Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakiej "szczęki" używacie/polecacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
ja osobiscie od jakiegoś czasu używam pojedyńczej Everlasta i musze przyznać, że jestem z niej średnio zadowolony ponieważ niemogę jej tak "ciasno" dopasować, aby się nie zsuwała z zębów przy otwartych ustach (czasem jest pare sekund na złapanie oddechu w czasie sparingu). Czy Wy też macie ten problem ? Jakich producentów polecacie ? Ewentualnie jakiego patentu (czas nagrzewania, temperatura wody...) używacie do "dopasowania" szczęki do zębów bo instrukcje producentów w stylu "30 sek. w gorącej wodzie" to już sparawdzałem... :?
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Moim skromnym zdaniem trzeba sie poswiecic i troche poparzyc przy dopasowywaniu szczeki :wink:
W goracej wodzie kilkadziesiat sekund, potem chwycic w obcegi i szybko do buzi :lol: No i zaciskac szczeke jak wariat dociskajac jednoczesnie paluchami do podniebienia i trzonowych syczac, mlaszczac i sliniac sie...
Voila! :D

A firma chyba nie gra az takiej roli. Te drozsze maja na pewno ladniejsze i trwalsze pudelka :wink:
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Zgadzam sie z przedmowca co do dopasowania

a wiecej o szczenkach masz tutaj: http://www.forum-kul...showtopic=65437
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Co do Everlasta (pojedyńcza - model MGS46000) to też nie jestem z niej zadowolony, dopasować to się tego nie da za cholerę :evil: (wiekszości przypadków jakie znam) i ten sam problem mają koledzy z klubu.....

Można gotować, wciskać, ściskać i dupa przez chwilkę jest Ok i się odkształca i robi się luźna..... Następna będzie inna i to już nie długo - chyba Ruccanor - czy jak to się pisze .....
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie

Co do Everlasta (pojedyńcza - model MGS46000) to też nie jestem z niej zadowolony, dopasować to się tego nie da za cholerę :evil: (wiekszości przypadków jakie znam) i ten sam problem mają koledzy z klubu.....

Można gotować, wciskać, ściskać i dupa przez chwilkę jest Ok i się odkształca i robi się luźna..... Następna będzie inna i to już nie długo - chyba Ruccanor - czy jak to się pisze .....


Rucanor sucks wez pojedyncza SDI albo everlasty ale te z najwyzszej polki
  • 0

budo_chupacabra
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
A ten Ruccanor to jest dobry? Bo widziałem go w sklepie GoSport, ale nie wiem czy sobie kupić.
W ogóle to jakie polecacie szczęki? Słyszeliście o silikonowych? Jakie są lepsze waszym zdaniem: jednostronne czy dwustronne?
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Ja posiadam pojedycza [ przeźroczysta ] FOX'a nienarzekam

ps. przy dopasowaniu pojedynczej szczeki zagrazacie ja czy dociskacie jedynie dłonmi do zebów? [ tzrymam 20-25s. w wrzatku potem na 1s. do zimnej wody, bez poparzania ; ) ]
  • 0

budo_wilczy pazur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Po co od razu jakieś Everlasty? i tak marką nie zabłyśniesz z buźki podczas sparingu. Najtańsze szczęki są ok. No chyba,że chcesz od razu z pudełkiem.
  • 0

budo_redd0g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Szczęka pojedyncza - gorzej chroni ale wygodniejsza
Szczęka podwójna - mniej wygodna, trudniej oddychać, za to lepiej chroni.
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
hi.

Ja uzywam zwykłego Everlasta, takiego za 20zl z pudełkiem, bez ekstawagancji. poprostu podwojny ochraniacz i jestem bardzo zadowolony, odcisnieta nalezycie switenie lezy z oddychaniem nie ma wiekszego problemu, chociaz staram sie dopuki mozna, oddychac przez nos.
co do pudełka, to chyba zadna przesada, w czyms te szczeke trzeba nosic po wyszorowaniu a przez treningiem. zadna zbedna wygoda, poprostu higiena, w koncu wklada sie to na zabki.

polecam, 20zl to zadna przesada. 27$ za jakies tam modele super ergo itd to juz przegiecie, ale podobno warto.

pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
w ramach ścisłości mam najprostszy model Everlasta i dałem za niego 16 pln :) najtańsze szczęki widziałem Shoguna za jakieś 6 pln ale jakoś mi się nie spodobały. Nie kupiłem jej po to żeby świrować ( choć pudełko całkiem fajne) ale miałem nadzieje, że jak już firma dobra to szczęka też będzie dobra 8) Nestety jak już wyżej pisałem nie moge jej spasować na "ciasno" :? To jest forum boksu, kicka itd. więc miałem nadzieje, że wielu z Was miało/ma do czynienia z takim "sprzętem" i chętnie podzieli się własnymi doświadczeniami bo nic tak nie wkurza jak wypadający ochraniacz :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie

Po co od razu jakieś Everlasty? i tak marką nie zabłyśniesz z buźki podczas sparingu. Najtańsze szczęki są ok. No chyba,że chcesz od razu z pudełkiem.

ja za moja dalem kilka zlotych i tez jestem zadowolony. nie zsuwa sie, dobrze chroni. jakbym mial kase,pewnie kupilbym cos lepszego,ale nie ma sensu przeplacac,szczegolnie jak kasy brak
  • 0

budo_wilczy pazur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Jak Ci tak starsznie przeszkadza to kup sobie jeszcze jeden i spróbuj lepiej go dopasować,może krócej gotuj przy tym. Ja tam bym nie panikował tak strasznie.a może ci sie sam dopasuje za jakiś czas... :wink:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Ja mam pojedynczego Everlasta (nie kosztował duzo - jakieś 14 PLN). Udało mi sie ją dobrze dopasować i moge bez obaw otworzyć dziób a szczęka nie spada.
  • 0

budo_konrad pif paf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
ja z problemem spadającej szczęki poradziłem sobie tak, że po dopasowaniu jej na zębiszcza, zdjąłem ją i wykorzystując to że jest jeszcze plastyczna (albo na chwilę włożyłem z powrotem do goracej wody - nie pamietam), dogiąłem górne powierzchnie bocznych ścianek do siebie.
Teraz jak się zdarzy że sczęka spada - to tylko po mocnym strzale ;)
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Mam pojedyńczą Rucanor - spadywuje, ale ma dobre pudełko.
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
a co myślicie o ponowym włożeniu do gorącej wody, żeby jeszcze troszkę dopasować..?? :wink:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
no właśnie tak zrobiłem, efekt jest taki, że teraz jest idealnie dopasowana ale po kilku podgrzewaniach, pasowaniach i studzeniach jej powierzchnia jest podobna do pumeksu (chropowata). Niby w niczym to nie przeszkadza, ale chamsko wygląda :evil:
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
Mój Rucanor nawet po wielu podgrzewaniach, pasowaniach i studzeniach nadal nie dostosował się należycie. A powierzchnia faktycznie zchropowaciała i trochę czasami rani dziąsła.
  • 0

budo_konrad pif paf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakiej "szczęki" używacie/polecacie
zdaje się, że efekt "pumeksu" pojawia się, jeśli szczęke wtykamy do wrzątku, jak nawet wielokrotnie wtykamy (zgodnie z instrukcją-jeśli takowa jest dołączona :wink: ) do gorącej wody (chyba z 70 stoni wystarczy) można czynność powtarzać, a szczęka pozostaje gładka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024