Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoła Walki - Reality Show


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
[quote] Po pierwsze jestem absolutnym zwolennikiem gospodarki rynkowej a prawo równoważenia się popytu i podaży jest dla mnie święte i to tyle jeśli chodzi o celowość produkowania takich programów.[/quote]

OK, prawo podaży i popytu jest jakimś uzasadnieniem ;)

[quote]większość mojej rodziny uważa że to co robię to czysty idiotyzm /bez tego programu/ i że lepiej przykleić sobie elekrody na tyłku /to był cytat/ dawno temu przestałem już ich przekonywać i naprawdę absolutnie nie przeszkadzają mi uśmieszki sąsiadów.
[/quote]

Moja też, nie przejmuj się ;)

Teraz odnośnie jakości - opis tej "szkoły" którą podałeś (ukłony, wazy, show) kojarzy mi się dość jednoznacznie. Czyli z szopką o niskiej jakości. Może nie mam racji, ale tak to wygląda. Zobaczę, ocenię (o ile mam w domu Planet i nie zapomnę ;) )
Natomiast co do ludzi trenujących "żeby się poruszać" to chyba widzimy to trochę inaczej. Dla mnie cżłowiek, który z racji braku czasu czy też możliwości (brak szkoły w miejscu zamieszkania, ograniczenia zdrowotne, itd.) ćwiczy dwa razy w tygodniu, ale ćwiczy starannie przykładając się do tego co robi jest tak samo dobrym uczniem jak ten ćwiczący po kilka godzin dziennie.
Ale szkoła musi po prostu prezentować pewną jakość nauczania. Jeżeli ktoś naucza po dyletancku i wtyka ściemę, to to mi się nie podoba po prostu. I uważam, że jest to robienie ludzi w jajo. Niestety często na życzenie tychże ludzi. Na dodatek często połączone z efektami ubocznymi w postaci utraty zdrowia. Co jest o tyle smutne, że najczęściej on "chciał się poruszać" po to, żeby być sprawniejszym i zdrowszym :/

K.


[/quote]
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show

piotrj - rozczaruje Cie troche - jako byly wieloletni pracownik jednego z kluczowych w tym kraju mediow moge powiedziec, ze - zadaniem mediow nie jest oglupianie nikogo, to sie dzieje sa juz samo i nie trzeba w ogole przykladac do tego reki.
Zadaniem mediow, jak kazdej niedotowanej inicjatywy jest zarabianie pieniedzy. Jedni przy tym trzymaja jakis poziom, inni nie, i kazdy (zwlaszcza odbiorca) sobie z tego zdaje sprawe. (Podzial jest prosty -brukowce i inne). Wedlug mnie kanal Planette trzyma poziom.


nie czuje sie rozczarowany :-) . nie wierze w niezaleznosc mediow generalnie. srodowiska tzw. polityczno-biznesowe maja na nie ogromny wplyw. moj znajomy obcokrajowiec wydajacy w polsce angielskojezyczne czasopismo opowiedzial mi kilka historii, ktora daja raczej smutny obraz tej niezaleznosci. oczywiscie ogolna dyskusja zmusza do uproszczen, a ja bron boze nie jestem czlowiekiem o skrajnych pogladach, ktore staram sie wszystkim wlozyc do glowy.
zaleznosc od pieniedzy juz sama w sobie jest rowniez ograniczeniem, wiec z ta niezaleznoscia jest chyba slabo. nie jestem zadnym specjalista, podzielilem sie tylko wlasna opinia i wlasciwie to chcialbym byc w bledzie :-) . dziekuje wiec za fachowa opinie, choc pozostaje przy swoim. zgadzam sie natomiast co do poziomu Planette z malymi wyjatkami.

W mediach elektronicznych zarabia sie poprzez m.in. tzw. ogladalnosc i sluchalnosc. Wiec jest to naczynie polaczone.
Latwo jest tez wyrazic swoj protest wobec tego typu programu - wystarczy skorzystac z przycisku na pilocie i udac sie na trening, albo do lodowki po "bardzo zdrowe jedzenie".
O spoleczny odbior nie martw sie. A zbawianie swiata najlepiej zaczac od samego siebie.
K_P


nie protestuje, nie zbawiam, nie martwie sie - to forum dyskusyjne. jestem zazenowany tylko obrazem gong fu jaki tworzy ten program, porownujac je ze swoim doswiadczeniem. chyba mnie przeceniles...
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
aha... i napisalem "jesli", a nie "jedynym"

jesli zadaniem telewizji jest oglupic spoleczenstwo i przymusic je posrednio do wiekszej konsumpcji i posluszenstwa to takie programy


  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show

większość mojej rodziny uważa że to co robię to czysty idiotyzm /bez tego programu/ i że lepiej przykleić sobie elekrody na tyłku /to był cytat/ dawno temu przestałem już ich przekonywać i naprawdę absolutnie nie przeszkadzają mi uśmieszki sąsiadów.


Moja też, nie przejmuj się ;)



Od razu mnie lepiej ;)

Teraz odnośnie jakości - opis tej "szkoły" którą podałeś (ukłony, wazy, show) kojarzy mi się dość jednoznacznie. Czyli z szopką o niskiej jakości. Może nie mam racji, ale tak to wygląda. Zobaczę, ocenię (o ile mam w domu Planet i nie zapomnę ;) )


ależ masz racje dla mnie też jest to szopka na równi z Barem i innymi tylko że rozbawiło mnie to. To takie troche krzywe zwierciadło. Odniosłem wrażenie że niektórym brakuje dystansu do tego co robią. W tym programie wszystko jest niskich lotów... no może poza asystentkami miszcza ( kiedyś będe miszczem i bede mial takie asystentki i będą rzucały kolczykami do przelatujących jabłek :P ). I to tyle... ten program to ściama i tyle... myślałem że kogoś oprócz mnie jeszcze rozbawiła.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
Co gorsza obawiam sie ze tego typu programy moga byc czestszym zjawiskiem w naszych mediach. Rady na to nie ma bo zwalczanie tego typu bzdur jest jak walka z wiatrakami
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show

no może poza asystentkami miszcza ( kiedyś będe miszczem i bede mial takie asystentki i będą rzucały kolczykami do przelatujących jabłek :P ).


Przekonałeś mnie, obejrzę ten program :)

K.
  • 0

budo_silentgreg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
NO co wy panowie :roll: przecież to wielki mistrz WT(czy którejś odmiany) Simon Lo(czy jakoś tak)
Słyszał ktoś coś o kimś takim czy nazwa też powstała ku uciesze tłumów??!!
sic!! :twisted: :twisted:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
Piotrj dzieki za kulturalny dialog. Nie mowilem o niezaleznosci, bo ta jest tylko do tych granic, ktore uznaje wydawca, mowilem o pieniadzach.
K_P
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
Tak mysle ze po tym programie juz bedzie glosno o tym mistrzu. Mistrz selekcji i siedzenia oraz patrzenia blednym wzrokiem przed siebie :)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show

Piotrj dzieki za kulturalny dialog. Nie mowilem o niezaleznosci, bo ta jest tylko do tych granic, ktore uznaje wydawca, mowilem o pieniadzach.
K_P

ok. ja tez dziekuje :-)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
Program nie warty dyskusji moim zdaniem, kunfupodobna zenada telewizyjna nie majaca nic wspolnego z tym co jest tematem tego forum. Mysle ze nikt z dyskutantow nie widzial wszystkich odcinkow. Ja akurat widzialem ten odcinek w ktorym dziewczyna bila sie z chopakiem, przegrany odpadal, zenada. Zeby bylo zadosc trendom, przegral i odpadl chlopak...

Wosiu
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
Jak juz wczesniej wspomnialem dzialanie takich programow jest ze wszech miar szodliwe bo zaciemnia faktyczny obraz, historie, tradycje sztuk walkii wszystkiego co z tym jest zwiazane
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
czy w tym programie obecne jest tylko kung-fu? a nie ma przypadkiem elementow innych SW?
widzialam go raz (kiedy byla ich juz tylko 5 i byla konkurencja z nunchaku) i jakos tak mi sie dziwnie zrobilo. reality show, nic wiecej. :?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show

cjakos tak mi sie dziwnie zrobilo. :?

miejmy nadzieje ze nie zwymiotowalas :) Program badziew szkoda czasu na dyskusje i ogladanie tego gowna
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
Największą żenadą w tym programie jest to że ludzie biorący w tym udział to nie amatorzy z ulicy tylko zawodnicy z dużymi osiągnięciami na zawodach w kung fu, karate. Już dobrze nie pamiętam kto , co i w jakim kraju osiągnął, wszystko było w 1 odcinku jedynym jaki widziałem.
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
Spokojnie. Przecież to dzieciaki mogą mieć góra po 20-21 lat nawet w sportach olimpijskich to jeszcze młodzież. A co dopiero w sztukach walki gdzie liczy się długotrwały trening. To po pierwsze a po drugie. Różne organizacje mogą sobie organizować nawet mistrzostwa (za przeproszeniem) jądra galaktyki i nic z tego nie wyniknie. Można byłoby np. zrobić mistrzostwa świata Vortalu Budo we formach i zwycięzca tego turnieju byłby mistrzem świata. Ale wracając do wątku. To się tylko dzieciaki tak bawią - nie mam czasu tego oglądać ale myśle że w porównaniu z innymi teleturniejami ten wcale nie jest taki zły abstrahując od jego merytorycznej zawartości. Mineły już niestety czasy Wielkiej Gry i Teleecha.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
[quote]Spokojnie. Przecież to dzieciaki mogą mieć góra po 20-21 lat nawet w sportach olimpijskich to jeszcze młodzież. A co dopiero w sztukach walki gdzie liczy się długotrwały trening.[/quote]

Jeśli chodzi o mistrzostwa w formach, zwłaszcza sportowych, to polemizowałbym. Tam te 21 to już dojrzali zawodnicy. 25-26 - to emeryci. Jak w gimnastyce artystycznej, gdzie 14-latka to już jest zawodniczka na światowym poziomie. Zresztą niech się tu wypowie taki jeden, co po MŚ jeździ w jakim wieku jest chińska czołówka sportoego Wushu.

K.
[/quote]
  • 0

budo_miszcz yoda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeczpospolita Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
popieram Wosia, ten program to absolutna kicha zrobiona pod publike laików. Ekstremalne te sztuki były owszem, ale pod katem ładnej akrobatyki, nasi gimastycy sportowi zrobiliby super wyniki po kilku miesiacach treningu udawanych ciosów i kopnięć
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show
Do KrzysiaT

... i mimo wszystko nadal są to dzieciaki. I jeszcze jedno jeśli 25-26 to w SW emeryci to ci mnie już chyba tylko pavulon został... termin stypy podam później

Do miszcza Yody

nasi gimastycy sportowi zrobiliby super wyniki po kilku miesiacach treningu udawanych ciosów i kopnięć


ale czy wtedy byliby mistrzami świata form? Jeśli tak to naprawde został mi tylko pavulon

I do wszystkich

Wartość tego programu jest niska (pod kontem przydatności w praktyce SW) ale jako teleturniej? :? . Zastanawia mnie dlaczego ten program aż tak bardzo wam przeszkadza. Czytałem tu komentarze o tym że ... przestało mi się chcieć ćwiczyć... o zagrożeniu świata... celowym zaciemnianiu obrazu... Ja też widziałem tylko jeden odcinek. na następne szkoda mi czasu. Myślałem że informacja o powstaniu czegoś takiego was rozbawi... ale chyba nie... w takim razie bardzo przepraszam za zamieszanie może żeby nie kończyć tego wątku w taki sposób ktoś by mi powiedział jak powinien wyglądać dobry program o SW.

Zyczenia wesołych świąt majowy
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoła Walki - Reality Show

Do KrzysiaT

... i mimo wszystko nadal są to dzieciaki. I jeszcze jedno jeśli 25-26 to w SW emeryci to ci mnie już chyba tylko pavulon został... termin stypy podam później


Phi, mnie też, co się przejmujesz. Ja napisałem o sportowym wushu. I masz rację, to są dzieciaki. Zresztą nie oszukujmy się, mało jest sportów, które "tolerują" ludzi w powiedzmy to delikatnie wieku bliższym średniego niż smarkaterii. A nawet te nieliczne wyjątki to są raczej zawodnicy, którzy swoją karierę zaczynali jako ludzie zdecydowanie młodzi. Zresztą pocieszę Cię, że pewnie jakbyśmy posłuchali raportu lekarskiego o stanie zdrowia tych 25-26 letnich emerytów, to jesteś pwenie w lepszym stanie od nich ;)

nasi gimastycy sportowi zrobiliby super wyniki po kilku miesiacach treningu udawanych ciosów i kopnięć


Ja się z tym akurat nie zgadzam. Gimnastycy sportowi mistrzami by nie zostali. I jestem w stanie przedstawić przykłady z tzw. obserwacji własnych jak to się młode mistrzynie w akrobatyce wushu uczyły. Nie, nie i jeszcze raz nie. Po paru latach - może. Ale nie po pół roku.

I do wszystkich

(...) może żeby nie kończyć tego wątku w taki sposób ktoś by mi powiedział jak powinien wyglądać dobry program o SW.

Zyczenia wesołych świąt majowy


Nawet zawężę i podam dwa przykłady całkiem niezłych programów o CMA. Jeden był nadawany parę lat temu i pokazywał tradycyjne kf na Tajwanie, drugi był dokumentem National Geografic o Chen Taiji. Oba dawały się oglądać, poziom merytoryczny był przyzwoity, a i "smaczek" był.

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024