Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody w Poznaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_bronson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Poznaniu
To zaden numer. W przepisach jest, ze walka w gardzie trwa 3 min. po czym nastepuje zmiana rol. Po 2 ostrzezeniach za pasywnosc (ale w bocznej lub dosiadzie) nastepuje zmiana pozycji i pozycje wybiera ten u gory. Niestety nie widzialem tej walki. :cry: to tylko takie suche wyjasnienie.
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Poznaniu
wlasnie nie widziales tej walki wiec nie wiesz o co chodzi......
a i przepisow za dobrze chyba nie zrozumiales...

chodzilo o to ze jezeli przez trzy minuty przeciwnikowi nie uda sie wyjsc z gardy zawodnik walczacy garda otrzymuje jeden punkt ale musi dazyc do skonczenia a nie moze przytrzymywac zawodnika walczacego w gardzie-jak sam k.m powiedzial walka ma byc szybka i obaj zawodnicy maja probowac skonczyc sie nawazajem a nie poprostu przytulac sie do siebie i czekac az mina trzy minuty i dostana punkt...

nie mozna bylo podobno przytrzymywac za rekawy itd itd..
  • 0

budo_nefilim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bray
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Poznaniu
Witam,

no, ja ogladalem dokladnie cala walke (ile to trwalo?! :) ) i z drugiej strony mozna spojrzec podobnie. Oboje byli skrajnie skatowani tym pojedynkiem i ani Michal Materla, ani Baza niewiele pod koniec robili - a zawodnik bedacy w gardzie ma obowiazek ja przerywac. Baza lepiej wykorzystal przepisy, choc byl jeden moment, kiedy zdawalo sie, ze mogl skonczyc walke przed czasem (balacha) ale wlasnie minely 3 minuty... Na pozostale punkty tez ciezko zapracowal. Tak czy inaczej jestem pod wrazeniem tego, jak walczy Cipao (nie wiem, czy dobrze pisze??)
  • 0

budo_hobjj
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Poznaniu
Niestety nie ma idealnych przepisów i dlatego była taka możliwość. Karany zostawał zawodnik nie potrafiący przez 3 minuty wyjść z gardy.
Przeciwnik Cipka Baza zdobył może w ten sposób 3 punkty i sam Cipek chyba też 1 punkt a reszta to były dojścia do pozycji a walka skończyła się chyba 6-12 (moge się delikatnie mylić w punktach) I mimo, że Karol był organizatorem tych zawodów to jest też trenerem zawodników z Poznania. I jeśli w tym czasie nie sędziował walk to wydaje mnie się normalnym podpowiadanie swoim podopiecznym.
A jeśli do zamiany pozycji zostało niewiele czasu to można odczekać nie ryzykując ataku i tak podpowiadał Karol.
Dodam jeszcze że zarówno Cipek jak i Baza są według mnie świetnymi zawodnikamii, mam nadzieje że będe mógl jeszcze kiedyś obejżeć ich kolejną walke. Może dla tego że prezentują podobny poziom walka trwała tak długo i nie doszło do skończenia któregoś z nich.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Poznaniu

Witam,

no, ja ogladalem dokladnie cala walke (ile to trwalo?! :)


48 minut, zdecydowanie najdluzsza walka turnieju.
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Poznaniu
troche nie na temat odpowiedzieliscie,rozumiem bardzo dobrze karola ze podpowiadal bazie ale nie o tym wogole mowa (
chodzi o to ze namawial go do pasywnosci co powinno byc karane a nie bylo)cipek probowal rozrywac garde wiec on nie moglby dostac pasywnosci a baza powinien robic cokowliek z gardy a czasem nie riobil nic...
dobra nie wazne prawda jest taka ze faktycznie fenomenalny zawodnik zn iego i naprawde nie do zdarcia(chyle czola) gratuluje jeszcze raz wsyztskim zwyciezca i promowanym....
  • 0

budo_hobjj
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w Poznaniu
Kurde rzeczywiście nie do końca odpowiedziałem. Nie było mnie od początku na zawodach i nie słyszałem tego co mówił Karol, dlatego w tej kwestii się nie wypowiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024