Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże do rzucania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_mask
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Ceny nawet zwykłych rzutek są wysokie.Miałem okazje pare razy kupić różne rzutki po dużo niższych cenach np.nóż niespełna 20cm głownia ,rękojeść szkieletowa opleciona sznurkiem,sprężysta stal 3mm i kosztuje 25-30 zł na bazarku(po znajomości miałem po 20 zł).Wiadomo ,że nie dorówna tym ze sklepu za powiedzmy 200zł ale daje rade.Jak za tą cene to się opłaca.Sama jakość stali nie była najgorsza.Innym razem kupiłem 2 rzutki sportowe po 25 za komplet z podwójną pochwą na ręke.Spoko są ale za lekkie.Osobiście uważam ,że nie będem inwestować w sprzęt którym i tak będem rzucać :D a często leci taki po kamieniach.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Mask możesz dać jakies fotki tego czegos albo linka? I jaka jest waga tego sprzetu jesli masz możliwość podać.

A tak przy okazji to szukam jakiejś rzutki albo noża do rzucania o wielkosci ok 30 - 35 cm (ostrze+rekojesc) cena nie gra roli.
  • 0

budo_mask
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Fotek nie mam a nie wiem czy jakieś linki wogóle istnieją.A wielkość tej kosy za dwie dychy wynosi tyle ile mówiłeś.Wage trudno mi podać ale waży tyle ile przeciętna rzutka płaska ze stali 3mm :D .Wbija się w drzewa naprawdę fajnie,a ostrzony orginalnie chyba był laserowo.Dostępny w dwóch wersjach-czerniona stal i srebrny,trudno dostępny.W najbliższym czasie kupuję sobie podobny z mniejszą głownią ,normalna cena 20 ale będem miał za mniej.W sklepie wojskowym widziałem fajnie rzutki ale dużo droższe,ale niektóre miały fajne kształty.Jedna miała sztych jak większy trójkąt a rękojeść to był trzpień z nawierconymi dziurami.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Hmm, dzieki. Rozejrze sie za czyms takim, chociaż zastanawiam się czy przy grubosci 3mm i takiej wielkosci bedzie dobrze wyważony.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pierwszy link wklejam wiec sie nie smiac
zobaczylem w necie i sie zastanawiam jakby sie tym rzucało
siekiera rzuca sie rewelacyjnie ale kiedys z zapalem trenowalem rzucanie sierpem - ciezko ale jaka radocha jak clzowiek dojdzie do jako takiej wprawy. Moim zdaniem do samoobrony rzucanie sie nie nadaje ale dla mnie swietna rozrywka i odstresowanie - porzucac sobie rekreacyjnie - piekna sprawa.
  • 0

budo_mask
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Fajna stronka z małofachowym słownictwem.
W sklepie wojskowym ostatnio widziałem typową rzutke z podwójną regulacją wyważenia za 75 zyli.Klasyczny sztylet do rzucania w którym tylko sztych jest ostrzony.Dodatkowo gustowna pochwa w plamy wojskowe.Gruba stal.Mooooże jak będem miał troche kasy to sobie kupię...
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Rzucanie nozem to switna zabawa kiedys kupilem pare nozy NDR 93 (BTW moj pierwszy kupiony noz ) , ale kiedys je zgubilem gdzies w trawie przpadly ,wiec postanowilem ze sam sobie cos takiego z robie ,wiec zaczolem najpierw kombinowac z stalowymi pretami dwustronnie nastrzone ,swietnie sie wbijaja i sa tanie jak barszcz ,nastepnie plaskowniki , katowniki,a skonczylem na Tomahawk'u Zbudowanie go kosztowalo z 20 zl i w dododatku jest bardzo solidny pare razy nawet po kontakcie z stalowym pojeminkiem na gruz nic mu sie nie stalo :D
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Co to za pręty i gdzie je kupiłeś?
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
ze skłądu budowlanego , a tomahowka to plany zdobylem z throwzini
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Hmm...
Pomyślę kiedyś nad takimi prętami.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
W temacie zarzuconego przez Blachę linka:

Nóż PUMA* MBHR-325112/9
Nr kat.: MBHR-325112

NÓŻ SPRĘŻYNOWY
BARDZO TWARDE OSTRZE - TWARDOŚĆ 440
BLOKADA OSTRZA
OKŁADZINY METALOWE
KLIPS DO PASKA
NIERDZEWNY


8O :lol:

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania

siekierka?? pewnie !!! parę trzonków połamałem -nic tak dobrze nie łamie trzonka jak żle wykonany rzut :twisted:


Ja rekojesc do tomahawka(toporka ) zrobiłem z rurki miedzinej i nic sie nie łamie 8)
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
jak robiłeś tomahawk, bo chodzi to za mną od dłuższego czasu. właśnie minimum kosztów, skład budowlany i spawarka..
  • 0

budo_podróżnik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania

W temacie zarzuconego przez Blachę linka:

BARDZO TWARDE OSTRZE - TWARDOŚĆ 440


No faktycznie, też chcę mieć taką kosę :lol:
Tylko jak by się człowiek do niej zabrał, tak w ogóle 8O
  • 0

budo_muren
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania

Ceny nawet zwykłych rzutek są wysokie.Miałem okazje pare razy kupić różne rzutki po dużo niższych cenach np.nóż niespełna 20cm głownia ,rękojeść szkieletowa opleciona sznurkiem,sprężysta stal 3mm i kosztuje 25-30 zł na bazarku(po znajomości miałem po 20 zł).Wiadomo ,że nie dorówna tym ze sklepu za powiedzmy 200zł ale daje rade.Jak za tą cene to się opłaca.Sama jakość stali nie była najgorsza.Innym razem kupiłem 2 rzutki sportowe po 25 za komplet z podwójną pochwą na ręke.Spoko są ale za lekkie.Osobiście uważam ,że nie będem inwestować w sprzęt którym i tak będem rzucać :D a często leci taki po kamieniach.

Czy mozesz polecic jakies miejsce na stadionie Xlecia gdzie można kupić tanie noże do nauki rzucania?
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania

Czy mozesz polecic jakies miejsce na stadionie Xlecia gdzie można kupić tanie noże do nauki rzucania?

Na koronie stadionu, wejście od strony teatru. Tam znajdziesz Ormian, którzy nawet mogą dać pierwsze lekcje. Tylko pod żadnym pozorem - nawet gdy już poczujesz, że rzucasz prawie tak dobrze jak ich sensei : Semen Mikturian - nie zaczepiaj ich kobiet! :balisong:
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
dobra a co powiecie na szurikena
niewiem czy tak to sie nazywa ale ja to tak nazywam

jest to jakby sebatka rowerowa :wink:
czyli kolko ostre z kazdej strony i jak takim nie trafic?(odrobina treningu i za kazdym razem sie trafia) :P

rzucal ktos z was takim czyms

z tego co wiem ciezko u nas to dostac
  • 0

budo_kieleka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Cześć
Szurikenem rzuca sie świetnie, wbija się nawet w ścianę. :D .
Można kupić w Świecie Noży.
  • 0

budo_mask
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania
Gwiazdki(ale nie z nieba)i rzutki i inny tani złom jest na aukcjach allegro.Gwiazdkę widziałem na giełdzie staroci w mym mieście Wrocławiu.Dziad chciał 20 zł i do tego pokrowiec w komplecie.A gwiazdka fajna-6 ramion,środek przewiercony , nadrukowane chińskie lub japońskie znaki(krzaczki maskujące?).Takie jak na allegro. Po za tematem jakiś czas temu zakupiłem w sklepie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sztylet szturmowy 98lux gerlacha i też daje rade do rzucania-jest ciężki przez co się dobrze wbija(np.w kogoś:)).Cena129zł.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże do rzucania

W temacie zarzuconego przez Blachę linka:

BARDZO TWARDE OSTRZE - TWARDOŚĆ 440

8O :lol:
Pozdrówka,
AdamD

440 pewnie HB (twardosc Brinella, nie Rockewla) :wink:
odpowiednio 30-40 HRC (choc tak naprawde to zgaduje :) )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024