Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie noże do rzucania??!?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_arthur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
Kobra ma racje, ze jak wiesz o co chodzi, to bedziesz rzucal kazdym nozem.
Probuje czasem roznych elementow takich jak: srubokret, pilnik, dlugopis itd.
Nie ma znaczenia co to jest, tylko jak rzucic.
Jezeli chodzi o moj sposob, to radze zaczac od rzutow w pozycji stojacej,
chwyc ostrze za sam koniec i probuj wbic w ziemie (najlepiej na plazy).
Noz zawsze powinien wykonac jeden obrot. Im dalej jestes od celu tym wieksza czesc ostrza (liczac od konca ostrza) musisz trzymac w dloni.
To cala filozofia.
Osobiscie nie przywiazuje wagi do modelu. Licza sie umiejetnosci.
Im wiecej roznych przedmiotow bedziesz potrafil wbic, chociazby w styropian, tym wieksza satysfakcje poczujesz.
Do dlugodystansowych mozna zaliczyc bagnety z okresu II Wojny.
Sprobujcie!!! 10 metrow, to zadna rewelacja.
Trzeba tylko wziac siekierke zeby wyciac bagnet z drzewa (oczywiscie suchego, martwego, zzjedzonego przez korniki... he, he, he)
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
oooo widzisz... wielkie dzieki Arthur to juz mi cos powiedzialo... poprobuje :)
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
Kobra napisal:

Obowiązkowo chcę zdjecie tego wynalazku

Zdjecia wynalazku nie bedzie bo to tajne/poufne jest :)
a tak powaznie to nie wiem jak wkleic i na razie mi sie nie chce dowiedziec.

A wnioski sa takie:
Ktos, to znaczy jakis blizej(dalej tez) nie okreslony producent, moze nawet bardziej rzemieslnik bo bezimienny :lol: calkiem po prostu podrobil DeltaDart Cold Steela. Tyle ,ze zrobil to nie z Zytelu tylko ze stali ,nie wiem jakiej. Wazne ze rezultat jest taki ,ze lata to po prostu rewelacyjnie, a jak wchodzi... no cos pieknego. Co prawda trzeba bylo chwile pobawic sie na szlifierce w celu poprawienia wlasciwosci penetracyjnych :-)
ale bylo warto. Wyszedl z tego super grot do rzucania.
No i sprzet nie do zaj.....a (ostatnio modne :wink: ) Trojkatny przekroj praktycznie uniemozliwia zlamanie, oczywiscie w granicach rozsadku, zamiast lomu nie probowalem uzywac :)

ps. Kobra jezeli faktycznie zalezy ci na zdjeciu to podaj adres na priv.
  • 0

budo_arthur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
Miło mi Speedy, powodzenia w probach!
Daj znać jak Ci idzie.
Może zrobimy jakiś konkurs... (jak już się nauczysz - czyli gdzieś za 2 lata)
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
hehe oki z przyjemnoscia sie spotkam by wspolnie porzucac... ale na razie dluga (aczkolwiek chyba przyjemna) droga przede mna :)
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?

A jak leci na ciebie furiat z siekiera? :) to bedziesz czekal jak dobiegnie :wink:


Szczerze mowiac, jak nie bede mial nic typu magnum'357 (a pewnie nie bede mial :) ) czy solidnego i sporego drąga pod reka to wykonam zwrot przez ramie i udam sie biegusiem na z gory upatrzone pozycje :)

Jak juz pisalem, stres + pospiech to marna mieszanka - chcialbym zobaczyc, jak w takiej sytuacji wyciagasz scyzoryk :) (a co tam, nawet zalozmy ze normalnie na co dzien nosisz ze soba noz szturmowy czy inna cacko :) ) i nonszalanckim precyzyjnym rzutem zatrzymujesz gostka z siekiera kilka metrow od siebie zapalajac rownoczesnie druga reka papierosa :) To se ne da :wink:

To mniej wiecej tak, jak gosc sobie na filmie biegnie zygzakami pod ostrzalem, a kilku gosci to go trafic jakos nie moze :) Sprobuj tak sobie przebiec z 10 metrow majac naprzeciwko dwoch-trzech gosci z dobrymi markerami paintballowymi pod reka :)
  • 0

budo_arthur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
Co do rzucania w chwili zagrozenia, to nikt nie bedzie wyrzucal dobrego noza zeby go zamienic na gole piesci...
Ale nigdy nie wiadomo kiedy taka umiejetnosc moze sie przydac...
Na przyklad jestes na komendzie i proponujesz smutnym panom, ze jezeli trafisz 10 razy w kapsel, to Cie wypuszcza...
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?

Ale nigdy nie wiadomo kiedy taka umiejetnosc moze sie przydac...


Moim skromnym zdaniem, jest to frajda bardziej z kręgu areny cyrkowej niż z pola walki... :D
Co nie znaczy oczywiście, że nie można przyjąc paru zakładów o duży browar :) :) . I jest to najpraktyczniejsze z cywilnych zastosowań umiejętności wbijania długopisu w puszkę z piwa, z odległości 5 metrów...
-wój-
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
Arthur wrote:

Na przyklad jestes na komendzie i proponujesz smutnym panom, ze jezeli trafisz 10 razy w kapsel, to Cie wypuszcza...

Aż się rozejrzałem dookoła. I co? Jedynie petenci wyglądają tu na smutnych. Ja mam świetny humor, chociaż przesiedzę dziś na komendzie całe 12 godzin. No, ale nie każdy siedząc na komendzie może czytać VB :)
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
elwood nie da to sie wiesz co, a to co napisalem to trzeba umiec, tyle ze umiec a umic to roznica. Nawet ci sie nie dziwie ,ze masz takie nie inne zdanie, bo ja tez kiedys tak mialem, ale to ze czegos nie potrafisz to jeszcze nie znaczy ze sie nie da.
Zreszta to z siekiera to byl tylko przyklad i to z przymruzeniem oka.
Ludzie rzucaja nozami od bardzo dawna, prawdopodobnie zaczeli niedlugo po tym jak powstal noz.Chcesz wszystkim (i sobie pewnie tez) wmowic ze to wogole nie ma sensu?
Oczywiscie inna sprawa czy ktos chce poswiecic mnostwo czasu na nauke czegos, co poza zabawa ma wyjatkowo rzadkie zastosowanie, ale ma. 8) [/b]
  • 0

budo_robalek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie noże do rzucania??!?
sluchajcie nie macie do konca racji:) ruscy uzywaja nozy podobno dosc czesto do ogluszania wartownika. Mowia ze nawet wbity noz raczej nie zabije goscia wiec lepiej rzucic dobiec do goscia i go zaciukac... Idealnie jest rzucic z 4-8 metrow przebiec 3 i zrobic przewrot przez bark zeby gosc po odwroceniu sie odrazu nie zobaczyl co sie dzieje a jak juz zobaczy bedziemy kolo niego z drugim nozem:)

1) najwazniejsza zasada jakiej uczyli NOZ lepszy jest w reku niz w locie wiec rzucamy tylko wtedy kiedy mamy minimum dwa noze...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024