Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gatco tristep sharpener


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Gatco tristep sharpener
Niedawno kupilem sobie ta ostrzalke, glownie z mysla o uzywaniu w terenie, postanowilem wiec napisac co nieco na jej temat. Wersja ktora zamowilem jest diamentowa, i musze powiedziec, ze jesli chodzi o szybkosc ostrzenia i wyniki, jest to rewelacja, przynajmniej w porownaniu do ceramicznych ostrzalek kieszonkowych. kilkakrotne przejechanie po precie doprowadza lekko stepiony noz do ostrosci pozwalajacej ciac swobodnie wiszaca kartke a4 bez najmniejszych problemow. na jednej sciance ostrzalki sa rowki, pozwalajace na ostrzenie haczykow i tym podobnych, z kolei katy miedzy sciankami znakomicie nadaja sie do ostrzenia zabkowanych ostrzy. jedynym problemem jaki widze jest fakt, ze trzeba troche pocwiczyc aby dobrze jej uzywac, nie ma w niej bowiem w zaden sposob zaznaczonych katow ostrzenia - pozostaje wiec ostrzenie na oko, lub przymierzanie do katomierza przy kazdym ostrzeniu. Pomimo tej niedogodnosci, uwazam, ze ostrzalka ta daje znakomite rezultaty - po jej zastosowaniu na moim La griffe pierwszy raz od jego kupna przekonalem sie, ze moze byc naprawde ostry. Co najwazniejsze, gatco nie zajmuje wiele miejsca wiec zawsze mozna ja nosic w plecaku a nawet w kieszeni.

Dołączona grafika
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gatco tristep sharpener
Ja za to mam TriSpes ceramiczną, w sumie z braku kasy kupiłem ją jako podstawową ostrzałkę - razem z zakupem CS SRK. Jak dla mnie jest za mało agresywna, dobrze to moge na niej Victorinoxa naostrzyć, ale przy 6 calach SRK szlag mnie trafia... Ale ja z jednej strony siągnąłem tą gumkę, lepiej mi się tak ostrzy. Jak wróce do domu to wrzuce fotkę jakoś.

Pozdrawiam
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gatco tristep sharpener
a więc kilka fotek:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
a ostatnio ostrze po zamontowaniu w taki sposób, całkiem przyjemnie się pracuje.
Dołączona grafika

Pozdrawiam
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Gatco tristep sharpener
tez uzywam imadla, tyle ze ustawiam w nim ostrzalke pod katem ostrzenia, powstaje wiec cos na ksztalt jednego ramienia ostrzalki spyderco.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024