Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego trenowac Aikido??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
No właśnie
Bartosh o co ci CHODZI.
Bo wyjeżdżasz z jakimiś mądrościami a na koniec posta piszesz tak niezrozumiałe słowa, że nikt tak naprawdę nie zwraca uwagi na to co napisałeś wcześniej tylko na to czego nie napisałeś - głupie prawda.

P.S. I jeszcze jedno wiemy - kto to był M. Ueshiba
Ale czy ty wiesz to mam poważne wątpliwości.
Pozdro
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Harandil! To może być przełom we wszystkich dyskusjach "Dlaczego Aikido Jest Do D***" :-) . Opowiedz o tym! (Ku pokrzepieniu serc, hehe)
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Poniosła mnie euforia i miało być że podczas snu nikt nie był w stanie go zaskoczyć, pasi ?
  • 0

budo_gocha
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
e tam-aikido moze byc skuteczne na ulicy jeśli jeseś w nim mistrzem,podobnie jak każda inna sztuka walki.gdyby chodziło w nim tylko o samoobronę to musiałoby się ograniczać do kilku najskuteczniejszych technik powtarzanych tysiące razy.A chyba nie w tym rzecz.Jak ktoś się boi wyjść na ulicę to powinien wybrać kurs samoobrony lub( opcjonalnie) psychoterapię.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??

Poniosła mnie euforia i miało być że podczas snu nikt nie był w stanie go zaskoczyć, pasi ?


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

a czytales jak sw.Franciszek z Asyżu rozmawial z wilkiem? ha ! to ci byla historia dopiero
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??

Tsunami to nie zwlekałbym ani chwili tylko poszedl do Rycha.


:) ja bym lepiej Tsunami nie obrażał szczena bo się imho^ wrypie i bedzie jazda, a tak bardziej na serio to są szkoły tsunami podobno, które z Rychem mają niewiele współnego i uczą normalnego karate w miarę.
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
a pozatym AIKIDO jest sztuka walki dla osub zrównoważonych szukajaćych spokoju ducha chcacych sięodprężyc i żeby naprać pewności siebie (widze to po sobie) :-) tak więc jesli ktoś chce zmienićswoje życie na lepsze AIKIDO jest dla niego :wink:

"a czytales jak sw.Franciszek z Asyżu rozmawial z wilkiem? ha ! to ci byla historia dopiero"

nie nie czytałem bo nie bawią mnie takie badziewie :) :)
POZDRO GREY FOX
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
"Jeśli ktoś chce zmienić swoje życie na lepsze AIKIDO jest dla niego". Święte słowa... ale chyba każdy tak powie o "swojej" sztuce walki :-) . Także pozdrowionka BART00SH
PS Co do historyjki o św. Franciszku -może być :-)
  • 0

budo_koluskolosus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Dlaczego trenować Aikido????

Pytannie bardzo dobre , tylko jakieś te odpowiedzi czasami infantylne.

Ja biegam na matę ze trzy-latka będzie, znam mocne i słabe strony Aikido(albo mi się wydaje) i wiem dlaczego trenować:

1. Bo ruch jest precyzyjny,zajebisty,estetyczny.
2. Bo jest trudne, wymaga cierpliwości, analizy i szlifowania
3. Bo jak powiedział Wysocki w Barze jest to SW, która nie toleruje pomyłek.
4. Bo można ćwiczyć całe życie i zostać legendą bedąc zdrowym a nie z chorobą parkinsona.
5. Bo jest ogólno-rozwojowe: pady,przewroty,nogi,brzuch, 100000000 upadków i wstań
6. Bo uczy kontroli i panowania nad linią centralną
7. Bo zajebiście wygląda w mistrzowskim wykonaniu
8. Bo łatwiej z Aikido przejscie inną SW niź odwrotnie, w konsekwencji droga do innych styli i systemów jest jak najbardziej otwarta.
9. Bo kokyo-nagi są zajebiste, proste i zgodne z fizyką
10. Bo jest bokien i jo, którym sobie można pomachać
11. Bo Aikido to tak naprawdę nadal jiu-jitsu, dużo czerpie z jiu-jitsu, przez to również z karate i judo(cała gama koshi-nage)
12. Bo fajni ludzie cwiczą
13. Bo są techniki w parterze , których nauczał sam Dziadek (o czym napisano w ostatnim numerze BudoJO)
14. Bo jest wciągające i trudne - cały czas masz wrażenie , że coś musisz dopracować.
15. Bo wreszcie AIKIDO to - DO- a nie trzy techniki i nic więcej.
16. Bo jest jakis mistycyzm w tym wszyskim i głębszy sens skoro większość najwiekszych judoków Japoni z listami polecającymi od Kano biegali do Ueschiby na trening

I można by pisać i pisać.
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Zdecydowanie podpisuje sie pod tym co napisal KolusKolosus :!: poklon
  • 0

budo_koluskolosus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Dodam jeszcze, że najlepiej zamejlować do
Hosody,Nischio,Tochei,Shioda,Kobayashi,Savegnago,Cognard i innych wielkich z zapytaniem dlaczego całe życie poświęcają na Aikido, mając wysokie dany w Judo,Karate,Kendo.

A przecież mogli by się wziąć za Boks,Taja, Kravkę i nie musieć cały czas słuchać i odpowiadać czy to jest skuteczne i czy to jest realne i czy to jest prawdziwe i itd,itd,itd,itd.


Pozdrawiam.
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
tak poza tematem AIKIDO ma więcej wspulnego z KEN - JI - TSU ale to mozna pominac to tylko taka wzmianka dla wtajemniczonych ;]
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
A czemu nie? :)
  • 0

budo_tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??

a pozatym AIKIDO jest sztuka walki dla osub zrównoważonych szukajaćych spokoju ducha chcacych sięodprężyc i żeby naprać pewności siebie (widze to po sobie)

A ja po sobie widzę odwrotny skutek. Ćwiczę to i ćwiczę a ciągle stoję w miejscu... W szkole u mnie powstaje sekcja kicka, będę chodził na aikido jak naprawdę nie będę miał co ze sobą zrobić. Nie mam całego życia na treningi... Nie ten wiek.
  • 0

budo_bart00sh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
oj TSUKI cieniootko cieniootko czy ile tak cwiczysz i ćwiczysz 6 miechów czy nawet nie?? a moze po prostu sie nie przykladasz :| albo macie slabego Senseja który nie chce sie zabardzo dzielic swoją wiedzą [(są też tacy) niestety]
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
po prostu chlopak chce sie uczyc czegos, co da mu wieksze szanse w starciu i stwierdza,ze aikido to nie to,czego szukal
  • 0

budo_koluskolosus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Do MAciasa:
Ale w jakim starciu????:

1. Z kumplami na rękawice
2. w zawodach na ringu
3. na ulicy??????

Panowie. Mówicie o sporcie czy o sztuce???????
Jak o sporcie to i na karierę jest już za późno chyba nie?????

Wszyscy dobrze wiemy , że Aikido to sztuka. Z punktu widzenia samoobrona, nie ustępuje walorami żadnemu innemu systemowi.
Problem polega na tym , że dopiero po roku zaczynasz kojarzyc techniki , po dwóch dopieszczać , po trzech dodajesz nowe rzeczy a potem zaczyna się dopiero Zabawa czyli SZTUKA (Teiming,Aplikacje,Tsukasy i itd). TAka jest prawda i kolej rzeczy.

Generalnie to nikt nie ma całego zycia, bo nie wiadomo co się jutro wydarzy. Ale wychodzenie z założenia , że ide na kicka bo nie mam całego życia to czysta dziecinada. Zeby coś opanować to trzeba lat i kropka. I to kazdy fachmen w jakiejkolwiek dziedzinie wam to powie.Takie argumenty o mnie rozśmieszają. U mnie w sekcji ćwiczy chłopak po kicku i jakoś Aikido mu nie przeszkadza wręcz go fascynuje. Łapki ma szybkie lapki i mimo to nie zadaje głupich pytań czy to jest skuteczne i czy to wyjdzie i itd.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
a jakiej skutecznosci on szuka nie wiem,zreszta nawet nie mam pewnosci czy o to chodzi,ale tak wnioskuje z jego posta.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
To ja dodam jeszcze od siebie, ze u nas do klubu przychodzi dosc sporo ochroniarzy, ktorzy mimo swojego doswiadczenia w innych sw chca trenowac rowniez Aikido....Jednak cos w tym musi byc.




P.S. moze wroce do treningow jak fundusze pozwola :roll:
  • 0

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego trenowac Aikido??
Pewna znana wsrod motocyklistow i rowerzystow firma ma takie oto haslo reklamowe:

"Upadek to rzecz ludzka, ale tylko przegrani nie wstaja".

Aikido uczy jak wstac po nawet calkiem wysokim upadku :-)

(ot tak z innej beczki :-) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024