Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_adellon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
No to tak, wreszcie postanowiłem, że po wakacjach zapisze się na TKD. Ale, nie chciałbym przyjść na taki trening jako kompletny słabeusz więc zacząłem (znowu) trenować.
Mam do was takie pytanko; napiszcie czy mój zestaw ćwiczeń jest że tak powiem ok.

Pon.
Gimnastyka - 15 min.
Pompki, brzuszki, przysiady - 10 serii po 7 powtórzeń
Rozciąganie gum (podwójnych) trochę zrobię ćwiczeń rozciągania z przodu, potem z tyłu - 5 serii po 10 powtórzeń
Hantle (1 kg. takie symboliczne :) ) jedno ćwiczonko na biceps jedno takie wymachiwanie rękami jak bym latał, drugie tak jakbym latał ale ręce z przodu, trzecie dlonie na poziomie głowy i unoszenie hantli jak najwyżej - 10 serii po 7 powtórzeń
Kleszczyki (takie do cwiczenie uścisku) - 3 serie po 15 pow.
Podciagnięcia (biceps) - 2 serie po 3 powtórzenia ( :) )

Nie chce mi się pisac wszystkich dni tygodnia więc powiem wam jeszce że następne dni (ćwiczę od pon. do sob.) wyglądają bardzo podobnie, oprócz tego będę biegał we wtorek, czwartek i sobotę wczesnie rano (ok. 6:00)

Aha i jesczze jedno, nie jestem taki całkowicie początkujący ćwiczyłem Judo 2 lata i przykładałem się do treningów (także trenowałem w domu) więc swoje ciało IMHO znam dość dobrze, i wątpię abym się przetrenował po kilku takich treningach.

Jeżeli ktoś dotarł do tego miejsca (gratulacje :) ) to napisz swoją opinię o tym treningu (coś zminić dołozyć, odjąć itp.)

P.S.
Aha i jeszcze jedno (drugie) od czasu do czasu zminiam sobie ilość serii i powtórzeń (usyskując taki sam wynik.
Z czasem będę sie starał podnosić poprzeczkę.

Co do biegania to zacznę od biegu (taki trochę szybszy trucht) po 20 min.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
jeśli jesteś po długiej przerwie to trochę zwolnij....ćwicz 3 razy w tygodniu,bez przesady....choć z drugiej str.jakiś ciękzie te treningi nie są,ale rozumiem,ze wracasz....ja tez niedawno wróciłem(6-8miesięcy temu)po trzech latach przerwy,ale poza siłownią,na której ćwiczyłem,poniewaz kontuzja raczej mi nie przeszkadzała wróciłem na treningi...teraz trenuję ostrzej,ale jakoś nie zauważyłem złych skutków.....jak zaczynałem trenowac(tkd własnie)kilka lat temu to też byłem zielony,a w ciągu kilku miesięcy tkd miałem najlepszą formę w klasie(z najgorszego zrobiłem sięnajlepszym sprinterem :wink: ...
ćwicz na siłowni,rozciągaj się,biegaj i za 2 miesiące wróćna treningi...stopniow a dasz radę....
powodzenia :wink:

P.S.biegałeś dzisiaj ?nie to na co czekasz..... :)
  • 0

budo_adellon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
Ok, dzięki.
P.S.
Dzisiaj nie będę biec bo pada :X
  • 0

budo_saa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)

Ale, nie chciałbym przyjść na taki trening jako kompletny słabeusz więc zacząłem (znowu) trenować.

:lol:

Pompki, brzuszki, przysiady - 10 serii po 7 powtórzeń

Mało, strasznie mało powturzeń w serii. Musi być więcej bo przy siedmiu to mięsień nawet się nie zorinetuje, iż pracuje. No chyba, iż robisz to z jakimś dodatkowym obciążeniem. Albo tzn. "pompki bosmańskie".

Podciagnięcia (biceps) - 2 serie po 3 powtórzenia ( :) )

No znów strasznie mało powtórzeń i seri.

Hantle (1 kg. takie symboliczne :) ) jedno ćwiczonko na biceps jedno takie wymachiwanie rękami jak bym latał, drugie tak jakbym latał ale ręce z przodu

:lol: Tak, jak to ma służyć nauce latania, to inna sprawa

Aha i jesczze jedno, nie jestem taki całkowicie początkujący ćwiczyłem Judo 2 lata i przykładałem się do treningów (także trenowałem w domu) więc swoje ciało IMHO znam dość dobrze, i wątpię abym się przetrenował po kilku takich treningach.

No po takich ćwiczeniach to chyba nikt się nie jest w stanie przetrenować. Jeśli piszesz o znajomości swego ciała i takiej liczbie powtórzeń w serii to mnie rozbrajasz :lol:
No chyba, iż raczysz być wielkiej wagi człowiekiem lub b. młodym to co innego.
W każdej razie życzę postępów treningowych i powodzenia na nowej drodze.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
hehe plan treningowy jak dla terminatora :)
  • 0

budo_adellon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
No ja mam 13 lat, zreszta poprzeczkę będe sobie podnosił. :oops:
Pożyjemy (poćwiczymy) zobaczymy.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)

No ja mam 13 lat, zreszta poprzeczkę będe sobie podnosił. :oops:
Pożyjemy (poćwiczymy) zobaczymy.


no ja w Twoim wieku (cholera juz nie pamietam kiedy to bylo :lol: :lol: :lol: :lol: ) robilem troche wiecej brzuszkow :) i troche ciezszymi hantelkami pracowalem ;)
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
Marti:nie każdy jest terminatorem...trochę wyrozumiałośći :wink: :wink: :)
pozdr.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)

Marti:nie każdy jest terminatorem...trochę wyrozumiałośći :wink: :wink: :)
pozdr.


no ja wiem :) :) :) :) tylko tak mowie ze to chyba troche za malo :? No ale gratuluje mnie by sie nie chcialo wstac o 6 rano i biegac :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_iskierka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
Panowie troche wyrozumiałości
Chłopak ma 13 LAT !!!!!. Jak bedzie tak intensywnie ćwiczył jak proponują mu niektórzy to może nie urosnąć. Kondycja jest ważna ale może bez przesady.

Rozsądek to podstawa we wszystkim co robisz .... no chyba, że nie chcesz już rosnąć :D
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
Iskierka -> no nie wiem... ja uroslem pare cm odkad zaczalem trenowac ;) hmmm...co do 'pakowania' i nie rosniecia -> rozmawialem z moim gosciem od wfu (sam podnosil ciezary, pozniej szkolil kogos do reprezentacji) mowil ze to malo prawdopodobne tak samo jak urazy kregoslupa... Nie wiem kto ma racje ;) Moze najlepiej zapytac specjalistow? :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
Do 15 roku zycia zdecydowanie proponuje ograniczyć się do ćwiczeń z obciążeniem własnym ciężarem.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)

Do 15 roku zycia zdecydowanie proponuje ograniczyć się do ćwiczeń z obciążeniem własnym ciężarem.


ograniczyc tak ale chyba nie calkowicie 'odstawic' ?
  • 0

budo_adellon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
Teraz, że tak powiem wracam do kondycji ale kiedys to nie było dla mnie problemu zrobienie 100 pompek, brzuszków czy przysiadów. :) Robiłem nawet więcej, no ale, ze leniwy jestem :oops: to po nie całym roku niećwiczenia kondycha spadła i teraz zaczynam prawie od zera i może trudno Wam to sobie wyobrazić ale po 20 pompkach muszę odpocząć. :?

Zdam wam relację za miesiąc. :-)
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
spokojnie....masz czas;mój Boże jak ja bym chciał mieć w twoim wieku już dwuletni staz.....no niestety,przyszło później...wracając do tematu:siłownię odstaw sobie faktycznie do 16...tak zalecają insruktorzy fitness,lekarze tez mówią,zeby nie zaczynać za wcześnie...rozwijają się mięśnie,kościec itd.
wcale nie tak trudno uwierzyć,bo kazdy kiedys tak miał :wink:
na twoim miejscu wracałbym już na treningi,pamiętaj,ze siła,wytrzymałość to nie wszystko...pracuj nad techniką itd.,a reszta przyjdzie z czasem(oczywiście jesli o nią zadbasz :wink: )

pozdrawiam
trzymaj sie :wink: :)
  • 0

budo_adellon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trzeba się wziąść za siebie ... ;-)
Dzięki za miłe słowo agrawa. A co do tej siłowni to przeciez takie hantle co maja po 1 kg. to tylko ogólno rozwojówka. Zresztą pytałem się znajomej taty na AWF'ie i powiesziałe, ze moze być. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024