Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noszenie noża poza Polską


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Noszenie noża poza Polską
Szukam informacji na temat legalności noszenia noża w innych krajach. Co prawda znalazłem parę odpowiedzi dotyczących bardzo restrykcyjnego prawa w Wielkiej Brytanii, ale nie wiem jak to wygląda np. w Niemczech i w Danii. Z góry dziękuję za informacje.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
Jakby ktoś miał takie informacje także na temat teleksopa to prosiłbym o napisanie tego w bieżącym albo tym temacie:

http://www.forum-kul...showtopic=64463
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
Niemcy - z tego co wiem to nie wolno nosic automatow ani nozy grawitacyjnych (łot balki ...).
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
...a w Danii zabronione sa noze..ktore mozna otworzyc jedna reka.....w sklepie widzialem tam foldery z pousuwanymi kolkami.....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską

Jakby ktoś miał takie informacje także na temat teleskopa to prosiłbym o napisanie tego w bieżącym albo tym temacie:

http://www.forum-kul...showtopic=64463

:oops: Przepraszam Punisherze, nie zauważyłem, że dubluję twój topic. Proszę moderatora o zamknięcie tematu.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
Po co zamykać - mnie głównie chodzi o tleskopy, Tobie o noże, więc chyba fora dobre wybraliśmy. :D
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską

...a w Danii zabronione sa noze..ktore mozna otworzyc jedna reka.....w sklepie widzialem tam foldery z pousuwanymi kolkami.....


:) i zaklejonymi dziurami w spyderco :)
Byłem, widziałem dużo normalnych noży w Kopehhadze, ale może coś i z tym prawem nie za bardzo. W każdym razie, żłopałem piwo pod parlamentem, bo wolno, a i nóż ze mną miałem.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
W Niemczech jest tak, ze w sklepie sa dostepne noze jakie chcesz (procz OTF), ale wolno ci nosic tylko manuale do 10 cm ostrza. Folder auto mozna zakupic pod warunkiem, ze nie jest to OTF, ale juz go nie mozesz nosic, a juz na pewno uzywac. Ze stala kilnga jest podobnie - mozesz ja niesc schowana w np., plecaku, ale nie mozesz jej uzywac. Czyli sprawa wyglada tak, jakbys mogl sobie kupic Gillette i brzytwe, ale mialbys zabronione golenie sie nimi :cry:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
dopiero teraz tu zajrzalem.

Prorock, Ty szprechasz?

jak tak, to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
A jak to wyglada ze stanami ? Konkretnie chodzi mi o Californie bo tam sie wybieram i nie wiem czy musze moje malenstwa w domu zostawiac ;)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
Dokladnie nie wiem, ale moj szef polecial do bushmenow 2 tygodnie temu i oficjalnie zabral ze soba swoj skladany szwajcarski scyzoryk, a w ta niedziele bedzie wracal z tymze i z moim Amphem. Z tego co powiedzial przed wylotem nie ma problemu jesli wieziesz manualny folder w bagazu (tym w luku bagazowym), inne noze draznia sluzby wszelakie tak samo silnie jak przypadkowe umieszczenie czegokolwiek z ostrym czubkiem w bagazu podrecznym. Gdyby nie wrocil, lub gdyby (nie daj Boze!!! 8O ) skasowali mu Ampha na cle, to dam znac.
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
przewinął się już taki temat, ktoś podał takiego linka:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z tego co wiem, generalnie posiadanie noży automatycznych jest zabronione (mogą je mieć funkcjonariusze wszelkich służb policyjnych, żołnierze i chyba strażacy tudzież inni ratownicy), ale w Kalafonii :wink: można posiadać automat o ostrzu krótszym niż 5 cm. Sklep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma nawet taki dział "California Legal Automatic Knives" (zresztą z cytatem z ichniejszego k.k.) i tam właśnie są takie króciutkie automaty. Z tym że w Kalafonii definicja automatu jest szeroka i obejmuje też np. balisongi:

California Penal code section 653K
"Every person who possesses in the passenger's or driver's area of any motor vehicle in any public place or place open to the public, carries upon his or her person, and every person who sells, offers for sale, exposes for sale, loans, transfers, or gives to any other person a switchblade knife having a blade two or more inches in length is guilty of a misdemeanor. For the purposes of this section, "switchblade knife" means a knife having the appearance of a pocketknife and includes a spring-blade knife, snap-blade knife, gravity knife or any other similar type knife, the blade or blades of which are two or more inches long and which can be released automatically by a flick of a button, pressure on the handle, flip of the wrist or other mechanical device, or is released by the weight of the blade or by any type of mechanism whatsoever."

A właśnie wyczytałem na stronie Benchmade, że posiadać automaty w USA mogą też niepełnosprawni, którzy mają jedną rękę bezwładną.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noszenie noża poza Polską
No to sie uspokoilem :) bo mozna nosic folderki o dlugosci 3,5 cala :) . Wielkie dzieki za linki :)

"Switchblade knife" does not include a knife that
opens with one hand utilizing thumb pressure applied
solely to the blade of the knife or a thumb stud
attached to the blade, provided that the knife has a
detent or other mechanism that provides resistance
that must be overcome in opening the blade, or that
biases the blade back toward its closed position.
Any person, except [listed officials] who brings
or possesses any dirk, dagger, knife having a blade longer
than 3-1/2 inches, folding knife with a blade that locks
into place, a razor with an unguarded blade... upon the
grounds of, or within any public school... is guilty of a
misdemeanor.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024