Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarka, co polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jasny gwint. Tu kur....a jest obraz naszej Polski. Ludzie sie rzucili na najwieksze dziadostwo takim tlumem ze szkoda gadac.
Sorry ale zle dzialaja na mnie takie rzeczy

KKamiLL
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Witam!

Czeka mnie wyjazd wiec postanowilem zaopatrzyc sie w swiatlo :D Poczatkowo zainteresowala mnie oferta maglite, ale jakos po lekturze tej dyskusji mi juz przeszlo :-) Poszukuje malej latarki, ktora na 2 tygodniowej wycieczce po naszym pomorzu, bedzie mi potrzebna pod namiotem. Nie potrzebny mi jakis wielgachny reflektor! Ma byc widac w nocy najblizsze otoczenie! Dodatkowo w namiocie przydaloby sie miec ciut swiatla, a nie mam zamiaru siedziec po ciemku, zeby oszczedzac drogie baterie! Dlatego wlasnie zainteresowalem sie latarkami z LED! Po powrocie bedzie to latarka doczepiona do moich kluczy, tak zeby byla zawsze ze mna! Czy oplaci sie wydac tyle kasy na taka latarke? Chcialbym kupic latarke z ktora nie bede mial juz potem problemu typu wymiana zarowki, pożerania baterii jak dzika itp! Ciekawi mnie tylko jak jest z iloscia swiatla ktore daje np. CMG a Maglite?
Szczegolnie zainteresowaly mnie latarki:
CMG Infinity Ultra
Inova X1

Co do Inovy to wyczytalem ze daje bardzo skupiony promien, a ja nie mam zamiaru nikomu domu obrabiac, tylko chce widziec ciutke otoczenie, wiec chyba odpada, ale powiedzcie ktora z nich jest lepsza?

Nadszarpnalbym portfel i kupilbym ta CMG i tu sie rodzi pytanie gdzie?

Znalazlem na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tylko ze tu ta latarka jest pod dwoma pozycjami - jako Gerber i CMG! Czy ta Gerber to, to samo co CMG?

Na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tez jest CMG tyle ze 30 zl drozsza! Czy to sa wsjo te same latarki, tylko roznia sie canami?

Jesli wiecie gdzie jeszczer mozna nabyc ta latareczke, to prosze o link!

Z gory dzieki za porad!

Pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
A nie chcesz Inovy X5 Tactical? :)
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
az tak to ja potrfela nie padszarpne bo bym go rozerwal :)
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Z tego co mi wiadomo to Infinity Ultra kosztuje ok 130 zl. Nie jest to malo zwazywszy ze za 180 dostaniesz Gerbera Reactora 2AA. Baterii nie bedziesz często wymienial bo czas pracy na jednym komplecie to ok 65 godzin. Osobiście posiadam Reactora 3AA i jestem zadowolony. Mimo iz nie swieci zajebiście jasno pod namiot jest ok. Moj Gerber wyciaga 100 godzin na jednym komplecie baterii a zasieg to okolo 30 metrów. Jesli nie zależy Ci na ogromnym zasiegu zastanow sie nad reactorem.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
lepiej wybierz coś z regulacją napięcia - co z tego,że latarka świeci xxx godzin jeśli tylko kilka pierwszych jest naprawdę jasnych
  • 0

budo_illander
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Nadszarpnalbym portfel i kupilbym ta CMG i tu sie rodzi pytanie gdzie?

Znalazlem na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tylko ze tu ta latarka jest pod dwoma pozycjami - jako Gerber i CMG! Czy ta Gerber to, to samo co CMG?

Na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tez jest CMG tyle ze 30 zl drozsza! Czy to sa wsjo te same latarki, tylko roznia sie canami?

Jesli wiecie gdzie jeszczer mozna nabyc ta latareczke, to prosze o link!


Pare dni temu kupilem w military.pl infinity ultra w wersji gerbera, podobno jest 2-3 razy jasniejsza od tej ktora jest w dziale CMG.
W praktyce sprawdza sie swietnie, narazie testowalem ja jedynie w pobliskim lesie i ciemnym pokoju ale jestem pod wrazeniem. Mysle ze moze sie idealnie nadac do normalnego uzytkowania o ktorym pisales. Lasu tym nie "podpalisz" ale najblizsze otoczenie oswietla idealnie (do 10 metrow).
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
a to nie jest tak, że gerber kupił cmg i to jest ta sama latarka?
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

a to nie jest tak, że gerber kupił cmg i to jest ta sama latarka?

chyba niestety dokladnie tak jest :wink:
chyba ze chodzi o cmg "infinity" a nie "infinity ultra"
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
kurcze cos mi na tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] te latarki nie pasuja! niby sa opisane jako Infinity Ultra, ale ja sie tam nie znam, wiec prosilbym znajacych sie o zerkniecie i odpowiedzenie mi na pytanie, ktora to wersja Infinity Ultra! u PiteraM na stronie wyczytalem ze Ultra jest ciut mocniejsza i ta bym chcial kupic!

pozdrawiam
  • 0

budo_illander
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Ta ktora jest w dziale CMG to zwykla infinity (teraz to sie nazywa jakos "task light" chyba) 8O , ja zamowilem z dzialu Gerber, gdzie jest napisane ze to ultra i przyszla ultra (tak przynajmniej na opakowaniu pisze "infinity ultra").
  • 0

budo_illander
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Inna sprawa ze maja balagan bo teoretycznie dzial CMG nie powienien juz istniec a na pewno nie powino w nim byc Gerber task light ale to juz ich problem. Tak czy inaczej ta z dzialu gerber to Infinity Ultra, ktora z czystym sumieniem moge polecic 8)
  • 0

budo_juga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Wyczytałem, że czas świecenia to 100 godz, czy sprawdzałeś?
jaki szeroki jest stożek światła?
juga
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Wyczytałem, że czas świecenia to 100 godz, czy sprawdzałeś?
jaki szeroki jest stożek światła?
juga


bez problemu uswitetlisz sobie droge w ciemnym lesie itp.
A latarka swieci na 1 paluszku ok 20h. Jak najbardziej polecam, sam kiedys mialem, sprszedalem, a teraz znow kupuje ;)
  • 0

budo_j_a_r_o
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Vince - to jak juz ja kupisz, to daj znac - chetnie ja sobie zobacze "w akcji" 8)
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jakby ktos chciał sobie tanio zrobic latarke, która bije standardowego surefire to oto jest pomysł:
1. Kupić maglite na 2 baterie r14. ( 120 zł)
2. Wymienić baterię na 3 litowe 123a - długość taka sama jak 2 r14 ale te sa trochę chudsze więc dodatkwo trzeba kawałek rurki plastikowej dołozyć.
3. Wymienic żarówkę na tą z maglita na 6 baterii 20

W ten sposób w małej latarce ma sie power największego maglita.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Jakby ktos chciał sobie tanio zrobic latarke, która bije standardowego surefire to oto jest pomysł:
1. Kupić maglite na 2 baterie r14. ( 120 zł)
2. Wymienić baterię na 3 litowe 123a - długość taka sama jak 2 r14 ale te sa trochę chudsze więc dodatkwo trzeba kawałek rurki plastikowej dołozyć.
3. Wymienic żarówkę na tą z maglita na 6 baterii 20

W ten sposób w małej latarce ma sie power największego maglita.

ale chyba zywotnosc takiej zaroweczki nie jest najwieksza ?
a mozna do takiego "zestawu" jakos LED'a (albo ze 3) zamocowac ? :)
to by bylo juz cos :)
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Ale nawet najwiekszy maglite nie wyciagnie tyle co surfire (przez kryptonowe zarowki)
Ostatnie led-lenser wypuscil male ale "pałerzaste" latareczki v3 oparte na czyms co nazywaja "1w power lightchip" co pewnie jest po prostu ladnie nazwanym led-luxeonem,a luxeony wyciagaja prawie tyle co xenony tyle ze swieca bez awarii 100.000 godz wiec moze warto sie zastanowic nad nimi?
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

ale chyba zywotnosc takiej zaroweczki nie jest najwieksza ?
a mozna do takiego "zestawu" jakos LED'a (albo ze 3) zamocowac ? :)
to by bylo juz cos :)


Żywotność tej żarówki jest taka sama jak w maglite na 6 R20, w obu przypadkach żarówka chodzi na blisko 9v.

6x R20= 6x1,5V= 9 V
3X 123a= 3x3= 9 V
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Ale nawet najwiekszy maglite nie wyciagnie tyle co surfire (przez kryptonowe zarowki)
Ostatnie led-lenser wypuscil male ale "pałerzaste" latareczki v3 oparte na czyms co nazywaja "1w power lightchip" co pewnie jest po prostu ladnie nazwanym led-luxeonem,a luxeony wyciagaja prawie tyle co xenony tyle ze swieca bez awarii 100.000 godz wiec moze warto sie zastanowic nad nimi?


Maglite na 6r20 ma total output zbliżony do surefire na 2 123a ( np g2) a zasięg 3 razy większy ( ma większy i głębszy reflektor)

Aha, jesli szukacie wersji total power to za $5 można kupić żarówkę Welch Allyn 01160 Bulb. W takim zestawie ta latarka daje około 200 lumenów ( surefire P60 to 65 lumenów)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024