konstrukcję według wytycznych w granicach 600 - 1000 PLN. Ja do mojej muszę jeszcze dotoczyć koła na papier jak pisałem wczesniej. Jedyny z nią problem to fakt że żadne z kół nie jest na ruchomym ramieniu i mogę szlifowac jedynie równolegle do podłoża... Jak będę mógł to zrobię jakieś fotki.
Gubrin: co do materiałów na nożyki to szukam gdzie się da, najlepsze są jakieś części od produkcyjnych maszyn przemysłowych prod szwajcarskiej czy niemieckiej z lat 70-80. Nie oszczędzano wtedy na materiałach i stal jest bardzo dobrej jakości chociaż nie ma jak okreslić jej składu i parametrów. Można też szukać po zakładach szlifierskich i zamawiać ze stanów... Ja narazie nawet nie zacząłem bo mam problem z papierami ściernymi i brakiem czasu...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024