Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.
[quote name="budo_wilus"]No tak - dopiekł Tobie ten początkujący :) - nie ma co!! [/quote]
Pozbawil mnie mozliwosci startowania w zawodach.

[quote name="wilus"Ja zadam inne pytanie - czy używacie w zwarciu łokci do obrony lub ataku???? - no iczy tego sie uczycie - wasze doświadczenia???[/quote]
Czesto mozna spotkac proceder nastawiania lokci podczas zawodow. Co do nauki to i owszem, mamy czasem na treningach. Jednym porzadnym hiji w ramie mozna wylaczyc komus cala reke.
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.
A może to nastawianie łokci to bloki?? - więc po co kopać w łokieć??
A jak bronisz skutecznie np mawashi-geri chudan?? - kiedy juz nie ma gdzie uciekać??
W zawodach w przepisach sportowych kyokushin dozwolone jest używanie łokci jako ataku na strefę chudan - nie wspomnę o obronie. :D
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.

Ten temat przekształca się w nieco w zupełnie inny: JAK NOWICJUSZA NALEŻY UCZYC WALKI I CZY WOGÓLE


Nie szkodzi to całkiem ciekawe :) (sam jestem nowicjuszem wiec wiele rzeczy jest dla mnie ciekawych) pozatym zapomniałem co chciałem napisać, a już pamiętam mam proźbę do moderatorów czy było by mozłiwe poprawienie literówki w teamcie, jakby co to z góry dziękuję.
  • 0

budo_cooler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Iława

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.
U mnie na treningach staramy sie raczej nie blokować łokciami (co innego atakować :) )
ponieważ jest to troszke kontuzyjne. Czasami bywa tak że sparujemy i ktoś w desperacji wystawi łokcie a wtedy jeżeli ten łokieć spotka sie z twoim mae-geri to kontuzja gotowa (Ałłł...)
Może nie robimy do końca najlepej ale mi sie wydaje że lepiej dostać w splot lub brzuch i sie utwardzać niż wyeliminowac kogoś z treningów na dłuższy czas
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.
Spok do dziś mam coś niecoś spuchnięty i chyba wybity palec (ztym że to nie akurat od łokcia tylko pięści jakoś tak dziwnie wyszło) co do spotkań z łokciami to narazie miałęm pare ale skończyło sie bez żadnych urazów (tylko troche bolało podbicie, ma sie szczęście :) narazie).

PS: Może tak kopać mae-geri w butach :lol: na treningach? mina przeciwnika -> 8O
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.
Ha bedę uparty i twierdzę dalej - że blok łokciem - to jeden z lepszych sposobów obrony w bliskim kontakcie.
Poza tym jeżeli każdy liczy się z tym że ktoś blokować będzie łokciami to zacznie kopać lub uderzać precyzyjniej a nie jak "karabin maszynowy z dużym rozrzutem" :-)
Ja raczej nie zauważyłem by komuś to przeszkadzało w walce gdy ktoś - jak to się mówi - nastawia łokcie ( zreszta jak ma to wyglądać? - no może coś w rodzju rogów byka? :) ).
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.

Ha bedę uparty i twierdzę dalej - że blok łokciem - to jeden z lepszych sposobów obrony w bliskim kontakcie.
Poza tym jeżeli każdy liczy się z tym że ktoś blokować będzie łokciami to zacznie kopać lub uderzać precyzyjniej a nie jak "karabin maszynowy z dużym rozrzutem" :-)
Ja raczej nie zauważyłem by komuś to przeszkadzało w walce gdy ktoś - jak to się mówi - nastawia łokcie ( zreszta jak ma to wyglądać? - no może coś w rodzju rogów byka? :) ).

To zrobimy tak. Ty bedziesz kopal, a ja nastawie Ci lokcie. Zobaczymy czy bedziesz zadowolony. To nie jest fair-play. Tak jakbys podstawil noge.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.
Zgodzę się że to nie fair-play a na ulicy i tak ci dużo nie da bo przeciwnicy mają buty, a jak są to glany oj :) nie wiem jak ty ale ja nie chciałbym dostawać raz za razem z glana po łokciach (a przeciwnikowi i tak by obleciało).

PS: Skoro jedyny efekt tego to mogą być kontuzje (sam mam obenie palec wybity chyba) to po co to stosować (ja akurat trafiłem na seiken hamsko podbicem :lol: heh głupie, a jednak)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.

Zgodzę się że to nie fair-play a na ulicy i tak ci dużo nie da bo przeciwnicy mają buty, a jak są to glany oj :) nie wiem jak ty ale ja nie chciałbym dostawać raz za razem z glana po łokciach (a przeciwnikowi i tak by obleciało).

PS: Skoro jedyny efekt tego to mogą być kontuzje (sam mam obenie palec wybity chyba) to po co to stosować (ja akurat trafiłem na seiken hamsko podbicem :lol: heh głupie, a jednak)

No wlasnie, ale jednak sa niektorzy, ktorzy nie chca w to uwierzyc...
  • 0

budo_wilus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.
Liczmistrz podejmuję rękawicę.
Wyznacz jakieś uklepane rżysko!

Wnuk - jeżeli mówimy o ulicy - to wiele rzeczy fantastycznych w treningu walki w dojo staje sie mało użytecznych - nawet parter gdy jest więcej niż jeden przeciwnik - bo drugi i tak skopie d.. Poza tym nie mówię tu o blokowaniu tylko w jeden określony sposób - przecież napewno uczycie sie na treningach różnych rozwiązań tej samej sytuacji czyż nie?? Natomiast wybór bloku, kontry, ataku i zachowania zależy tylko od Ciebie - prawda??

Swoją drogą widze, że jesteście wnerwieni na takie rozwiązywanie walki bo macie kontuzje - rozumiem - jeszcze długa droga przed wami - ale gra warta świeczki!!! :D

Dodam jeszcze - a jak bronicie sie przed np mawashi-geri-chudan wykonywanym z dość bliskiego dystansu?? lub np kagi-uchi(sierpowy) w żeberko? lub w głowę?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.

Swoją drogą widze, że jesteście wnerwieni na takie rozwiązywanie walki bo macie kontuzje - rozumiem - jeszcze długa droga przed wami - ale gra warta świeczki!!! :D

Jedna czy dwie kontuzje to jeszcze nic. Dopiero potem robi sie gorzej. Przez takie nawarstwione urazy mozna wylaczyc sie z SW na zawsze... Pozatym, blokujac lokciem narazamy nasz staw lokciowy, co rowniez owocuje w bol a na starosc boli jeszcze bardziej.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Dystans 0_o ?! i pekość technik kopanych.
Łokieć to zły pomysł! Narażasz się i to ostro na:

1. Wqrzenie kopiącego
2. Uszkodzenie (i to powarzne) stawy łokciowego i kilku innych części ręki, a przy nietrafionym bloku jesteś pieknie odsłonięty!

Co do obu jestem pewny, jak trafiłem na łokieć kumpla i tak już podniszczonę stopa byłem bardzo zdenerwowany, a przy okazji, w tym samym czasie qmplowi rozwaliłem tego łokcia tak że długo nie mógł nim rormalnie ruszać, a siniaka miał ogromnego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024