Skocz do zawartości


Zdjęcie

brzuszek jak kaloryfer??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??
wiem, tylko ta strona nie chodzila przez pare dni :P ruszyla wczoraj gdzies o 16 :) ...
  • 0

budo_marecki_urs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Dojo Ursus i Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??
Przedewszystkim jeść mniej,i regularnie,bez pojadania między posiłkami ,staraj się codziennie sporzywać podobne ilości kalorii i węglowodanów.Jeżeli do tego dołożysz systematyczny trening ,rezultaty powinne być widoczne w kilka - kilkanaście tygodni.Pamiętaj też żeby się nie załamywać, ani nie robić akcji w stylu "zjem raz ,to jedno ciasteczko a nic się nie stanie" - systematyczność w odżywianiu przedewszystkim :!:
Pozdrawiam.Marecki
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??
dzięki Marecki

na razie ograniczyłem jedzenie a trenuje tak jak przedtem

za jakis czas zwiększe intensywność wysiłku
  • 0

budo_hunterlove
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin, Bialystok
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??

Biegaj lub jezdz na rowerku minimum 4 razy w tygodniu po 40 minut. - to na zrzucenie tłuszczyku

Na mieśnie brzucha natomiast rób:

-skłony tułowia (brzuszki) 3 serie po 30 powturzeń
-scyzoryki (brzuszki z jednoczesnym przyciągnięciem nóg do klatki) 3 serie po 30 powt.
-unoszenie nóg w leżeniu - 3 serie po 30 powt.

Miesiąc taki planik i kaloryfer gwarantowany :D (oczywiscie jesli bedziesz odpowiednio jadł)

No właśnie odpowiednio jadł, czylo co ?
  • 0

budo_leo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??
Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Jeśli chcesz sobie wyrzeźbić brzuch, pierwszą sprawą jest bieganie. Następnie ćwiczenia; ostatnio dość intensywnie trenuję brzuch i opiszę kilka ćwiczeń, które wykonuję. Musisz sobie brzuch podzielić na trzy rodzaje mięśni: górne, dolne, skośne.
Mięśnie brzucha górne:
- spinanie brzucha leżąc mając ugięte kolana
- spinanie brzucha nogi mając ustawione do ciała po kątem 90stopni, tak jak byśmy sobie pufę przystawili i na niej położyli nogi.
- Scyzoryk, czyli unoszenie nóg z jednoczesnym unoszeniem tułowia.
Zapewne jest ich więcej jednak nic mi w tej chwili do głowy nie przychodzi.
Mięśnie brzucha dolne:
(bardziej trudne do wyrobienia)
- Siadamy na brzegu ławki, łapiemy się za krawędź i przyciągamy kolana do klatki piersiowej.
- Wisząc na drążku przyciągamy kolana do klatki piersiowej.
- Wisząc na drążku unosimy wyprostowane nogi. (90 stopni)
Mięśnie skośne:
- wisząc na drążku i mając nogi pod kątem 90 stopni, zaczynamy podciągać biodra raz w prawo raz w lewo.
- stoimy wyprostowani w jednym ręku trzymamy hantel blisko ciała (ręka opuszczona przy ciele), druga ? do tego to by trzeba było zdjęcie zobaczyć. Jednak ćwiczenie polega na tym by robić skłony w bok tak jak byśmy chcieli tą hantlą dotknąć ziemi.
Oczywiście możecie sobie te ćwiczenia urozmaicać. Osobiście oprócz tych tradycyjnych robię ćwiczenie na krześle czyli: kładę się na krześle tak by tułów był w powietrzu, a koniec nóg umieszczam pod ławką. Podczas ćwiczenia odchylam się do samej podłogi, następnie do samych kolan. Rób również nożyce te ćwiczenie dużo daję. Może tyle na temat samych ćwiczeń. Jednak chodząc na treningi kyokushin nauczyłem się ćwiczenia na brzuch oddechowego, wzmacniającego nie tylko sam brzuch, ale i przeponę. Stoimy luźno w lekkim rozkroku, wyciągamy ręce przed siebie, dłonie otwarte, piąstki są skierowane ku górze. Przyciągamy dłonie do klatki piersiowej, skręcając dłonie o 180stopni, jednocześnie nabierając do płuc jak najwięcej powietrza. Zatrzymujemy je i energicznie wyrzucamy ręce z powrotem przed siebie. Oczywiście należy też mieć jak najmocniej napięte mięśnie brzucha. Ostatnia faza ćwiczenia to rozłożenie rąk w gest otwartości z jednoczesnym wypuszczeniem powietrzem. Ostatnią kwestią jaka mi przychodzi do głowy to rozciąganie, jeśli chcesz mieć dobrze zbudowany brzuch to musisz go rozciągać. Sorki za dość chaotyczną treść jednak nie spisywałem tego z fachowych pism tylko sam pisałem. Mam nadzieję, że Ci pomogłem.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??
topic o podobnym temacie http://www.forum-kul...showtopic=66076 .
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??
dzięki Leo z info, od ostatnich dwóch tygodni intensywnie ćwiczę moj kaloryferek i czekam efektów tej pracy
  • 0

budo_iskierka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??
o kaloryferek wcale nie jest tak prosto jak niektórzy z was piszą :cry: przynajmniej w moim przypadku.
Od początku kwietnia regularnie biegam 3 razy w tygodniu po 7 km (wt, czw, sob) a po bieganiu robię małą siłówkę w jej skład wchodzą też ćwiczenia na brzuch tzn:
5 serii po 30 szt krótkich brzuszków
nożyce poziome i pionowe po 25 szt
unoszenie tłowia (leżąc na boku) 5 serii po 10 szt
unoszenie prostych nóg (leżąc na boku) 5 serii po 10 szt.

Jest juz połowa maja a efektów jak nie było tak nie ma.
Owszem kondycję mam lepszą i ubyły mi 2 kg. Ale nie z brzucha.
W tym miejscu tłuszczyk jak zalegał tak zalega.
może polecicie mi jakieś bardzo specyficzne ćwiczonka??? please :D
bo lato sie zbliża wielkimi krokami

P.S. Oprócz tego 3 razy w tygodniu chodzę na trening a i jeszcze jedno gdyby to robiło jakąś różnicę to jestem kobitką. :)

z góry dziękuję
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: brzuszek jak kaloryfer??
http://www.forum-kul...showtopic=66076
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024