Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki fighter?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
Pytanie do Marsa: jakie są wymiary tego Dobermana, jaka stal i czy ta rękojeść jest wygodna?
Co do Razora to nie ma jelca więc bałbym się zadać silne pchnięcie w obawie o swoje palce. Miałem kiedyś Cudę CQB 1 i sprzedałem z powodu tej samej obawy - tęsknię jednak za jego pochwą /cholera, brzmi to dość obscenicznie/ z tec lockiem.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
Polemizowałbym. Może rzeczywiście rozmiarowo raczej "nóż ostatniej szansy" ale według mnie to jeden z lepszych noży do walki. Bardziej podoba mi się chyba tylko ColMoschin (jak się to pisze?) ale tak do noszenia np. pod marynarką to trochę przyduży.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
ja tam nie zapomne momentu kiedy miałem w ręce Black Bear Classic Cold Steela... Jezu, może bym i uzbierał, ale kurde... po cholere mi to?
Pochwa jest skórzana, ale jeśli twój limit to 300$ to sie w nim spokojnie zmieścisz z kydexową pochwą robioną na zamówienie...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
hmmm... no może nie tak spokojnie...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
Dołączona grafika
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?

Lipna stal (420) - miałem takowego - kiszka.


Jezuuuu, a co nim robiłeś, że kiszka? To nóż do walki, a nie do bawienia...
Chyba, że podczas wyciagania ostrza z trupa, coś Ci się poszczerbiło...
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?

Pytanie do Marsa: jakie są wymiary tego Dobermana, jaka stal i czy ta rękojeść jest wygodna?


K1S długość całkowita 30 cm, głownia 16 cm, masa 355 g
K1 długość całkowita 35 cm, głownia 21 cm, masa 400 g - mniej wygodny aczkolwiek mam znajomka który to nosi.
Rękojeść wygodna - zapytaj Koonia.
Stal Bohler N690.
Col Moschin - to dobre rozwiązanie ale z szelkami cena wyższa niestety.
Jest jeszcze Dobermann II długość 31, 18 cm, masa 250 g - bardzo lekki.


Mars
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?

Jezuuuu, a co nim robiłeś, że kiszka? To nóż do walki, a nie do bawienia...
Chyba, że podczas wyciagania ostrza z trupa, coś Ci się poszczerbiło...


No niby racja jest.
Ale tępił sie leżąc.

Mars
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
A może by na jakieś aukcji poszukać tego Gerbera Mark II co go Kaligula recenzował??... typowy fighter, w limicie gotówki się zmieścisz... tylko że znowu pochwa nie z kydexu... stal 440C, z tym że wszechstronny nóż to raczej nie jest....

[/img]
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
z takimi warunkami i mozliwosciami finansowymi jak podales to bym poszedl za rada narcyza. a jedna z najwazniejszych rzeczy jest jak lezy w lapie a jesli narcyz go mial i pisze ze idealny => nic tylko brac :D
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
Moze wyskocze troche z innej beczki ... ale skoro powiadasz ze za 300$ .... to moze zmiescisz sie przy SILENT OPS BAYONET od Combat Elite. Stal S30V , ostrze 5,5 cala , fulltang , g10 , jelce jak widac , pochwa kydexowa multicarry, dostepna wersja Stonewash i Black Armor-Tuff ... - nie wiem jak was ale mnie ten nozyk zauroczyl :)

Cena 250$,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dołączona grafika


Pozdrawiam
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
:) noo ... i widac ręke Darrela ...
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
Powiem szczerze, że jak się tak poczyta ten temat, to żal serce ściska.

Pyton poprosił o pomoc w wyborze noża. Podał wymagania. Prosząc o Naszą pomoc, liczył się chyba z wypowiedziami ludzi, którzy mogą poradzić nóż na podstawie doświadczeń, a nie obrazków z sieci... W końcu Pyton też ma internet i może sobie obrazki pooglądać...

Zamiast konkretnych wypowiedzi ludzi, którzy mają konkrenty nóż i go chcą polecić. Dostaje się kilo niepotrzebnych zdjęć, tekstów i wypowiedzi "mądrali" co śliniąc się na zdjęcie w sieci polecają przedstawiony nóż, nawet nie trzymając go w dłoni, już nie mówiąc o używaniu...

Panowie, bądźmy konkretni... lanie wody pojawia się w prawie każdym temacie, gdy ktoś prosi o radę. Pierdoły o tym że stal to, albo śmo, że się tępi, że pochwa, że ja Cię jaki śliczny, łe tej jaki wypas... nie ośmieszajmy siebie...
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
Słusznie
Pyton, chcesz Dobermanny i Col Moschina pomacać - dzwoń - telefon na stronie.

Mars
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
Pyton moje garatulacje jesteś pierwszym na tym forum który potrzebuje nóż o jednoznacznym przeznaczeniu. Wydawałoby się że łatwo odpowiedzieć a tu co kicha. Najlepszy nóż jaki ja trzymałem w łapie spełniający twe wymagania to ER Doberman oglądałem go u Marsa i szeleczki do niego. Co prawda mi się nie podoba ale mówię nie o moich odczuciach estetytcznych lecz o przeznaczeniu noża. Brakuje mu tylko jakieś faktury na rękojeści, po prostu jest gładka. Co do pochwy w tego typu nożu kydex to jak skay w limuzynie. Do munduru OK ale taki siepacz pod marynarką w kydexie :twisted:
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?

Pyton poprosił o pomoc w wyborze noża. Podał wymagania.

Pyton wyraznie poprosil o pomoc (sugestie) w zakupie fightera z wyzszej polki ,a Ty mu poleciles zeby kupil Peace Keepera :lol: kooonkrettt ...

Zamiast konkretnych wypowiedzi ludzi, którzy mają konkrenty nóż i go chcą polecić. Dostaje się kilo niepotrzebnych zdjęć, tekstów i wypowiedzi "mądrali" co śliniąc się na zdjęcie w sieci polecają przedstawiony nóż, nawet nie trzymając go w dłoni, już nie mówiąc o używaniu...


czyli twoim zdaniem - to czego uzytkownicy budo nie maja w posiadaniu nie jest warte polecenia ta ? heh to zadaleko poza Camillusy , Cold Steele Pyton nie wyjdzie ...

co do samego PK1 ... mam go i nadaje sie raczej do gabloty niz do noszenia jako fighter ... :twisted: jest to jeden z moich nozy ktory tempil sie przy samym wyjmowaniu i wkladaniu do pochwy ;)

Ostatnia sprawą jest to ze to jest forum drogi kolego i kazdy ma prawo do udzielania wlasnych sugesti,rad - a czy sa potrzebne czy nie to juz oceni zalozyciel tematu ...

takze Peace Keeper
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
No niby masz rację, ale naprawdę żenująco wyglądają wyścigi linków i zdjęć noży z kosmosu.

Nie rozumiem, jak można polecić coś, czego się samemu nie używało, bądź nie zna opinii kogoś kto używał. To polecanie w ciemno, zupełnie jak stwierdzenie: weź to na obiad, bo ładnie na zdjęciu wygląda...

PKI poleciłem, bo uważam iż jako fighter to dobry nóż. Dobrze dobrane proporcje, waga i wykonanie pozwala na swobodne użytkowanie. Czy się tępi? Wszystko się tępi... Ten nóż ma służyć do walki, a nie do krojenia cytryny. Kilku moich znajomych używa tego noża i chwali sobie.

Czy uwagi nie wyjdą poza poza Camillusy czy Cold Steel Pyton, chyba jednak nie, bo przecież są na forum ludzie, którzy posiadaja inne noże.

"...kazdy ma prawo do udzielania wlasnych sugesti,rad..." i tutaj masz całkowitą rację!

Bez agresji! Bo po co! poklon
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
No dobrze, to bedzie kilka slow o nozach ktore uzywalem. W cenie ktora podales wybor jest naprawde olbrzymi. Mozesz przebierac do woli w dziesiatkach, jesli nie setkach modeli. Kilka uwag tylko na poczatek. Jesli ma to byc noz tylko do walki, nie przejmuj sie specjalnie stala. Zarowno 420 z CS Peace Keeper jak i S30V z Chris Reeve Green Beret spelnia swoje zadanie. Minimalna wielkosc takiego noza, to 4" , max ... coz, mozesz nosic go w "dundee rig" ale to nie jest zbyt wygodne :) (uwaga, fani 9" proszeni sa o nie rzucanie jajkami, pomidorami i innym scierwem).
Na dzien dobry cos taniego i do noszenia na co dzien, a jednoczesnie dobry fighter:
1. CRKT Kasper Companion. Przy zalozonym budzecie zmiescisz w tym jeszcze customowa pochwe do noza (firmowe sa ujmujac delikatnie, sredniej jakosci). Z dodanym Tek Lokiem pozwoli Ci to na noszenie tego noza przy pasku w sposob niezauwazony. Sam noz "chodzi" w rece bardzo dobrze, wada moze byc to, ze w rewersie ze wzgledu na profilowana rekojesc nie do konca jest wygodny.
2. Wspomniany juz Cold Steel Peace Keeper, wersja wieksza i z Carbon V. Nie przepadam za sztyletami, niemniej jednak musze przyznac, ze ten noz jest naprawde niezly. o ile pamietam jeszcze wady, to troche za mocno mial przeniesiony srodek ciezkosci na ostrze. I oczywiscie do tego trzeba porzadna pochwe dokupic.
3. MOD Razorback. Zapomnij. To NIE JEST noz do walki.
4. Al Mar Operator. W zasadzie bez wad. Z czystym sumieniem moge polecic. Nie ma sie specjalnie do czego przyczepic, moze tylko troche wieksza garda moglaby byc.
5. MOD ATAC. Tu byloby troche pracy. Pierwsza i podstawowa rzecz. Pilka do metalu i UCIAC te kretynsko wystajaca garde. Jak juz sie tego pozbedziesz, dostajesz swietny fighter do reki.
6. Na koniec, maly monster ktorym przeciwnika mozesz pozbawic reki, nogi, albo czegos wazniejszego :) , Mineral Mountain Combat Bowie. Wersja z ktora mialem do czynienia miala 10" ostrze. Ciezka maszyna, ale jednoczesnie dosc latwa w prowadzeniu. Wymaga troche sily (ale to norma przy wiekszych ostrzach).
Na razie tyle, jak sobie cos przypomne, to jeszcze napisze.
Wojtek
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
desmodus: problem w tym że nie wszyscy mamy takie same ręce i upodobania, dla mnie Black Bear to był najlepszy z długich noży jakie trzymałem, mimo swojej długości (8" ostrza) wydaje sie leciutki (bo i nawet jest, waży ok 350g), spory ciężar na rękojeści (sporo żelastwa, takie dwie gardy jednak), operuje sie nim cudownie... problemem może być to że rękojeść nie jest zbyt neutralna i nie za bardzo jest jak ekesperymentować z chwytami, ale ja tam i tak najabardziej lubie młotkowy....
skrytego noszenia sobie nie wyobrażam, bez względu na pochwe. no chyba że w zimie.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki fighter?
Rozważalem kiedyś zakup rasowego fightera. (Kwestię pochwy noża tutaj pomijam). Wnioski moich przemysleń to:
1. Black Bear Cold Steel'a lub jakieś inne przyzwoite wariacje tego noża w wykonaniu innych producentów. Miałem okazje pomachac takim nożem i oceniam go pozytywnie. Na szczególną uwage zasługuje porządny jelec oraz pod-jelec (sub-hilt). Daje to ogromną pewność w trzymaniu noża i wygodę operowania nim.
2. Extrema Ratio Doberman K1, nie miałem okazji nim ćwiczyć ale spełnia większość moich upodobań odnośnie fighterów.

Te noże mają 21 cm długosci ostrza. Jeśli myślisz poważnie o takim nożu jako narzędziu konfrontacji, to nie polecam mniejszych rozmiarów. 21 cm to pewne opitumum, tkóre pozwala także w miarę wygodnie nosić nóż przy odpowiednie skuteczności w walce, chociaż oczywiście fightery wielkosci 10 cali i więcej dają większa przewagę.

Jeśli jednak potrzenujesz koniecznie coś rzędu 7 cali to Peace Keeper I, ale tylko z Carbon V - można gdzieś na necie jeszcze kupić, miałem okazje go kiedys potestować, wrażenia pozytywne. Pochwa jest trochę obleśna ale ten nóż nie ma służyć do ozdoby. Ewentualnie bardziej elegancka wersja tego sztyletu czyli Tai Pan.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024