Skocz do zawartości


Zdjęcie

RERVERSE czy PROSTY ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

RERVERSE czy PROSTY ??
troche zle mi sie wkleilo.. i juz wczesniej to wyslalem.. ale trudno.

chodzi mi o uchwyt jaki preferujecie, no i oczywiscie dlaczego taki a nie inny
swoje doswiadczenia zdobywam na sparingach i wyglada to tak:

reverse:
na sparingach prawie nie uzywam nieuzbrojonej reki.. zebym mial jako taki zasieg w reversie to stoje prawie ze bokiem do przeciwnika.. jak dobrze wyczaje dystans to udaje mi sie dzgnac - z cieciami to prawie ze nawet nie probuje.. przewaznie przeciwnik daje mi po przedramieniu..
chyba ze zblokuja jakos reke przeciwnika. akcje jak u Paula Vunaka to wychodza tylko w spokojnych cwiczeniach - w normalnym sparingu tylko czasami sie uda..

prosty:
tutaj sprawa ma sie inaczej - ciecia na reke i pchniecia w tulow/glowe przeciwnika - spoko - wychodza bez zastrzezen. troche bardziej taki szermierczy mam styl walki ("szermierka na szpady" - czajkowski, no i jakies biograficzne: o adamie pappe i zablockim..)..
tutaj tez malo uzywam nieuzbrojonej reki, ale wiecej niz w reversie..
sparingi mam przewaznie na same rece - bez kopania :) takze dystans jest taki, ze po zrobieniu malego wykroku/kroczka dosiegam przeciwnika..

a wiec do wolnych sparingow preferuje prosty - bo tylko z takim wygrywam.
reverse w cwiczeniach lubie, bo fajne techniki sa, z tym ze neistety na sparingach tylko od swieta sie udaja..
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
Facet, daj juz sobie spokoj...Z reversem w sparingu bez konkretnego sposobu/technik/poruszania nic sam nie wymyslisz i nie wyjdzie Ci nigdy. To nie chwyt prosty gdzie uzywasz intuicyjnie noza i jakos to idzie...
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
mówisz Kenjiro ze do rewerse nie wystarczy dobra praca nóg?? i timing??? (np. wyniesiona z innych SW)trzeba jeszcze nauczyć sie technicznie chodzić? pytam o to bo ze technikę pchnięc /cięć trzeba poznac to wiem
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
Timing to jest podstawa, kooniu, jednak sa pewne manewry ktore trzeba poznac aby moc "konkurowac" skutecznie z przeciwnikiem...
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
Kenjiro koniecznie muszę zarobic tych parę siniaków :) :) :) :) :) już zaplanowałem tygodniowy pobyt w Twym pięknym miescie (mam tam kilka spraw do załatwienia) ale raczej latem
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
Kenjiro:
dziekuje za konkretna odpowiedz. :) i wcale sie nie nabijam teraz
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
kooniu, po co komu siniaki? :)
Mi tam na stare lata na zdrowiu zalezy... :) Kaski i dalej bedziemy piekni :)
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
przyznałeś się kiedyś do wieku ...małolacie :wink: mnie juz tylko uroda została :) :) :) ale dla noza nawet urode postawię :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
odnosnie tematu

Ja generalnie preferuje prosty. Większy zasięg, większe możliwości rażenia, wykonywania zbić czy bloków, jak ma się odpowiednio duży nóż oczywiście. Przy prostym można też w stosunkowo łatwy prawie szermierczy sposób atakować rękę uzbrojoną przeciwnika.

Jeśli reverse to tylko w bardzo bliskim dystansie lub zwarciu, gdzie przeciwnik nie ma możliwosci za bardzo robić uników i uciekać a walka bedzie musiała rozstrzygnąć się do najczęściej jednego silnego ciosu obalającego np. walka w windzie.
Poza tym jesli chodzi o reverse to rewelacyjne są techniki sztyletowania lub ataku z zaskoczenia jak kto woli, ale to już nie należy do walki w kanonie pojedynek. :wink:

Reverse bardziej mi się widzi do walki przeciw przeciwnikom nie uzbrojonym w ostrza ale w inne sprzęty, typu pałka, kij itd. masz możliwość zakładania dźwigni, blokad nie obawiająć się że ktoś cię poszatkuje.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
Jedna uwaga, bo moze nastapic male nieporozumienie. Reverse w KI Floro stosouje sie do mniejszych ostrzy - powiedzmy do 6-7 cali. Przy wiekszych czytaj ciezszych ostrzy stosuje sie uchwyt prosty i wtedy wszystko dziala na tych samych zasadach co maczeta...
Takie male uscislenie....
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
Nigdy nie miałem bezpośredniej styczności z KI Floro, ale z tego co piszesz to bardzo mi odpowiada prezentowane podejście. 8)
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
mozecie cos wiecej napisac o taktyce i technice walki z wykorzystaniem uchwytu reverse? o technice..
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
nie podejmuje sie opisywac technik...
  • 0

budo_jjarro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: RERVERSE czy PROSTY ??
Tak jak mówi Kenjiro odwrotny chwyt jest dużo "trudniejszy"
Trzeba mieć nie naganną technikę i przede wszystkim wyczucie dystansu.
Natomiast w Estokada nie ma prawie różnicy,który stosujesz chwyt.Ruchy i "kąty" działania noża są takie same.
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024