Skocz do zawartości


Zdjęcie

Broń czarnoprochowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Broń czarnoprochowa
Temat może niekoniecznie na to forum ale nie mam gdzie się spytać a w końcu jest to też broń.
Przymierzam się właśnie do zakupu broni czarnoprochowej. Czy ktoś na forum posiada takie cudo lub z niego strzelał. Na jakich dystansach jest celna. Co wybrać - krótką czy długą (czy z krótkiej da się celnie strzelać?) Jak wygląda sprawa zakupu prochu, kul i całego osprzętu. Napisałem do ASSA (Malik) ale do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.
No i jakie firmy i jakie modele polecacie.

Mars
  • 0

budo_janusz l.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń czarnoprochowa
Witam,
Oczywiscie ze sa tacy co posiadaja. Ci co mieszkaja poza granicami posiadaja od dawna. Zachodnie katalogi prezentuja setki roznych typow i wykonan. Sa kluby hobbystow i zapalancow. W razie zainteresowania chetnie podam szczegoly.

Krotka odpowiedz na pytania techniczne:

- Tak posiadam
- Tak strzelalem
- Na jakich dystansach strzela i jest celna - no coz, pytanie typu jak szybko jedzie samochod ( odpowiedz - zalezy jaki i gdzie).

Z literatury wiadomo ze np. gwintowany muszkiet Springfield (z wojny secesyjnej) w standartowym wykonaniu z 800m penetrowal 200mm piasku strzelajac standartowym ladunkiem i pociskiem typu Minie.

Mowimy to o broni standartowej tj. w wykonaniu wojskowym. Wyrafinowane konstrukcje tarczowe robione recznie przez czolowe warsztaty z epoki znacznie przewyzszaly te parametry.

Strzelby i pistolety tarczowe tego okresu nie ustepuja wiele (jesli w ogole) celnoscia wspolczesnej broni malokalibrowej w konkurencjach tzw. olimpijskich (nie mylic z free style). Zwyklym pistoletem pojedynkowym z tego okresu (z gwintowana lufa) straca sie karte do gry z 50m.

- co do firm na pewno nie polecam tanich i kiepskich wyrobow fabrycznych Hiszpanskich czy Wloskich. Sa w Europie i Stanach male warsztaty produkujace takie zabawki w produkcji recznej (lub niskoseryjnej) i tylko one sa w stanie zagwarantowac odpowiednia jakosc.

Formy do odlewania kul (pociskow) w roznych kalibrach i wykonaniach, rozne gatunki i typy prochu, splonek sa powszechnie dostepne w cywilizowanych krajach. Mozna to oczywiscie przywiezc samemu albo zamowic z katalogu. Polecal bym tez bogata literature na ten temat dostepna (po tamtej stronie narazie). Wiedza ta jest potrzebna do wlasciwego doboru komponentow i ustawienia wlasnych technik.

Chetnie podziele sie swoimi spostrzezeniami

pozdrawiam,

j.l.
----------------------------------------------
Temat może niekoniecznie na to forum ale nie mam gdzie się spytać a w końcu jest to też broń.
Przymierzam się właśnie do zakupu broni czarnoprochowej. Czy ktoś na forum posiada takie cudo lub z niego strzelał. Na jakich dystansach jest celna. Co wybrać - krótką czy długą (czy z krótkiej da się celnie strzelać?) Jak wygląda sprawa zakupu prochu, kul i całego osprzętu. Napisałem do ASSA (Malik) ale do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.
No i jakie firmy i jakie modele polecacie.

Mars
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń czarnoprochowa

Zwyklym pistoletem pojedynkowym z tego okresu (z gwintowana lufa) straca sie karte do gry z 50m.


Z 50 metrów? 8O
Czy nic ci sie nie pomyliło? Dla mnie brzmi to cyrkowo. I nie wydaje mi sie aby taki pistolet miał tak dobre skpuienie na 50m.
  • 0

budo_janusz l.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Broń czarnoprochowa
Oryginalne pytanie bylo o wlasciwosci broni odprzodowej. Odpowiadam Owszem, pod pewnymi warunkami -

1. zakladajac ze bron jest dobrej jakosci (nie jakis wojskowy chlam z blachy)
2. facet wie co robi i potrafi skalibrowac zarowno ladunek (wielkosc naboju, typ i granulature prochu) jak i pocisk (waga, typ, dobrac srednice do gwintow, wlasciwy smar, przybitka).
3. facet potrafi dobrze strzelac.

Polecam poza tym literature fachowa - mozna sie wiele poduczyc (niestety w wersji angielskiej lub niemieckiej)

Pozdrawiam,

j.l.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024