Skocz do zawartości


Zdjęcie

bieganie- poprawa wytrzymalosci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

ręce w gardzie nie mają się telepać, tylko skutecznie ochraniać.... :wink: jak zapewne wiesz, nie walczy się w pozycji nieruchomej, a wyobraź sobie np. boksera, który biegając po ringu, macha rękoma, jakby się od much oganiał... :)

ale po ringu się nie biega tak jak po parku a gardy nie trzyma się cały czas bo ręce by bolały czasem opuszcza się je troche tak mój trener twierdzi


zjarany świstak napisał że ćwiczy się dla siebie i nie trzeba się przejmować co inni myślą to prawda ale doskonale wiadomo że większość ludzi się jednak przejmuje mniej lub bardziej tym co inni myślą i nie chce wyglądać lub zachowywać się głupio jeśli nie musi
ps czy oglądał ktoś z was monty pythona odcinek 18 - Live From The Grill-o-mat pokazany jest tam trening i minn. bieg Kena Wywietrznika :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

ja bym na czczo nie biegał bo podczas wysiłku organizm musi brać z kądś energie a jak jesteś głodny to trawi mięśnie chyba

zanim zacznie spalac bialka zajmie sie glikogenem.. tak mi sie przynajniej wydaje. ja jak biegam latem to przewaznie wlasnie rano i na czczo (za to zima biegam w nocy) i niezaowazylem zeby to sie jakos negatywnie na mnie odbijalo, a wrecz przeciwnie.
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

ja jak biegam latem to przewaznie wlasnie rano i na czczo (za to zima biegam w nocy) i niezaowazylem zeby to sie jakos negatywnie na mnie odbijalo, a wrecz przeciwnie.


podziwiam, bo ja naczczo rano nie przebiegne nawet 200 metrow. :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
no widzisz, moja trasa wynosila 6 km, i byly tam jeszcze miesca na inne cwiczenia :)
  • 0

budo_adellon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Osobiscie biegałem tylko na obozach i od czasu do czasu jak juz w domu byłem, ale co do trzymania gardy podczas biegu to jestem jak najbradziej za :!: Wprawdzie trenowałem Judo ale gardę strałem sie jako taką utrzymywac i zauważyłem, że jak długo pobiegałem to łatwiej jest dłużej utrzymać gardę na tatmai, ręce są, że tak powiem lżejsze... a jak jeszcze pobiegałem z utrzymaną gardę to po prostu odjazd. Wprawdzie przez pierwsze dni ręce było "czuć" to potem było juz spoko.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
ostatnio spotkalem sie z opinia ze jogging jest niezdrowy na stawy i kosci nog. biegamy w zlych butach, po betonie, a nawet jak nie to po prostu biegajac "zuzywamy" nasze "amortyzatory" i podobno po ilustam latach takie rzeczy sie mszcza...tak twierdzi moj wykladowca biomechaniki.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

ostatnio spotkalem sie z opinia ze jogging jest niezdrowy na stawy i kosci nog. biegamy w zlych butach, po betonie, a nawet jak nie to po prostu biegajac "zuzywamy" nasze "amortyzatory" i podobno po ilustam latach takie rzeczy sie mszcza...tak twierdzi moj wykladowca biomechaniki.

Zajrzyj na bieganie.pl. Biegacze mają fioła na punkcie dobierania odpowiednich butów, a o różnych metodach ochrony przed kontuzjami potrafią rozprawiać znacznie więcej niż my.
Wielu biegaczy ma joggerów w pogardzie; głównie za to, że joggerzy biegają z powodu mody na jogging, niefachowo, nieskutecznie i niezdrowo.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Po pierwsze mozna cwiczyc na mase i biegac przy okazji, ale nie tak intensywnie jak wtedy gdy wyrabiamny sobie rzezbe czy kondycje ... Zbyt dlugie cwiczenia aerobowe moga prowadzic do spalania miesni, a co za tym idzie spadku masy. Przy treningu na mase polaczonym z aerobami mozna uzyskac fajny efek zyskiwania suchych miesni, ale rowniez latwo przesadzic i efekty beda mniejsze niz powinny.

Bieganie na czczo z rana pociagnie za soba wieksze spalanie tluszczyku niz bieganie w ciagu dnia (poziom glikogenu we krwi bedzie u nas z rana mneijszy, a to wlasnie on jest spalany najpierw i im go mniej tym szybciej zaczniemy spalac tluszcz), podobny efekt mamy gdy biegamy po treningu. Na samym koncu nasz organizm bierze sie za spalanie miesni.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
hmm biegacze i joggerzy to cos zupelnie innego? nie zdawalem sobie sprawy jak to jest podzielone :) czy sprinterzy nawalaja sie z dlugodystansowcami? :D
  • 0

budo_mala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Hm, ja mogę z rana biegać na czczo, ale niektórzy padają, nie mają siły. Także może po prostu spróbuj, jak ci się biega na czczo... A jeżeli nie dajesz rady, to zjedz coś, ale leciutkiego, przed bieganiem, choćby tę kromkę chleba.
A porządne śniadanko potem i tak trzeba zjeść. :)
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

. ja jak biegam latem to przewaznie wlasnie rano i na czczo


a jak rano się budzisz to jesteś głodny bo może przed snem się porządnie najesz i dlatego rano masz siły by biegać
ja jak jestem głodny to nie moge ćwiczyć poprostu cały czas myśle o tym żeby cos zjeść
  • 0

budo_mala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Widać są to reakcje indywidualne, podobnie jak ze wszystkim... U mnie jest tak, że jak wieczorem się najem, to rano jestem głodna, a jak nie, to nie czuję tak tego głodu. A jak jeszcze się poruszam, to w ogóle mogę potem nie jeść. :) Zawsze wiedziałam, że jetem dziwna. :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
rano nie jestem glodny a jak jem pozno to staram sie zeby to byly lekkie posilki (twarog, jogurty...)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
a co myslicie o bieganiu z obciaznikami na nogi - np. kilogram, poltora na kazdej z nog?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Nie wiem, jak u innych, ale moje kolana i odcinek lędźwiowy tego nie lubią :roll:

K.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Stawy umierają a i tak bez obciążników trzeba uważać.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Ja szczegolnie polecam ksiazke Complete Guide To Navy Seals Fitness ,czy jakos tak mozna ja znalzc za free na Kazzie , switna ksiazka zawiera wszystko odnosnie sportu .
Odnosnie biegania to np jakie buty brac dla roznych typow stopy, z czego powinny sie buty skadac,rozgrzewka - jak , co i ile , co ile zmieniac buty, rodzje nawierzchni i ich klasyfikacja, rozne rodzaje treningow od amatorow po treningi przygotowujace pod maraton, bieagnie a kontuzje - jak zapobiegac,co rozic w razie , jak leczyc ,jak cwiczyc w trakcie kontuzji.

Cala ksiazka jest podzielona na chyba 16 rozdzilow np takie:
Teoria+wyznacznie odpowiedniego Tetna, Bieganie, Pływanie, Rozciganie, Cwicznia Ogolnorozwojewe (pompki ,brzuszki itd), Siłownia, Sterydy i Uzywki, Kontuzje , Trenning Przykladowe (dla osob ktore chca powrocuc do formy, dla osob z chronicznymi kontuzjami kilkanascie krtokich i dlogich treningow- szczegolnie swietny i maskryczny "Admiral Smith Trenning") i MASA INNYCH RZECZY
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024