Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzaminy na stopnie DAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN

co ma piernik do wiatraka karateka 1 , zal ci że nie masz jakiegos tam stopnia?


no jakbys mial 20 kyu tez bys plalakal :P
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN
nie bawie się w żadne kyu, bawie się czytajac twoje posty - starczy
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN
No wlasnie karateka 1, czyzby zazdrosc???/ :)

Wiek tu nie ma nic do rzeczy panowie ja mam kumpla, ktory w wieku 19 lat mial 2 dana (teraz ma 20 lat), trenuje od 9 roku zycia, wiec ja nie widze problemu czemu nie mial by osiagnac takiego poziomu, styl tu nie ma nic do gadania.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN
karateka 1 probuje wyciagac takie stare argumenty shotokan=balet, kk=super fajtersk istyl. TO oznacza, ze na prawde malo widzial.
Albo, oznacza to, ze doskonale sie bawi tutaj na forum :-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN
I oto chodzi starsi panowie dwaj :) :P :)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN

karateka 1.....TO oznacza, ze na prawde malo widzial........


tutaj sie zgodze z kolega druidem :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN

Masz racje inne zasady panuja w karate kontaktowym inne w karate na niby -sory :wink:


Balet mozesz uprawiac w wieku 60 lat i masz satysfakcje, wiesz ze to jest zdrowe. Uprawiajac jedyny sluszny i najlepszy styl kontaktowy w pewnym wieku zaczynasz sie zastanawiac czy warto bylo sie tego imac by w wieku 40 lat chodzic razem z 80 letnim dziadkiem do tego samego lekarza. A takie sa m. in. skutki heroicznej twardej jazdy na zawodach dzieki srodkom przeciwbolowym bez odpowiedniej rekonwalescencji itp itd.

Ale co ja wiem o tym najlepszym stylu, nie dane mi bylo go cwiczyc, nie naleze do wybrancow :wink:

--
Washi
  • 0

budo_vego
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN

No wlasnie karateka 1, czyzby zazdrosc???/ :)

Wiek tu nie ma nic do rzeczy panowie ja mam kumpla, ktory w wieku 19 lat mial 2 dana (teraz ma 20 lat), trenuje od 9 roku zycia, wiec ja nie widze problemu czemu nie mial by osiagnac takiego poziomu, styl tu nie ma nic do gadania.


Moglbym Cie spytac jaki styl uprawia twoj kolega? jesli shotokan to troche dziwnie, bo w przepisach egzaminacyjnych PZK trzeba miec minimum 18 lat zeby zdawac na 1 dan i potem trzeba czekac latami na kolejny egzamin np z 1 na 2 dan to 2 lata , z 2 na 3 trzy lata i tak do 5 dana, a od 5 do 10 co 5 lat , czyli twoj kolega powinenen miec minimum 21 lat zeby zdac na 2 dan (a twoj kolega szybciej zdal czy to dlatego ze dlugo trenuje?), tak jak u mnie czekam 2 lata , juz moge zdawac, ale mam problemy kubowe wiec egzamin bede mial innym razem.

A tak w ogole nie rozumiem w ogole, co sie dzieje w PZK sa jakies problemy(slyszalem ze byl odlam PZK), balagan i na wszystko trzeba placic , i jeszcze nie rozumiem dlaczego w Japoni sa dzieciaki po 12 lat i maja 1 dan ??? czy ktos moze mi wytlumaczyc?
  • 0

budo_kenkyuusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN
ciekawe czy wiecie skad wogole te dany sie wziely ? :wink: ja wam cos napisze ... stopnie wprowadzono dopiero w latach 60-tych i moim zdaniem jest to obok wprowadzenia zawodow karate najwieksza pomylka ... kiedys w japonii bylo tak ... zaczynales trening z bialym pasem ... i miales go kilka lat ..7-9 po tym czasie jesli trenowales systematycznie i byles dobry twoj nauczyciel mowil ci ze mozesz przejsc do grupy zaawansowanej i zalozyc pas brazowy ... w sumie to on nie byl taki czysto brazowy .. poprostu cos pomiedzy bialym a czarnym mniejsza o to ... to byl symbol ze cos juz o karate wiesz ...i tak sobie ludzie trenowali kolejne 4-5 lat ... i wtedy wreszcie dostawalo sie pas czarny ... ale i tak najbardziej sie liczylo to ile czasu trenujesz i u kogo ... cale to zamieszanie z pasami to glupota ... czy ktos cie na ulicy zapyta jaki masz pas ?;p no ale zaluzmy ze bedziesz prubowal zadzialac psychologicznie i nastraszyc napastniki :P powiedz mu ze czarny to dostaniesz jeszcze mocniej
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN

Moglbym Cie spytac jaki styl uprawia twoj kolega? jesli shotokan to troche dziwnie, bo w przepisach egzaminacyjnych PZK trzeba miec minimum 18 lat zeby zdawac na 1 dan i potem trzeba czekac latami na kolejny egzamin np z 1 na 2 dan to 2 lata , z 2 na 3 trzy lata i tak do 5 dana, a od 5 do 10 co 5 lat , czyli twoj kolega powinenen miec minimum 21 lat zeby zdac na 2 dan (a twoj kolega szybciej zdal czy to dlatego ze dlugo trenuje?), tak jak u mnie czekam 2 lata , juz moge zdawac, ale mam problemy kubowe wiec egzamin bede mial innym razem.


No tak wszystko sie zgadza jak zdawal na 1 dana to mial juz 18, a na 2 dana czekal chyba rok albo 1,5 bo byl juz kolo 20.

Mi sie wydaje ze od 1 dana do 2 dana trzeba czekac rok :) ale nie jestem pewien
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN

A tak w ogole nie rozumiem w ogole, co sie dzieje w PZK sa jakies problemy(slyszalem ze byl odlam PZK),


Jedni przychodza inni odchodza to normalna sytuacja w duzych organizacjach :)

A problemy??? - a kto ich dzis nie ma :wink:

balagan i na wszystko trzeba placic


A co bys chcial za darmo??

dlaczego w Japoni sa dzieciaki po 12 lat i maja 1 dan


Czy aby na pewno w Japonii?? A moze w USA??


--
Washi
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN

cale to zamieszanie z pasami to glupota ...


Czyli my ludzie europy jestesmy glupi bo to dla nas i amerykanow wprowadzono te pasy :)

czy ktos cie na ulicy zapyta jaki masz pas ?


Zazwyczaj nosze dopasowane spodnie a jesli nie to w nich brazowy - skorzany :)

no ale zaluzmy ze bedziesz prubowal zadzialac psychologicznie


No jak jakis posiadacz czarnego pasa w karate chcialby zadzialac w ten sposob psychologicznie to chyba nie dorusl do tego by ten czarny pas nosic.


--
Była plama, nie ma bluzki, bo ten proszek był od ruskich.
  • 0

budo_kenkyuusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN
... washi ... dobrze gadasz ;] szczegolnie z tymi dzieciakami po 12 lat z 1 danami
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN
Widziałem kiedyś stronkę jednej z organizacji karate i to kyokushin z Japonii, na której były właśnie zdjęcia małolatów z czarnymi pasami. Trochę się zszokowałem, bo jednak w kyokushinie czarnym pasom to naprawdę sie poprzeczkę wysoko stawia (a może stawiało). Niestety, nie pamiętam juz linka - może kolega karateka1 będzie pamiętał.

Gizmo
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzaminy na stopnie DAN
Ale po co szukac w Japonii, jak w Europie mamy lepsze wyniki i to tez w Kyokushin... 2 lata temu na obozie u shihan von Rotza (Szwajcaria) 11 latek dostał promocje na shodan :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024