Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kombinacje do kumite (Shotokan)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Kombinacje do kumite (Shotokan)
jakimi kombinacjami walczycie podczas kumite (Jyu kumite, Shiai) ??
ulubione kombinacje ??

moja: Kizami-zuki, Gyaku-zuki, De-ashi-barai, Gyaku-zuki

pozdr!!
Michal
  • 0

budo_stealthninja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
1.
Kizami-zuki(jodan)+gyaku-zuki(chudan)+kizami_mawashi-geri(z wykorzystaniem przekreconego po gyaku biodra)
2.
Mawashi i kizami ura-mawashi ta sama noga
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
roznie zalezy od sytuacji

Kizami-zuki-gyaku-zuki-kizami-mawashi-geri (tak raz zaliczylem ippon, mawshi wszlo idealnie, zero reakcji ze strony goscia)

Kizami-zuki-Ashi-barai-jodan-zuki

Jedno jest pewne nigdy nie zaczynam od techniki noznej, bo uwarzam ze to glupota, nie ma mozliwsci zeby trafic pierwszym kopnieciem, kopniecie trzeba sobie przygotowac.
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)

Jedno jest pewne nigdy nie zaczynam od techniki noznej, bo uwarzam ze to glupota, nie ma mozliwsci zeby trafic pierwszym kopnieciem, kopniecie trzeba sobie przygotowac.


moim zdaniem zle mowisz. pewnie ze mozna trafic pierwszym kopnieciem. Oczywiscie to zalezy od tego jak szybka masz noge. Wiele razy udawalo mi sie zdobywac punkty kopnieciami, bez wykonywania do tego technik recznych. Jeszcze spore znaczenie tez ma oczywicie to jaki przeciwnik itd., ale jak sie wyczai dobry moment, to mozna z latwoscia zaczynac kombinacje technika nozna.. bynajmniej tak jest w moim przypadku... :)

pozdro600
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
Ło matko. Nie nazywajta Jyu kumite walką.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)

moim zdaniem zle mowisz. pewnie ze mozna trafic pierwszym kopnieciem. Oczywiscie to zalezy od tego jak szybka masz noge. Wiele razy udawalo mi sie zdobywac punkty kopnieciami, bez wykonywania do tego technik recznych. Jeszcze spore znaczenie tez ma oczywicie to jaki przeciwnik itd., ale jak sie wyczai dobry moment, to mozna z latwoscia zaczynac kombinacje technika nozna.. bynajmniej tak jest w moim przypadku... :)

pozdro600


oj to chyba nie trafilas jeszcze na doswiadczonego przeciwnika, bo nikt kto ma doswiadcznie nie da sie trafic pierwsza technika nozna tak zeby stracic punkt, powiedzmy tak zebsy dostala wazari.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)

Ło matko. Nie nazywajta Jyu kumite walką.


Coś mi sie popierd..., sorki.
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
karate_koks walczylam z wieloma osobami,a sama tez juz troche trenuje (ponad 8 lat) i na zawody tez niejedne jezdzialm, wiec prosze Cie nie wkurzaj mnie takim stwierdzeniem, ze nie trafilam na doswiadczonego przeciwnika...

az mi slow zabraklo..
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
spokojnie, ja nie wypowiadam sie na temat twoich umiejetnosci, bo cie nie znam i w zyciu nie widzialem, ale powiedz mi w takim razie jakim cudem mozna zdobyc punkt pierwszym kopnieciem, gdy ty zaczynasz akcje, przeciwnik ma garde przeciez i co przebijesz sie przez nia???to technika i tak nie bedzie czysta i nie zostanie zaliczona, to jest naprawde nie mozliwe (chodzi mi walke sporotwa wedlug przepisow ITKF)

Co innego, gdy to pierwsze kopniecie jest kontratakiem, wtedy sytuacja sie diametralnie zmienia, bo zalozmy ze przeciwnik wykonuje jakas tam swoja kombinacje i uderza ushiro-gerii, ty odskakujesz lekko do tylu wyciagajac jego technike i w tym momencie jest twoj, az sie prosi o mae-geri, on jeszcze nie skonczy obrotu a juz zarobi mae-geri. Dlatego robienie technik oborotowych, gdy nie jest sie pewnym ze sie trafii jest bez sensu.
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
ja walcze wg przepisow WKF

nie mowie ze zawsze, ale najczesciej zaliczane mam mawashi- geri i to jako pierwsza technika. Mam te technike tak opracowana ze czesto trafiam w luke miedzy lokciem a cialem... moim zdaniem nie jest trudno.. ale mowie ze to MOJE ZDANIE, a techniki wychodza naprawde czyste.. nie bede Cie przekonywala, bo nie widze w tym sensu, pisze tylko jakie mam doswiadczenia z technikami noznymi (i nie zawsze jest to kontratak)

:)

pozdro600
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
ok rozumiem, ale widzisz musisz zwrocic uwage na to ze ITKF i WKF to dwie rozne rzeczy.

rowniez pozdrawiam. :)
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
ano rozumim rozumim, tylko ze nigdzie wyzej nie bylo anpisane wg jakich przepisow, tylko dopiero teraz :)

pozdro600
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)

ok rozumiem, ale widzisz musisz zwrocic uwage na to ze ITKF i WKF to dwie rozne rzeczy.

rowniez pozdrawiam. :)

przepisy maja tu drugorzedne znaczenie. istotny jest timing i prawidlowa technika. kopniecie jest trudniejsze jako atak, ale nie jest niemozliwe.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
spoko, spoko, ale jednak gdy porownujemy ITKF i WKF to przepsy maja ogromne znaczenie.
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
Wg przepisow ITKF jedyna (albo jedna z nielicznych) a napewno najskuteczniejszą metodą na zdobycie Ipon jest "podcięcie na dwie nogi"
Zaczyna sie standardowo Kizami ,Gyaku tyleze gyaku słuzy do zmniejszenia dystansu tk zeby szlo podciąć przeciwnika :twisted:
  • 0

budo_vego
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
Ta ankieta jest dla mnie trudna, prawdziwy wojownik nie mysli jaka technike zastosowac w walce, liczy sie gotowosc do ataku, harmonia i koncentracja, a zeby ogolnie jakos powiedziec co do tego tematu, to moim zdaniem najlepsze sa kombinacje :) . Wedlug mnie nudnym wojownikiem jest ten ktory wprowadza pojedyncze ciosy, to wynika ze jest kompletnie nie skoncentrowany i nie gotowy i ma w sobie strach i ma duze prawdopodobienstwo ze przegra walke .
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
Ale tu nikt nie mowi o pojedynczych ciosach, tylko o tym, od czego zaczyna kombinacje :) a to sugeruje, ze na przyklad po kizami-zuki cos jeszcze nastapi :)
  • 0

budo_vego
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
No tak przegapilem to (glowa mnie boli :P ), ale i tak nie powinenen myslec jaka wprowadzic 1 technike 8)
  • 0

budo_zephyros
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kombinacje do kumite (Shotokan)
zgadzam sie z ty ze niektóre akcje powinniśmy mieć w nawyku i nie myśleć o nich podczas walki , ale musisz przyznac ze zupełny automat tez nie jest za dobry. Podstawą zwycięztwa jest myślenie i nie popadanie w stres.
Pozdrawiam :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024