Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarka, co polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Vince - to jak juz ja kupisz, to daj znac - chetnie ja sobie zobacze "w akcji"


Jasne, powinna byc ok srody, czwartku przyszlego tygodnia.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
jeden minusik tej latarki (cmg infinity ultra)
nosilem ja w kieszeni (no nadal ja mam i nosze :) ) przez okolo miesiac i na dzialeczce zalaczylem i okazalo sie ze bateria jest slaba i po pol godzinki padla...
wczesniej prawie wogole jej nie uzywalem... na jakims forum znalazlem info iz bateria jak lata w srodku to latareczka wcina prad ! nalezy cos tam wlozyc coby bateryjka nie latala (ja wpakowalem kawalek papierka, tylko lepiej to zrobic tak zeby pozniej bateria bez strasznego kombinowania wyszla potem jak chcemy ja zmienic) i narazie jest ok 8)
mam nadzieje ze juz mi nie zwariuje :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Ta ja tez owijalem papierem, coby sie nie grzechotala w srodku :)
  • 0

budo_juga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Czyli nie takie cudo skoro trzeba papierkiem szczęście otulać.
Może lepsza jest Gerber Reactor, też dostępna na military.
Czy miał ktoś z taką do czynienia?

juga
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Czyli nie takie cudo skoro trzeba papierkiem szczęście otulać.

Cudo cudo... Pozwole sobie zacytowac z pewnej baaardzo fajnej strony :)

"Miejsce wyfrezowane na baterie jest minimalnie szersze niż klasyczna alkaliczna bateria AA. Na pierwszy rzut oka wygląda to na wadę (w stanie wyłączonym może lekko grzechotać bateria), ale zrobiono to z takim zamiarem, aby do latarki pasowała KAŻDA bateria tego typu, niezależnie czy wyprodukowana w Polsce, w USA czy gdzieś w Rosji za Uralem. Jeżeli bateria lekko grzechoce wewnątrz - nic prostszego, wystarczy owinąć ją kawałkiem papieru"

... i wszystko na temat.

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
No nie jestem pewien czy ta w militaria.pl w dziale Gerber to rzeczywiscie infinity ultra. Coś za tania, właściwie to jest w cenie zwykłej infinity. Albo tu jest taka droga:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale zeby taka różnica??!!
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Znaczy w military.pl a nie w militaria.pl oczywiście, sory
  • 0

budo_illander
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

No nie jestem pewien czy ta w militaria.pl w dziale Gerber to rzeczywiscie infinity ultra. Coś za tania, właściwie to jest w cenie zwykłej infinity. Albo tu jest taka droga:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale zeby taka różnica??!!


Tez sie tego balem, tez widzialem cene na alercie, ale dostalem to co trzeba czyli Ultra. W razie czego mozna reklamowac i tyle 8)

Zaciekawil mnie patent Mapeta, ktos sprawdzal to w praktyce? Na poczatku myslalem ze chodzi o miniMaga 2x AA jednak z tego co widze to r 14 to nie AA... szkoda :)
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Zaciekawil mnie patent Mapeta, ktos sprawdzal to w praktyce? Na poczatku myslalem ze chodzi o miniMaga 2x AA jednak z tego co widze to r 14 to nie AA... szkoda :)


Ja to w pewnym sensie sprawdzałem. Poniewaz nie mam maglite 2C ( 2 R14) to zrobiłem coś podobnego z wykorzystaniem reflektora od starej plastikowwej latarki ( rozmiarem podobny do tego z maglita). Spiąłem 3 baterie 123a i podłączyłem drucikiem do zwykłej żarówki kryptonowej.

Zapewniam was iż mój surefire G2 ma znacznie mniejszy zasięg.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jak chcecie zamawiać infinity ultra to proponuję kupowac ultra-g. To jest odmiana rządowa z pokryciem HA typ III. To pokrycie zapewnia że latarka się nie rysuje, czego nie można powiedzieć o normalnej infinity. Ja mam normalna, która jest już nieźle porysowana.

Ultra-g można kupic tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
kurcze, ale pokręcona sprawa z tą Ultra :?
bo na przyklad na stronie Gerbera nie ma w ogóle modelu Infinity Ultra, sa tylko wersje Infinity Ultra Task Light...

siakoś nie chce mi sie wierzyć, że ultra wytrzymuje te 100h...

jak to w końcu jest :?:
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Witam!

Zamowilem z niemalymi obawami wersje Gerbera z military.pl! Przyjechala szybciutko, zapakowana rewelacyjnie, moze az nazbyt rewelacyjnie! Pakowal to chyba jakis sadysta, bo zurzyl tyle foli do pakowania, ze zdzieralem ja chyba przez 5 minut :) Na opakowaniu jets napisane: "INFINITY ULTRA task light" Nie mam porownania ze zwykla inifinity, ale ta swieci bardzo ladnie jak na takie male cos! W zestawie jest paluszek duracela i klips do przypiecia latarki! Niestety nie ma sznurka do powieszenia latareczki, ktory byl w zestawie gdy latarka byla jeszcze jako CMG! Wczoraj oczywisie ja troszke potestowalem, na dzialce u kumpla! Jak dla mnie swieci wystarczajaco - w promieniu 5 metrow jest fajnie jasno! Mam nadzieje ze bedzie mi dluuugo sluzyla! Co do wytrzymalosci na jednej baterii, napisze cos pod koniec sierpnia, bo bedzie wtedy po 2 tygodniowej ostrej exploatacji!

Pozdrawiam!
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

kurcze, ale pokręcona sprawa z tą Ultra
bo na przyklad na stronie Gerbera nie ma w ogóle modelu Infinity Ultra, sa tylko wersje Infinity Ultra Task Light...

siakoś nie chce mi sie wierzyć, że ultra wytrzymuje te 100h...


w sumie nie taka pokrecona. CMG miala Infinity - larateczka fajna ale nie na nihii. Oraz Infinity Ultra - 2 razy jasniejsza, na diodzie nihia (takiej samej jak w arc aaa/aa).

Po przejeciu cmg przez Gerber'a, infinity ultra task light to ten drugi model "dopakowany".

a co do 100h swiecenia to podejrzewam zawyzony czas swiecenia. Piter u siebie pisze o 20h i jest to najprawdopodobnie sprawdzony czas swiecenia. Ja kiedy mialem swoja latareczke (jakis miesiac) swiecilem nia sporo, ale bateria nadal trzymala.
Ostatnio rozmawialem ze znajomym, ktoremu sprzedalem swoja IU, mowi, ze nadal uzywa tej latarki i jeszcze nie zmienial baterii od tego czasu (styczen) 8O
  • 0

budo_illander
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Witam!

zapakowana rewelacyjnie, moze az nazbyt rewelacyjnie! Pakowal to chyba jakis sadysta, bo zurzyl tyle foli do pakowania, ze zdzieralem ja chyba przez 5 minut :)

Pozdrawiam!


U mnie bylo to samo, masakra z ta folia :)

a co do 100h swiecenia to podejrzewam zawyzony czas swiecenia. Piter u siebie pisze o 20h i jest to najprawdopodobnie sprawdzony czas swiecenia.

Tez nie wierze w to 100 godzin ale zobaczymy :D

Teraz zaczynam sie zastanawiac nad czyms mocniejszym... surefire mi zaczal chodzic po glowie przestraszony ciekawe czy da sie to jakos leczyc :lol:

Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

ciekawe czy da sie to jakos leczyc :lol:

Pozdrawiam


pewnie ze sie da - kupuj kolejne sprzety :twisted:

KKamiLL
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
E dupa - moja IU zamówiona w military tydzień temu jeszcze nie przyszła-wiec jestem zły i niezadowolony!!! :evil: Odroczyłem zakup celownika, zeby toto kupić na wyjazd i będzie dupa blada.....
....

ok ok już nie marudze :wink:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Rene, luz, to prawdopodobnie nie ich wina, ja i nich robilem czesto zakupy jak i u kilku kumpli i w 90% przypadkow winowajca w kwestii delayow jest Szybka Paczka. Kumplowi jeden sprzet 3 razy wysylali zanim tumany z szybkiej paczki dobrze trafily, i faktyucznie, nieraz potrafia tydzien jechac.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
to fakt. jak ja zamowilem BK7 to tez mnie wlasnie Szybka Paczka wyciulala, a nie Military.
Ale rada jest taka: dzwon od razu do military - niech gonia szybka paczke

KKamiLL
  • 0

budo_rene nożownik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Dziesiątki rzeczy zamawiałem i nigdy nie był takiego poslizgu. A do Military wysłałem mejle- ale nie odpisali tez juz ładnych pare dni. Ja tam się nie przejmuje tak tylko pisze...wszyscy zawsze mają na wszystko czas tylko ja k.... nie mam nigdy!
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Hehe ja swoją IU nabyłem w poniedziałek na miejscu bo mieszkam w 3 mieście :)
Super świeci, kwałek taśmy izolacyjnej rozwiązał sprawę grzechotania i przesuwania się bateryjki. Nic tylko świecić i się cieszyć :P
Czekam aż pojawią się gdzieś w 3-mieście Arc AAA... oby w rozsądniej cenie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024