Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rysy na ostrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_masterofglaurung
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Rysy na ostrzu
Jak pozbywacie się drobnych rys powstałych na ostrzu iaito?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Rysy na ostrzu
im wiecej rys tym lepiej swiadczy to uzytkowniku bo wychodzi na to iz nie ma on tylko miecza na ozdobe. :)
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rysy na ostrzu
:) tez tak mysle.... ja tam sie swoich nie pozbywam :)
choc pewnie mozna by dac do wypolerowania, tylko nie wiem jak powoloka iaito na to zareaguje... to pytanie do ekspertow w tej dziedzinie :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rysy na ostrzu
napisz co to za rysy, miecz będzie miał rysy jak go używasz podczas treningu, nie wiem czy mam na swoim jakies rysy, nie zajmuje sie tego typu rzeczami, po treningu miecz dostaje swoją partię olejku na ostrze i to wszystko.


Nic przy nim nie grzeb, zadnego polerowania, pprofesjonalne polewanie kosztuje cholkernie, jak to zrobisz metoda kowalskiego to bedziesz miał obrzyna a nie mieczor. Zaakceptuj ten przykry fakt, nie masz wyboru.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Rysy na ostrzu
mozna by powiedziec ze skoro blizny zdobia prawdziwego wojownika to rysy tylko potwierdzaja jego bieglosc w sztuce miecza. To tak humorystycznie mi sie skojazylo :)
  • 0

budo_masterofglaurung
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rysy na ostrzu
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Marcin pytał, co to za rysy. A więc ostrze jest ze stali nierdzewnej, a rysy są bardzo drobne, wpoprzek krawędzi tnącej.

Mówicie, że rysy dodają uroku... No fakt, jak się tak przyjrzałem w świetle, to nawet realistycznie wygląda.

Partię jakiego olejku dostaje Twój miecz? Migdałowego?

Z góry dzięki za odpowiedź.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rysy na ostrzu
Rysy z mieczy usuwa sie jak najbardziej. robi sie wtedy pelny, czesciowy lub kosmetyczny szlif w zalerznosci od stopnia zniszczenia glowni. Ale wykonuje sie to w glowniach antycznych kturych wartosc jest na tyle zanczna isz szlif za dajmy na to 1000zl jest jedynie malutka czescia ich wartosci. W iaito olej niema co sie zamartwiac i przejmowac, o ile nie spedza ci to snu z powiek niema wogle nad czym myslec. Za to Ryski robia sie nawet na ostrzu swiezo po szlifie kture lezy sobie w shirazaya. CZemu? Otusz o ile sie je konserwuje wlasciwie posypuje sie je proszkiem uchiko, jest to ni mniej ni wiecej proszek ryzowy ktury ma jakas tam gradacej i przecierajac go tworza sie mikrskopijne ryski. Po jednym razie nie widac nic ale po 30 jusz tak dlatego nie nalerzy zbyt czesto konserwowac miecza raz na dwa miesiace wystarczy w zupelnosci.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rysy na ostrzu

Partię jakiego olejku dostaje Twój miecz? Migdałowego?



nie gożdzikowego, można go kupicw aptece za sześc złotych. Co do czyszczecnia miecza iaito, to wystarczy sam olejek i kawałek flanetowej szmatki, nie potrzeba w zasadzie niczego innego. Jak trenujesz iaido to dobrze jest po każdym treningu przetrzec miecz.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rysy na ostrzu
Gozdzikowy kosztuje 5zl w japoni. albo z 20zl wraz z przesylka wystarczy poszukac po sklepach z iaito.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024