Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kickboxing - poczatki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_orrht
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Kickboxing - poczatki
Mam zamiar zapisac sie na kickboxing, w zwiazku ztym mam pytanie :
czego moge sie spodziewac?
Szczegolnie chodzi mi o stopien trudnosci zajec jak i obciazenie fizyczne jaki one wywoluja.
Dodam ze mam 21 lat i nie mialem wczesniej stycznosci z zadnym sportem walki, a i z kondycja u mnie nie jest najlepiej.

Za wszystkie odpowiedzi z gory dzieki :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing - poczatki
no to bedziesz mial pod gorke na poczatku. zakwasy,zadyszka na treningach itd.to na poczatku standart. ale z czasem bedzie lepiej
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing - poczatki

czego moge sie spodziewac?
Szczegolnie chodzi mi o stopien trudnosci zajec jak i obciazenie fizyczne jaki one wywoluja.


Będzie to na pewno zależało od konkretnej sekcji, więc może popytaj ludzi tam trenujących, ale "piknikowania" to się raczej nie spodziewaj...
  • 0

budo_orrht
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing - poczatki
To dodam do tego jeszcze jedno pytanie, mialem kiedys kontuzje lewego kolana i teraz czasami odczuwam bol oraz nie moge zrobic przysiadow na tej nodze czy moze to miec wplyw na nauke. Doam ze nie przeszkadza mi to w grze w noge :D
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing - poczatki
Widze ze jestes z ZG, wiec pewnie do Gwardii chcesz sie zapisac ?
A czego sie mozesz spodziewac?
1."Piknikowania" na pewno nie bedzie :D
2. Na pewno bedzies mial latwiej jak jestes w miare rozciagniety (ale jesli nie to nie ma tragedii )
3. W moim przypadku na poczatku nauki kopania najbardziej odczuwalem obciazenie bioder i dolnego odcinka plecow, akurat kolana dotychczas za bardzo nie ucierpialy (odpukac:) )
4.Jesli, jak piszesz, podczas przysiadow odczuwasz bol w kolanie to tak szczerze moim zdaniem mozesz miec sporo trudnosci na treningach - po prostu jest cala kupa cwiczen polegajacych na podskokach, przysiadach ktore moga sprawic Ci problem, nie mowiac juz o kopaniu i rozciaganiu. Moze powinienes poradzic sie lekarza na wszelki wypadek bo akurat w kicku o powazniejsza kontuzje nie jest trudno.
5. To, ze nie miales przedtem zadnej stycznosci ze sztukami walki to nie jest zaden problem, po prostu nigdy nie jest za pozno na nauke
6. A wogole najlepiej przyjdz na trening jako obserwator i wtedy stwierdzisz sam czy dasz rade :D

pozdro
  • 0

budo_orrht
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing - poczatki

Widze ze jestes z ZG, wiec pewnie do Gwardii chcesz sie zapisac ?

Bingo :D

4.Jesli, jak piszesz, podczas przysiadow odczuwasz bol w kolanie to tak szczerze moim zdaniem mozesz miec sporo trudnosci na treningach - po prostu jest cala kupa cwiczen polegajacych na podskokach, przysiadach ktore moga sprawic Ci problem, nie mowiac juz o kopaniu i rozciaganiu.


Zobaczymy :D Jestem jak narazie przekonany za tym zeby sie zapisac i zaczac chodzic. Tylko prawdopodobnie zaczne od wrzesnia bo w zielonej tylko studiuje wiec mialbym problemy z dojazdem w okresie wakacji :|
A co do tych podskokow to nie widze problemow mam tylko problem z robieniem przysiadu na jednej nodze (tej lewej) poprostu niemoge na niej zabardzo ucnac dochodze do bewnego momentu i dalej nie moge a jak juz pojdzie to gleba :)

Dzieki za Odpowiedz
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing - poczatki

[Tylko prawdopodobnie zaczne od wrzesnia bo w zielonej tylko studiuje wiec mialbym problemy z dojazdem w okresie wakacji :|



to jeszcze zdążysz się rozmyślić 8)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing - poczatki
charlie zostawn naszego ziomka w spokoju :!: :wink:
ja tesh mam zamiar pobawić się troszkę w kicka od września..czyli od chwili gdy jako student=przyszła nadzieja intelektualna tego kraju,będąca na 3 roku będę miał więcej czasu...zrobię sobie cross z moim jj i bedzie klimat mysle..
pozdrawiam ziomków z zg :)
  • 0

budo_hash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing - poczatki
Siemka! Stary jesli masz problemy z kolanem to lepiej daj sobie spokoj z kickiem-mowie bo sam trenuje kicka juz okolo 3lat i tez mialem na poczatku male klopoty z kolanem(tez kontuzja mniej wiecej te same objawy co uciebie tez mialem slabsze lewe kolano i przy ucisku czy uderzeniu mnie boli)Teraz po tylu treningach czasem nie moge wejsc po schodach.Powaga z kolanami nie ma zartow, a duzo kopania(nawet low kicki-podstawowe kopniecie) naprawde moze ci zrobic krzywde po kilku razach.Zapisz sie na boks, ja juz chyba bede musial to zrobic bo naprawde zdrowie jest najwazniejsze.Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024