Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarka, co polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Cassini: no super, tylko, że dość droga jest... I wyłącznik ma na boku :?

Wydaje mi sięteż, że KL1 dłużej (chociaż słabiej) poświeci...

Przewagą Vb3 jak dla mnie jest tęz to, że jak sięskończą litówki (btw: za drogie jak do latary dla mnie), to można zapodać 2xAA i też jest git. To jest dlam nie podstawa. Żebym do np. Mongolii, na pustynię, nie musiał targać kupy baterii, tylko je w pierwszej jurcie kupił. :wink:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
tylko o ile mi wiadomo trzeba cos wlozyc do srodka zeby te dwa paluchy sie nie majtaly
(kusi mnie ten zestawik, ale wiem ze jest mi na czlona potrzebny :wink: )
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
To, że trzeba coś tam upchac, to ja sobie z tego zdaję sprawę. A dobra latara jest mi potrzebna jak cholera.

qkiel; zróbmy tak; ściągnij, pobaw się, a jak Ci nie bedzie pasować, to od Ciebie odkupię. :)

Mysle jeszcze nad Streamlightem TL2 LED gen2, bo ładniej świeci niż KL! gen2, ale jest na cr123... :?
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
A ja od wczoraj mam swojego LL V2 Profesional i nawet fajny jest. Muszę go tylko razem z MyoXP zabrać w duże ciemne miejsce i pomierzyć różnice, bo jak na diodaę 1,25W nieźle daje czadu. Może to sprawa lepszej optyki niz w Petzelu.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Tak, z tego co wiem to jest właśnie zasługa optyki.
Ewentualnie mógłbyś wrzucić jakieś fotki porównawcze ze świecenia. :wink:
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Tylko będę miał okazję to porobią fotki porównawcze MyoXP i LL V2P.
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
mając na uwadze, ze jestem laikiem ;) powiedzcie mi co sądzicie o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] latarce.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Ja osobiście ją lubię. Wadą tej konstrukcji jest brak stabilizacji światła. Producent przesadza z czasem świecenia niczym ogrodnik sąsiada. Zaletą jest jasne światło mimo zastosowania stosunkowo słabego leda oraz możliwość zastosowania akusów AAA. Na jej temat możesz poczytać sobie tutaj.
  • 0

budo_sloniu_21
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
No to czas na debiut i ujawnienie się :-)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna diodówki EDC. Po przejrzeniu archeo forum, zamęczaniu googla i oczu setkami oświetlanych plansz z koncentrycznymi okręgami mam już w głowie kompletną kołomyję. Zwracam się więc do Was o pomoc. Jaką diodówkę byście polecali na sam początek do miasta i codziennego użytku?
Latareczka powinna spełniać kilka warunków podanych wg priorytetu:

1. światło rozproszone lub ewentualnie z drugim pierścieniem oprócz głównego (żadnego oślepiania listonosza :) )
2. bateria/-e (aku) AA lub AAA
3. dostatecznie jasna (trudno uściślić jak bardzo) na odłegłość 3-5 m
4. chciałbym się zmieścić w 150 złociszach :( (chociaż i 180 dałoby się wyskrobać)
5. marzeniem byłby stabilizator napięcia, co by równo przez 5 godzin świeciła
6. długość do 15 cm
7. najlepiej nie Mactronic :wink:

Jak do tej pory nie znalazłem żadnej, która spełniałaby 4 pierwsze warunki. A kupno jakiejś samoróbki z Allegro bez chociażby dotknięcia jej zdecydowanie odpada. Niestety nie każdy mieszka w dużym mieście gdzie można pójść do sklepu i sobie coś wybrać. W jedynym sklepie znalazłem diodówkę OSRAM ale na temat jej światła zamilknę.
Jest jakiś chętny do pomocy?

P.S. Dobrze gadają na mieście co by nie zaglądać na budo. Przez Was wyskoczyłem z 280 zeta na Tri-angla 8O
  • 0

budo_sloniu_21
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Czy jest jakaś różnica między Gerber Infinity Ultra, a Gerber Infinity Ultra Task Light?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Słoniu cofnij się w topicu do tego miejsca. Ktoś miał podobne wymogi do Twoich i staraliśmy się coś doradzić.
Jeśli chodzi o kasę zawsze możesz wejść do pewnego popularnego serwisu aucyjnego i napisać w wyszukiwarce "latarka luxeon". Czasem działa i można znaleźć coś taniej. :wink:
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
a ja przyłączę się do pytania które już kilka razy padło w tym wątku,ale póki co nikt się w tej sprawie nie wypowiedział...
ma ktoś/używa Inovę T4?Jak to świeci?Według danych ze strony producenta ma 100lumenów...Lumen lumenowi nie równy,ale jeśli powiedzmy pasuje mi T3(85lumenów) i jest napisane ze T4 ma więcej to jak to się ma do testu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ???
Z testu wynika,że T4 jest słabsza od T3.Ale ok.Nawet jeśli tak to jest spoko bo zasilanie mamy prawie za darmo.Ale jaki to ma snop światła?Miałem T1 i była ok pod tym względem.Czy ktoś może się wypowiedzieć czy T4 ma podobnie skupioną wiązkę a jeśli nie to czy jest ona bardziej czy mniej skupiona?Z innych świateł jakie używałem mogę się odnieść do Surefire E2L,6P,pentagon X2X.

adiblue
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
ja też wtrące się z pytaniem:
mianowicie nie znalazłem nigdzie informacji o X5..
-ile ma lumenów? (podobno poniżej 10 ..ale ile?)
-ile ma wat
-jakie jest napięcie na diodach?

(jesli było w tym wątku to sorry ale może gdzieś przeoczyłem....)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

ma ktoś/używa Inovę T4?Jak to świeci?Według danych ze strony producenta ma 100lumenów...Lumen lumenowi nie równy,ale jeśli powiedzmy pasuje mi T3(85lumenów) i jest napisane ze T4 ma więcej to jak to się ma do testu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ???
Z testu wynika,że T4 jest słabsza od T3.Ale ok.Nawet jeśli tak to jest spoko bo zasilanie mamy prawie za darmo.

Sam czekam. Ktoś z budowlańców na 100% zakupił i obiecał reckę po urlopie. Właściwie jej brak wstrzymuje mnie z decyzją co do zakupu tego sprzętu. Jeśli chodzi o świecenie "za darmo" nie jestem do końca pewien. Z doświadczenia z wersją aku halogenowego Streamlighta wynika, że stosunkowo szybko trzeba było zakupić nowe akumulatory, gdyż dostarczone przez firmę szybko siadły. Inna sprawa, że latarki były "przechodnie", zaś użytkownicy trzymali je w ładowarkach samochodowych czy trzeba czy nie. Pewnie w rękach kogoś, kto ma pojęcie w jaki sposób eksploatować sprzęt akumulatory wytrzymały by znacznie dłużej. W każdym razie czasy pracy z przytoczonego przez Ciebie linka wyglądają naprawdę interesująco przy tej mocy latarki. W sto lumenów i tak nie uwierzę :wink:
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
HDS Systems EDC Ultimate 60 XR[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wgniotło mnie w krzesło... 8O 8O
Również ceną... :sad:

Latareczka jest genialna w każdym calu. Moc, wydajność, regulacja, ilość ustawień...

Wlazłem na stronę, gdzie to sprzedają, jest w ch... wersji, najtańsze są po 120USD, najdroższe po 345USD.
IMHO warto. Zwłaszcza, że mają robić też korpusy na 2x cr123 i 2xAA.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

HDS Systems EDC Ultimate 60 XR[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wgniotło mnie w krzesło... 8O 8O
Również ceną... :sad:

Latareczka jest genialna w każdym calu. Moc, wydajność, regulacja, ilość ustawień...

Wlazłem na stronę, gdzie to sprzedają, jest w ch... wersji, najtańsze są po 120USD, najdroższe po 345USD.
IMHO warto. Zwłaszcza, że mają robić też korpusy na 2x cr123 i 2xAA.


Kupiłem miesiąc temu HDS 42. I chyba to będzie moja ostatnia latarka. Ma 4 poziomy świecenia: 40,10,3,0.3 lumena ( jak dla mnie idealnie dobrane). Bardzo efektywna dioda i elektronika ( 40 lumenow na 1.5h, 10 lumenow na 9h stałego regulowanego swiatła). I co najważniejsze akceptuje akumulatorki R123, równiez niechronione. Latarka sama dba o to aby nie zniszczyć baterii i nie przeszkadza jej wyższe napiecie tych aku. Światło za darmo !!!
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
aha, i czekałem na ta latarke 3 miechy... :wink:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Kupiłem miesiąc temu HDS 42. I chyba to będzie moja ostatnia latarka.

Akurat w to uwierzę :)
Tyż biorę tą zabawke pod uwagę. Cena... no cóż za jakość się płaci, a chyba w tej chwili nie ma niczego porównywalnego z nią. To jest idealne EDC z tym, że niestety dość drogie :(
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
hmmm chcecie mi wmówić, że dokonano znaczącego postępu w technologii LED i teraz można mieć 40 lm przez 1,5 godziny a kiedyś można było mieć tylko 17-19 przez 1,5 godziny [surefire kl1] ?? czy też to jest 40lm a potem spadkowo i po 1,5 jeszcze trochę świeci?
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Mapet mozesz wrzucic jakies zdjecia porownawcze z innymi zabawkami?

PS. Mam na mysli zdjecia beamow itp
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024