Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marek Piotrowski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Marek Piotrowski

W naszej Ksiaznicy Pomorskej jest 3 razy juz czytalem ;) .
Autora nie pamietam, ale na dziale sport napewno ja znajdziesz (mala ksiazka z Markiem na okładce) :D

Pozdrawiam


Dzieki Wes :-) jeszcze moglbys mi powiedziec gdzie ta nasza Ksiaznica Pomorska jest dokladnie bo oczywiscie slyszalem, ale nigdy nie mialem okazji odwiedzic

Pozdro


Nawet sie nie przyznawaj, ze nie wiesz ;)
ul. Podgórna 15/16 (Zeby latwiej skojarzyc, na tylach Trezora)

Pozdrawiam
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Marek Piotrowski
Teraz juz wiem 8) a tak wogole to dzisiaj wsrod kolesi (nie orientuja sie w klimacie) wspomnialem o Marku a tu: "kto to jest?" "co to za many" "w zyciu nie slyszalem" (!!!) az mnie serce zabolalo :? :( oni mowili: "Michalczewski, Saleta, Golota, ale Piotrowski??? Kto to???" SIC! Zrobil najwiecej dla MA w Polsce niz kto kolwiek, a nikt o nim nie wie! Boooze smutno mi :? :( pewnie dlatego ze Marek zaczal odnosic sukcesy w czasach gdy w naszym kraju Full-Contact byl tym samym w Polsce co Vale Tudo teraz :( :? :(

Ps. Zajebista ksiazka!!!! Dzieki Zimki!!!
  • 0

budo_sztormik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Marek Piotrowski
Zdjecie Mareka Piotrowskigo na Miedzynarodowym Pucharze Polski w Kick Kicboxingu, a obok jakis typek...


Dołączona grafika
  • 0

budo_marek1972
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Marek Piotrowski
Mimo tego, że nigdy nie trenowałem sportów walki, Marek Piotrowski był (i chyba pozostał) moim idolem. Fantastycznym sportowcem i człowiekim godnym naśladowania.
Jego karierę śledziłem chyba od samego początku tzn. od początku jego działalności w kickboxingu, bo z tego co wiem wcześniej trenował kyokushinkai. W tamtych czasach mistrzem świata w semi-contakcie był Piotr Siegoczyński. Zbliżały się kolejne mistrzostwa świata w Monachium (rok 1986 lub 87), w których po raz pierwszy Polacy mieli wystartować również w full-contakcie (a trzeba pamiętać, że oficjalnie zawody w full-kontakcie były wówczas w Polsce zabronione - chore, prawda?). Wtedy przeczytałem wywiad z jakimś Piotrowskim, który zapytany jak ocenia swoje szanse powedział, że nie czuje się gorszy od innych zawodników i stać go na złoty medal. Pomyślałem, że facet jest trochę zarozumiały. Później gdy okazało sie że po prostu zmiótł z ringu wszystkich przeciwników wiedziałem że jest to facet który wie czego chce.
Kiedy parę lat później wyjeżdżał do USA i mówił, że ZOSTANIE (!!!) zawodowym mistrzem świata, wiedziałem że tak się stanie na pewno.
No i został mistrzem pokonując samego Dona Wilsona. Z walk, które widziałem największe wrażenie wywarł na mnie pierwszy pojedynek z Rickiem Roufusem. Marek wygrał go na punkty po 10 rundach. Roufus w tej walce nie istniał, Piotrowski spacyfikował go zasypując lawiną ciosów rękami i nogami bitych w różnych płaszczyznach, z niesamowitym natężeniem we wszystkie partie ciała przeciwnika. Piotrowski nie miał może nokautującego ciosu, ale jego styl walki był bardzo skuteczny. Jego taktyka polegała na zamęczeniu przeciwnika. Miał niesamowitą kondycję. Druga walka przy której wstrzymywałem oddech, to pojedynek z Robem Kamanem. Marek przegrał w 7 rundzie, ale tak zdeterminowango zawodnika, żeby dokończyć pojedynek do końca, nigdy już nie widziałem.
Sorki za to, że się tak rozpisałem, ale jestem cały czas pod wrażeniem jego osobowości i musiałem się tym podzielić.
Jest mi strasznie przykro, że Piotrowski już nie walczy, ale mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie taki moment, że ktoś zorganizuje galę, w której odbędzie się oficjalne zakończenie jego kariery i bedziemy mogli zobaczyć Marka w pokazowej walce z Wilsonem lub Roufusem a może Kamanem.... Kto wie? Życzę mu tego z całego serca.

pozdrawiam
Marek
P.S. Książkę Aleksandra Bilika "Kickboxer" kupiłem kiedyś na ul. Mińskiej 25 w W-wie, ale było to z 10 lat temu. Przeczytałem ją całą jeszcze tego samego dnia. W ostanim rozdziale była mowa o dalszym ciągu tej książki. Może ktoś wie, czy została wydana?
  • 0

budo_daric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Marek Piotrowski
To fakt,ksiazke pochłoniłem takze w ciągu jednego dnia ale nie sadze by była jakas kolejna czesc.wspomne tylko,ze o ile dobrze pamietam to podczas kariery zawodniczej (prof.)opiekowal sie nim Z.Rozalski ten sam ktory opiekuje sie teraz A. Gołotą.!!!!! Z tego co pamietam w normalnym kicku (full) nikt nie chciał walczyc z Markiem ,a słynny D.Alexio (nie wiem czy dobrze napisałem) ten ktory wystepował z J.C.van Dammem w filmie kick boxer ,gral jego brata ktory wyladował na w.inwalidzkim po walce z Tang Po,wiec ten słynny zawodnik wymyslał najrózniejsze wymowki by tylko nie walczyc Markiem mimo,ze był mistrzem w wyzszej wadze obawial sie go i zarzadał tak wysokiej sumy za walke ze Z. Rozalski i M.Piotrowski musieli odpuscic. Wielka szkoda i zal,ze dalsza kariera Marka nie potoczyła sie juz tak pieknie.
  • 0

budo_marek1972
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Marek Piotrowski
Może niezbyt dokładnie śledziłem karierę Piotrowskiego, ale Ziggy Rozalski chyba się tam nie pojawiał. Jego trenerami byli na pewno Jarosław Rogala i Andrzej Palacz (w Polsce) oraz Ed Yoshimura, Hubert Okrój i Kevin McClinton (w USA). Wiem, że trochę boksował również w klubie gdzie trenerem był Sam Collona, ten sam, który przygotowywał Gołotę do walki z Byrdem. Menadżerem w Stanach był na początku Andrzej Janusz, później, jak ich drogi się rozeszły przez jakiś czas opiekował się nim Krzysztof Sarnecki (chyba tak miał na nazwisko). Z kolei na jednej walce w Polsce był z nim niejaki Piotr Pożyczka oraz Bob Wall (Ohara z "Wejścia Smoka". To wszystko co pamiętam na ten temat. Postarm się jeszcze sprawdzić czy rzeczywiście Rozalski nie pracował z Piotrowskim - choć nie jest to łatwe bo w interniecie mało jest wiadomości o nim.
  • 0

budo_daric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Marek Piotrowski
Masz racje ,wszystko mi sie pokrecilo ,chodziło o P.Pozyczke a nie Rozalskiego.sorry.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024