Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nunchaku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_after
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nunchaku
Czym sie rozni nunczaku za 150 zl od takiego za 40 z praktycznego punktu widzenia?
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
głównie materiałami :-) np. twardszym drewnem ;)
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
bywa i tak, z ematerial ten sam ale jedno jest robione w Polsce a drugie nie. Ja swoje nabylem za chyba 60-80 zł (nie pamietam dokladnie) i jestem zadowolony.
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
Poza materiałem droższe są dużo lepiej wyważone: rozszerzają się w stronę końców. Takie naprawdę dobre to robią idealnie pod długość twojego przedramienia i szerokość dłoni
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
moje jkest dobrze wywazone robione wedlug okinawanskiego przepisu, porownywalem z nunchakiemt trenera, ktory sprowadzil sobie zokinawy, tak na prawde roznia sie
a. cena
b. kolorem, jego jest naturalne a moje czarne
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku

moje jkest dobrze wywazone robione wedlug okinawanskiego przepisu, porownywalem z nunchakiemt trenera, ktory sprowadzil sobie zokinawy, tak na prawde roznia sie
a. cena
b. kolorem, jego jest naturalne a moje czarne


to dokładnie tak jak u mnie. ja za swoje zapłaciłem 35 pln
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
Jak pare razy uderzysz mocno w coś twardego to niestety poznasz różnice
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
być może. przy czym ja już kilka razy uderzyłem...
nie chcę dywagować, czy dąb okinawański jest dużo twardszy od naszego... moim zdaniem nie... tak jak w wielu podobnych przypadkach płaci się za "firmę".
zakładam, że na pewnym poziomie zaawansowania dla użytkownika stają się istotne pewne niuanse budowy sprzętu. ja jestem początkujący, więc nunch za 300 pln jest dla mnie zbędnym wydatkiem
pozdrawiam
artur
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
dab to dab, odmian jest kilka ale nie jest to najlepsze drewno na nuncha, a za 300zl. placi sie za uwzglednienie wymiarow, odpowiedni gatunek, i obrobka z dokladnoscia taka, ze po przejechaniu palcem nie wyczuwa sie "slojow" drewna. Coz, przynajmniej ja za to wszystko zaplacilem 65$ :)
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
Może dla początkującego nie ma zbyt wielkiej różnicy czy walnie się w łokieć nunchaku dębowym czy z na przykład z purpleheart ale jak ćwiczy się przez chociaż kilka tygodni takim dobrym to potem nuncho z kija od miotły wydaje się do niczego.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku

Może dla początkującego nie ma zbyt wielkiej różnicy czy walnie się w łokieć nunchaku dębowym czy z na przykład z purpleheart ale jak ćwiczy się przez chociaż kilka tygodni takim dobrym to potem nuncho z kija od miotły wydaje się do niczego.

kilka tygodni?? - to widzę prawdziwym znawcą jesteś! winszuję! może zdradzisz gdzie szkolą w kilka tyg kolesi, którzy są tak dobrzy, że ma dla nich znaczenie czy wywijają nunchem, w którym po dotknięciu palcem czuć słoje, czy nie...
jeśli nie zrozumiałes to piszę jeszcze raz: nikt nie mówi o nunchu z kija od miotły, lecz o czymś wykonanym dokładnie na wzór okinawańskiego, lecz za 35 pln. różnice są na tyle subtelne i myślę, że gdyby połowie naszych "mistrzów" zawiązać oczy, to nie poznaliby czym wywijają. ale oczywiście nobles obliż, więc puszą się i nasrać na podróby by nie chcieli, mówiąc, że na czymś co kosztowało 30 zł trenować się nie da
pozdrawiam
artur
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
[/quote]
różnice są na tyle subtelne i myślę, że gdyby połowie naszych "mistrzów" zawiązać oczy, to nie poznaliby czym wywijają[/quote]

zgadzam się
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
Kwestia jest jeszcze tego rodzaju czy chcesz sobie tylko wymachiwac nunchem, czy też zamierzasz sobie pocwiczyć zadawanie ciosów w cos konkretnego np. nauka celowania poprzez rozbijanie butelek, zadawanie ciosów w drzewo itd. Machanie to jedna sprawa a zadawnie ciosów to druga. Ja miałem nunchaku chińskie, ładniutkie, na łańcuchu, na łozyskach ale po kilku latach poszło łozysko. Cwiczyłem też nim różne ciosy i troche je zniszczyłem ogólnie. Niedawno zrobiłem sobie tanią alternatywę: gruby sztyl od łopaty przestrugałem nieco, przyciałem na długość odpowiednią do mojego ramienia i nawierciłem. I jest całkiem nieźle. Nie musze też tego oszczędzać na niczym. Moge demolować wszystko. A takim idealnie dokładnie wyrobionym nunchem, zalakierowanym, z takim wyrównaniem ze nie czuć słojów to szkoda w coś przywalić.
Widziałem też nuncha z miotły u kumpla ale to jekiś badziew - za lekkie, za delikatne.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku

kilka tygodni?? - to widzę prawdziwym znawcą jesteś! winszuję! może zdradzisz gdzie szkolą w kilka tyg kolesi, którzy są tak dobrzy, że ma dla nich znaczenie czy wywijają nunchem, w którym po dotknięciu palcem czuć słoje, czy nie...


Z tego, co zrozumialem, kolega fujin napisal, ze po kilku tygodniach machania dobrym drogim nuncha, nie chce sie wrocic juz do starego, wiec go chyba zle zrozumiales...

jeśli nie zrozumiałes to piszę jeszcze raz: nikt nie mówi o nunchu z kija od miotły, lecz o czymś wykonanym dokładnie na wzór okinawańskiego, lecz za 35 pln. różnice są na tyle subtelne i myślę, że gdyby połowie naszych "mistrzów" zawiązać oczy, to nie poznaliby czym wywijają. ale oczywiście nobles obliż, więc puszą się i nasrać na podróby by nie chcieli, mówiąc, że na czymś co kosztowało 30 zł trenować się nie da
pozdrawiam


Wiesz, powiedzenie "dokladny wzor z Okinawy" jest nieco nieprecyzyjne, bo takie nunchaku sprzedawane w Samuraju tez moze byc uznane za dokladny wzor z Okinawy - drewniane na lince, oktagonalne - wszystko sie zgadza.
Ale dobre nunchaku to nie tylko to. Po pierwsze drewno, nie wiem jakiego uzywali na Okinawie, ale sa gatunki lepsze i gorsze, drozsze i tansze. Wszystko to ma wplyw na trwalosc sprzetu, ze o takiej trywialnej sprawie jak estetyka w ogole nie bede wspominal...
Druga sprawa wymiary, nunchaku musi byc dostosowane do posiadacza, mnie na przyklad najbardziej pasi 30cm paly, do tego wg uznania mozna sobie dobrac obie srednice, nie narzucone przez seryjna robote.
Trzecia sprawa waktura czy wykonczenie, wbrew pozorom dokladna obrobka drewna nie sluzy wylacznie wizualnosci, niewyczuwalne sloje powoduja, ze w przypadku uderzenia w cokolwiek drewno ma mniejsze tendrencje do odksztalcania sie i lamania - po raz kolejny trwalosc.

Nie twierdze, ze nunchaku tanie jest kiepskie, wrecz przeciwnie, mialem juz tanie, np te z Samuraja ktorymi machalo sie OK. Po prostu chcialem pokazac, ze roznice pomiedzy takim, a kupionym za grubszy szmal SA odczuwalne pomimo, ze burzujem nie jestem i kase sobie cenie...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku

Kwestia jest jeszcze tego rodzaju czy chcesz sobie tylko wymachiwac nunchem, czy też zamierzasz sobie pocwiczyć zadawanie ciosów w cos konkretnego np. nauka celowania poprzez rozbijanie butelek, zadawanie ciosów w drzewo itd. Machanie to jedna sprawa a zadawnie ciosów to druga. Ja miałem nunchaku chińskie, ładniutkie, na łańcuchu, na łozyskach ale po kilku latach poszło łozysko.


Bo z lozyskami juz tak jest, jakiego nuncha bys niemial na lozyskach, przy uderzeniach w twarde przedmioty, lozyska sie rozwalaja, najlepiej cwiczyc uderzenia nunchaku na czyms lekko sprezynujacym (worek treningowy np.) wtedy klopotu z lozyskami nie bedzie :)
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
Teraz mam na wzmacnianych linkach do wieszania prania :) I jak na razie jest ok, jak się rozwalą co jak widze nie nastąpi szybko to w minutę moge dokonac wymiany. 8)
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
Może niezbyt dokładnie się wyraziłem. Takie tanie też są dobre do nauki ale poprostu jak się poćwiczy dobrym sprzętem to potem nie chce się wracać do machania gorszym. Czy tylko Vince zrozumiał o co mi chodzi?
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku
Fujin napisał:

Takie tanie też są dobre do nauki ale poprostu jak się poćwiczy dobrym sprzętem to potem nie chce się wracać do machania gorszym.



To jest chyba dla każdego oczywiste 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024