Skocz do zawartości


Zdjęcie

"ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

"ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Zastanawiam sie jak wyraznie zarysowac moj problem. Na poczatek troche nudnawej hisotrii.
Z TKD zaczalem jak bylem jeszcze Krakowskim studentem, tam pierwszy raz poszedlem na zajecia i.. no coz.. zakochalem sie. Jednak nic nie trwa wiecznie i tyle tez nie trwalo moje studiowanie. Wylozylem matme, wylecialem, wrocilem do domu. W TKD w Krakowie spedzilem najpiekniejsze 3 miesiace zycia. Byl to ITF. [Przy okazji pozdrowienia dla Krakowskiej Akademii TKD]
Teraz. Wrocilem do domu [Zary]. Rozpaczliwie szukalem sekcji TKD i znalazlem. Jest niewielka, w skromnych warunkach [nic dziwnego Krakow vs. Zary..] No ale ok.. Poza tymi roznicami, jest rowniez ta, iz jest to WTF. Mowiac, ze jestem troche bardziej przyzwyczajony do ITF, ktory wg mnie i moich skromnych doswiadczen zawiera w sobie wiecej tradycji i takiego 'koreanskiego powiewu' (: Mowiac to, uslyszalem slowa zawarte w temacie. Uslyszalem to zarowono od wspolcwiczacych kolegow, a takze od trenera. Nie mam nic przeciwko WTF, nie mam takze mozliwosci cwiczenia TKD ITF. Ale jestem poprostu strasznie zauroczony tym co widzialem w Krakowie... Czy moze ktos napisac cokolwiek co pozwoli mi sie nie zniechecic i kontynuowac nauke TKD tym razem pod sztandarem WTF..?
sorry za dlugi post ^_-
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
O Boże. Kto tam w Żarach prowadzi treningi? Miałem wrażenie, że większość ludzi w polskim taekwondo zeszła już z drzewa i wyrosła z głupich porównań międzystylowych... Zwłaszcza, że jeśli nie ma w okolicy ITF, to chłopaki raczej małe porównanie mają i opieraja się na tym, co gdzieś tam zasłyszeli...

Jak się nie ma, co się lubi... ćwicz, nie pękaj, rób swoje, chyba że masz jakiś inny wybór sekcji... bo ja osobiście na takie gadki trenera i ćwiczących to uczulony jestem strasznie... A przy okazji - od czasu do czasu można w wakacje pojechać na fajne seminaria z ludźmi z WTF, takimi co to nie dzielą świata na kawałki i przyjmują wszystkich z otwartymi rękami. Ja już dziś zapraszam Cię w wakacje na parę dni do Zamościa na treningi z Kytu Dangiem.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Z Gizmo się zgadzam. I zastanawiam sie czy nie lepiej żebyś zaczął ćwiczyć coś zupełnie innego niż TKD. Trener to bardzo ważna rzecz, a jak masz mieć ch....go z kompleksami to można sobie darować stratę czasu.
  • 0

budo_vaio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Haha,gdyby "ITF=Kickboxing",to przynajmniej jedna z tych sztuk walki juz by nie funkcjonowala.Rowniez proponuje sie rozejrzec za innymi sztukamii walki
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Szczerze mowiac Zary to zaledwie [moze] 50 tys. miasto, gdzie MA totalnie raczkuja. Moze pojde jednak na Kickboxing i bede mial TKD ITF ? :) ale tutaj chyba nawet nie ma Kick'a --;
A tak serio to nie wiem, moze to wynika z mojego niedoswiadczenia itd.. ale w TKD znalazlem cos, czego wydaje mi sie ze nie znajde nigdzie indziej. Moze to zauroczenie, moze poprostu lamerstwo:D whatever.. zalezy mi na tym i tylko na tym. Chce robic to co widzialem w Krakowie. Chyba bede cwiczyl w tym co mam, a przy najblizszej okazji ze lzami radosci w oczach przeniose sie do ITF'u.
Dzieki Gizmo za zaproszenie ^^
Pozdrawiam
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Bierz sie za tego WTF

A ITF mozesz sobie tez pocwiczyc jak t Kochasz, poscigaj filmiki układów zdjecia itd. moze jakos sie uda ; P
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Według mnie nie ma znaczenia w jakiej bedziesz federacji ITF czy WTF jeżeli kochasz Taekwon-do to zapisz sie tam gdzie masz najblizej i nie przejmuj sie czy jest to WTF czy też ITF !!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
czasami : są różnice miedzy WTF a ITF wiec mozna poprostu bardziej lubiec ITF jak w przypadku Hide przyzwyczajenie robi swoje ; )

Lubisz batonik o nazwie"snikers" i jesz go b.długo to ciezko Ci bedzie przerzucic sie na batonik "flajers" który jest podobny ale nie do konca taki sam ; )
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Dokladnie. Ale wkoncu TKD to TKD. Zdecydowalem ze bede cwiczyl na maxa tego WTF, 24 Kwietnia mam egzamin :D a jak bedzie okazja przerzuce sie na ITF z jakby niepatrzec lepiej wytrenowanymi nogami niz w przypadku gdybym nie robil nic :)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
No właśnie i podjołeś słuszną decyzje tak trzymać i powodzenia w treningach!!!!
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Olej różnice, ćwicz dla siebie.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
tkd się rozwija sekcje ciagle powstaja..nawet w małych miasteczkach typu żary..zawsze jest szansa że niedługo niedaleko twgo domu powstanie dojo z twoją sztuka walki..lepiej jest robić coś niż nic...stanie w miejscu to jest cofanie sie...zresztą z tego co zrozumiałem trenowałeś itf 3 miesiace i poległes na matmie...po piewsze to chyba nie koniec twoich planów edukacyjnych?!więć jeszcze nie utwkiłeś w żarach..podrugi może wtf tesh cię zaciekawi?!to że jest inny nie oznacza gorszy...nie jeste taekwondzistą,ale takie mam zdanie na ten temat...
a co do trenera..to hmhm kojarzy mi się to z filmami z hong konu i z dialogiem:moje kung fu jest lepsze niż twoje..
ale moze tylko sprawił takie pierwsze wrażenie?!co?!
pozdrawiam..
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Hehe, plany edukacyjne oczywiscie powstaja nadal i zmierzaja ku realizacji :) Ale tym razem wybieram sie gdzies blizej. Co do powstajacych sekcji, mam nadzieje ze masz racje. W Zarach rzadzi Oyama, najbardziej Pro itd ale jakos srednio mnie ciagnie. Moze kiedys znajdzie sie ITF. Chodze na ten WTF i jest oki. Trener, pomijajac jego podejscie do sprawy ITF/WTF jest calkiem wporzadku. Drazni mnie troche kolezenska atmosfera na treningach \: w relacji trener/trenujacy. W Krakowie przyzwyczailem sie do bardziej 'oficjalnego' trybu praowadzenia treningu :) i szczerze mowiac brakuje mi tego. Technik uczy dobrze, szkoda ze ukladow prawie wcale \: Mimo wszystko lubie czasem je wykonywac w grupie. Chociaz te w WTF bez fali imo troche smiesznie wygladaja :D Bedzie dobrze. Poprostu pierwsze wrazenie mialem takie sobie i sie troche wystraszylem..ale jakos sobie poradze (: Dzieki za backup.
Niech TKD bedzie z wami :)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Ciesze sie że trenujesz TKD i to jest ważne!!!!!!!!! Powodzenia!!!
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Wlasnie wrocilem z egzaminu :) Mam teraz 8kup :D Nie za wysoko ale jak po miesiacu w WTF.. zreszta, powoli do przodu :) Egzaminowal nas sam trener kadry ^^ ale nazwiska i tak nie pamietam..... :oops:
No to pochwalilem sie wiec juz sobie ide
:wink:
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "ITF = kickboxing, WTF jest lepsze"
Pewnie Robert Sadurski...

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024