Skocz do zawartości


Zdjęcie

koryu iai na stażu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

koryu iai na stażu
Witam!!

Byłem ostatnim czesam na stażu iaido, szkoły Musoshinden Ryu, prowadzącym zajęcia był Wim van Mourik z Berlina, 5 dan iaido.
jadąc na staż nie spodziewałem się że będę miał okazje pocwiczyć koryu kata, czy ktoś z Was rózwnież ćwiczy koryu, bo ja tak naprawde to zabieram sie do tego na serio dopiero teraz. No io ci co byli to niech wspomną jak było, ja nareszcie po nieudanym poprzednim stażu kenjutsu, zobaczyłem cos co tam też powiniem był widziec, dynamike, dokładność, wyczucie broni, wszytsko to prezentować sensei van Mourik, szczególnie na pierwszym treningu kiedyśmy dostali nieco w tyłek.

co do samego Muso Shindne Ryu z poziomu Omori Ryu, to są to kata trudniejsze od seitei iai, jako że wszystkie formy (poza jedną), zaczynają się w seiza, trzeba wstać, pociąć, potem z powrotem do seiza, w niektórych formach ze trzy razy. Miałem trochę problemów na początku, bo to jednak sa inne kata, rządące się nieco innymi regułami (inne chiburi, noto, kotai itp.).

No ale dośc, czekam na komentaże na temat stażu i samego Muso Shinden Ryu bo zamierzam tę szkołę ćwiczyc, a przydałoby sie zdobyć co nieco wiedzy.

pozdrawiam znad pieknej modrej Odry.

marciniak
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: koryu iai na stażu
Tak jak juz kiedys pisalem, dla nas seitei iai to jedna z wielu kata i wcale nie centralna. Mimo ze cwiczymy Muso shinden ryu, to cwiczymy tez rozne kata z innych szkol iai.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: koryu iai na stażu
seitei iai to nie jedno kata jak wynika z Twojego postu, ale 12. Musoshinden ma różne poziomy, my ćwczyliśmy tylko Omori Ryu, ja w swojej krótkiej karierze miałem okazje pocwiczyć już poziomy Okuden Ryu i Hasegawa Eishin Ryu i Muso Shinden, napisz Szczepan jaką Ty szkołę ćwiczysz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024