Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopniowanie - naprawde potrzebne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_fila
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
Witam

Jeśli chodzi o stopnie i o szacunek do nich to osobiście mam takie zdanie:

1. w sumie sam ćwicze od 96r. i coś niecoś już widziałem i mogę się porównać do innych, ale tu powstaje problem w jednej sekcji porównuje się do ludzi z tym samym stopniem i myślę sobie "ale jestem gość", potem jadę do swojego nauczyciela ( też 140 km ) i mi wstyd nie dość że przed moim nauczycielem, ale również przed jego uczniami z takimi samymi stopniami co ja.

2. taka krótka anegdotka.
Był pewien nauczyciel (któremu zresztą jestem wdzięczny za wprowadzenie mnie w świat sztuk walki) który bardzo mnie zachęcał do tego aby zdawać na stopnie, powiadał "bardzo dobrze ćwiczysz, dobrze interpretujesz techniki, powinieneś zdawać na następny stopień (jedyne 50 zł)zasłużyłeś na to" oczywiście mój nauczyciel był zdania że nauczyciel i tak wie jak pracują jego uczniowie na co ich stać i na jaki stopień zasługują ( w sumie z tym stwierdzeniem się zgadzam bo mimo że był czas że w naborze było ponad 100 ludzi to i tak potrafił spamiętać kto jaki poziom reprezentuje, a jak ktoś coś już osiągną to mugł przejść do starszej grupy). niestety życie to nie bajka i jak potem załapaliśmy kontakt z jego nauczycielem (może lepiej urzyję nazwy przełożony, bo nie do końca jestem pewien tego) w naszym stowarzyszeniu, to okazało się że my w sumie nawet nie istnieliśmy w zapiskach tego stowarzyszenia, ba wszystkie stopnie które mieliśmy to okazało się żę dyplomy były orginalne, ale nikt nigdy nie dostał o naszych stopniach informacji.

więc powiedzcie mi jak można mieć szacunek dla stopni w takich realiach

po kilku latach dostałem stopień od swojego (terażniejszego) nauczyciela, i jest on o dwa stopnie niższy od tego co miałem, ( mimo że czuje się że nadal na niego nie zasługuje) mam dla niego jakieś poważanie.

jeszcze w sumie dwie sprawy i już nie zanudzam

moim zdaniem powinny być stopnie, ale w sekcji to powinno wyglądać tak młodszy i starszy uczeń, przy czym coś takiego że w sekcji biega mi stadko uczniów z różnymi kolorami pasów to w ogóle nie do pomyślenia
bo nie pokaże technik bardziej zaawansowanych nikomu kto nie ma podstaw, a nauczanie takich technik jednej grupy (starszych ) gdzie nowi adepci się przyglądają to przecież bąmba zegarowa nic tylko patrzeć jak sami będą chcieli spróbować. tak więc sekcje trzeba by podzielić na grupy.
Niestety sami wiecie jakie są realia w polsce i jakie są czasem problemy z wynajęciem sali. :(

druga sprawa to niestety trzeba dojść kiedyś do tego czarnego paska (nie skurzanego :) ) bo jak jedziemy na jakieś seminarium to czasem jest tak czarne paski tu, a reszte zapraszam do mojego asystenta na drugi koniec sali.

jeszcze tylko jedno, obiecuje :)

jeżeli by nie brać pieniędzy za egzaminy (a niektórzy tak robią, i chwała im za to ) to w tym momencie egzaminator nie poleci na pewno na kasę:).

poza tym sami wiecie ile potraficie więc czym się przejmować.

Pozdrawiam
ps. fiu fiu ale wam namarudziłęm
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?

Wracajac do tego, ze instruktor nie potrafi jednym rzutem oka ocenic poziomu swoich studentow i potrzeba mu do tego kolorowe paski to jest to dla mnie przesmieszne :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ten instruktor jest za mlody na prowadzenie zajec i powinien mocniej i dluzej cwiczyc zeby polepszac swoje umiejetnosci a nie probowac nauczac innych :wink: :lol: :lol: :lol:


Szczepan - z całym szacunkiem - wyraziłem swoją opinię bardzo delikantnie, starałem się nikogo nie obrazić, ale chyba muszę powiedzieć to wprost:

MAM GŁĘBOKO W D... NOSIE TO CO INNI O TYM SĄDZĄ!!!

Dla mnie najważniejszę jest to, że Mistrzowie, których bardzo szanuję honorują stopnie, które posiadam i które nadaję, po otrzymaniu zaproszenia ode mnie - przyjeżdzają. Mało tego - wielu z nich nie schodzi z maty, gdy ja prowadzę trening.


To tylko pogłębia mój szacunek do tych Mistrzów.

A co do wieku - ja się nie wstydzę swoich 26 lat. A ty?
Bo gdybym był gnojem to mógłbym powiedzieć - co taki stary ramol robi na macie? :wink:

Ale za gnoja się nie uważam, więc jest ok.

Pozdrawiam gorąco :-)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
Raven - nie irytuj sie...
Stopnie, pasy, przynaleznosci... to wszystko ma sens na ile jest rozpoznawane w danej organizacji - tak poza organizacja liczy sie tylko to co umiesz.
Czy potrzebny jest podzial na stopnie - ??? - na pewno latwiej sie naucza - podzial na klasy i stopnie daje mozliwosc skupienia sie nad specyficzna grupa technik - jest latwiej nabudowywac wiedze i umiejetnosci. Taki podzial takze wydaje sie bardzo wazny na KYU poziomie gdzie zacheta do dalszego treningu ma namacalna forme. :wink: ale...

Im dluzej cwiczysz tym rzadziej podchodzisz do egzaminow - zauwazyliscie to??? Nie mowie o tym ze nauczyciel nie probuje cie egzaminowac - mowie o tym ze my sami rzadziej czujemy chec podchodzenia do egzaminow... zawsze jest cos nad czym moznaby jeszcze troche popracowac :D Mam wrazenie ze im dalej posuwamy sie w sztukach walki tym mniej nas ucza - tym wiecej trzeba samemu kombinowac... starajcie sie jak najdluzej trzymac swoje pasy bedziecie lepsi w MA.

26 to piekny wiek.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?

Szczepan cos ty taki fundamentalista ????? :) :) :)
Zrozum faceta (moze kobitke ) jak prowadzi zajęcie w 8 grupach to pewnie mu to ułatwia prace (bo przeciez to wykonuje)
To pozwala szybko i bezbłednie wyselekcjonowac zabłąkane owieczki z grupy młodszej.
Ma to oczywiscie uzasadnienie tylko w przypadku bardzo licznej grupy

Boofff, kazdy ma jakies wlasne problemy, ale zeby zaraz wprowadzac system stopni tylko dlatego ze instruktor nie jest w stanie zapamietac Kto Jest Kto w jego wlasnym dojo???

To zwykla wymowka leniwcow :wink: :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?

Czy potrzebny jest podzial na stopnie - ??? - na pewno latwiej sie naucza - podzial na klasy i stopnie daje mozliwosc skupienia sie nad specyficzna grupa technik - jest latwiej nabudowywac wiedze i umiejetnosci. Taki podzial takze wydaje sie bardzo wazny na KYU poziomie gdzie zacheta do dalszego treningu ma namacalna forme.

To dlaczego w Koryu nie ma zadnych stopni? Juz nie mowiac od jakichs kyu? Dlaczego mamy zachecac do dalszego treningu? SW nie sa dla wszystkich, ci co sa niewytrwali, niech wracaja ogladac tv. Po co na sile tworzyc zbiegowiska setek ludzi ktorzy maja slomiany zapal i i tak z gory wiadomo ze nic z nich nie bedzie?
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?


Szczepan cos ty taki fundamentalista ????? :) :) :)
Zrozum faceta (moze kobitke ) jak prowadzi zajęcie w 8 grupach to pewnie mu to ułatwia prace (bo przeciez to wykonuje)
To pozwala szybko i bezbłednie wyselekcjonowac zabłąkane owieczki z grupy młodszej.
Ma to oczywiscie uzasadnienie tylko w przypadku bardzo licznej grupy

Boofff, kazdy ma jakies wlasne problemy, ale zeby zaraz wprowadzac system stopni tylko dlatego ze instruktor nie jest w stanie zapamietac Kto Jest Kto w jego wlasnym dojo???

To zwykla wymowka leniwcow :wink: :lol:


Ok, Szczepan - uznajmy to za mój kaprys :wink:
A teraz, jeśli mógłbym Cię prosić - pokaż mi negatywne strony stopniowania.
Co złego jest w egzaminowaniu i awansowaniu uczniów na wyższe stopnie (oczywiście pod warunkiem że zasługują)?
A nazwanie mnie leniwcem odbiorę jako komplement, bo nie lubię się obrażać :wink:
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
Zachecanie do dalszego treningu moze byc spowodowane tym ze zalezy ci na ludziach ktorzy wlasnie zaczeli swoja droge budo - i moze takze dlatego ze ich wiedza jest znacznie mniejsza od twojej i maja mniejsze pole widzenia tego co przed nimi - poza tym cos takiego jak DOBRA WOLA jest cecha pozytywna w SW :-)

U nas podzal jest na kyu (zielony pas) i dan (czarny pas) - trening tak naprawde zaczyna sie od 1 dana wiec bardzo wazna jest zacheta do tego aby nauczyc sie podstaw na ktorych bazujesz trening reszty twojego zycia :!: :idea:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
Remi, ty cwiczysz Koryu i macie jakies kyu i dany???? 8O 8O 8O przestraszony
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
No coz nie ja jestem Soke - kyu i dany byly wprowadzone w momencie w ktorym zaczeto uczyc NIE-japonczykow w naszym koryu - niestety zaistniala taka potrzeba (i decyzja Soke) wprowadzono podzial na kyu i dany - wydaje mi sie ze gdzies w roku 1985... wczesniej podzialu takiego nie bylo i na przyklad moj nauczyciel ma menkyo - a ja poki Soke nic nie zmieni musze bawic sie w dany - ale widzisz Szczepan sam training sie nie zmienil tak znacznie - kyu poziom jest tak jakby wprowadzeniem, sitem i baza jednoczesnie.
Nie badz taki negatywny w stosunku do wszystkiego co inne od tego do czego sie przyzwyczailes - adaptacja jest jednym z wazniejszych elementow walki... Mnie tam wszystko jedno = pasy, poziomy, kolory - dopoki moge cwiczyc i sie rozwijac nic mnie nie rusza :twisted:
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
ja tez wiem gdzie da sie cwiczyc koryu i tez jest stopniowanie. poza tym to nie jestem w temacie, ale chcialem tylko powiedziec ze stopniowanie jest bardzo potrzebne tak samo jak zawody, nawet male wewnatrz sekcyjne. dlaczego? poniewaz motywuja do ciezszej pracy. nawet jesli ktos do zdawania na wyzszy stopien lub zawody szykuje sie przez tylko tydzien a normalnie obija... to przez ten tydzien nauczy sie wiecej niz w miesiac obijania na treningach. wiem ze nie istnieje cos takiego jak obijanie sie na treningach... ale naprawde przed testami wszyscy jak nacpani chodza. zwlaszcza na wyzsze stopnie, lub w przypadku turnieji, jesli jest nagroda. tak to widze i polecam motywacje do treningow metoda "kija i marchewki" 8)
jesli to nie pomaga to nalezy surowiej oceniac przy zdawaniu i nie przepuszczac na sile wszystkich. nastepnym razem sie przyloza :twisted:

remi... jakie ty madre rzeczy mowisz :D az sie ciebie boje... :wink:
  • 0

budo_endr'u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
A co powiecie o takim zdaniu:
Czarny pas to dopiero początek nauki

Wg mnie trafiony
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
a co powiesz o "bialy pas to najwazniejszy w naszym zyciu.", oraz "pamietajcie ze wszyscy kiedys byliscie bialymi pasami."
8)
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
a ja tam twierdze ze " człowiek uczy sie całe zycie a i tak umiera głupkiem " :) :) :) :)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
Z tym "byciem bialym pasem" jest duzo ciekawych powiazan - ilekroc trafiam na dobrego nauczyciela - spawia on ze znowu czuje sie bialym pasem i to jest to czego oczekuje od dobrego nauczyciela - to pomaga mi nauczyc sie czegos od niego - gdy juz WSZYSTKO WIESZ i masz poczucie tego ze jestes mistrzem to jestes skonczony - nie nauczysz sie juz niczego od nikogo - dlatego powiedzialem ze nauka zaczyna sie od czarnego pasa - zaczyna sie w momencie w ktorym znajomosc podstaw pomoze ci zrozumiec ze tak naprawde nigdy nie ma konca w uczeniu sie... dany sa tak jakby stopniami schodow na szczyt gory - nie wazne jak jest zbudowana droga - wazne jest to ze jest tylko jeden szczyt :wink:
  • 0

budo_orochimaru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
no ale na przyklad ja jeszcze nie jestem czarnym pasem a i tak to rozumiem :? co to oznacza?
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopniowanie - naprawde potrzebne?
"Czarny Pas" to tylko symbol - punkt w przestrzeni oznaczajacy koniec podstaw - taki pierwszy krok na drodze nic wiecej, ale skoro ty juz to wiesz... to good for you! :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024