Skocz do zawartości


Zdjęcie

techniki tkd w parterze ?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

techniki tkd w parterze ?!
rei trenuję ju-jitsu,ale iekawią mnie techniki parterowe jakie są zawarte w tkd..chciałbym się mianowiecie dowiedzieć na czym one polegają?!czy są stylowo do czegoś podobne czy s awytworem samego tkd?!
pytam zupełnie z ciekawości..
pozdrawiam all..
rei poklon
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
z tego co mi wiadomo w tkd nie ma parteru, ale coz , ja sie dobrze nie znam :)
w niektorych klubach trenuje sie troche technik z parteur , ale sa one tylko czescia samoobrony
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
parter w TDK to jest jak sie dwoch zawodnikow posliznie i jeden nie moze wstac bo sie w ta pizame zaplacze.... :wink:
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

parter w TDK to jest jak sie dwoch zawodnikow posliznie i jeden nie moze wstac bo sie w ta pizame zaplacze.... :wink:

Sally, jak g... wiesz to nie zabieraj głosu i nie wyjezdzaj z głupimi kometarzami .


Odpowiadam na pytanie :

W chwili obecnej polskie TKD przechodzi małą "przemiane" i wiele klubow wprowadza techniki parterowe. W niektorych jest to juz staly blok.
Parter czesto realizowany jest przez samych zawodnikow po treningach... lub na umawianych spotkaniach. Techniki zapozyczane sa z BJJ , JUDO i SAMBO . Prawdopodobnie powoli układany jest kompleksowy program dotyczacy samoobrony jak i technik parterowych , ktory ma byc wprowadzony do kazdego klubu i wymagany na egzaminach. TKD ma tez swoj , niewielki repertuar "naziemny"- raczej tradycyjny.

Proponuje poczytać :
http://www.forum-kul...showtopic=63175
pozdrawiam
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
dziękuje serdecznie..nie omieszkam przeczytać ...a propos tych przemian..a np. do regulaminu zawodów też wrzucicie mozliwośc kulania się w czasie alki czy to już hmhm byłoby zagalopowanie się w tych przemianach?!
pozdrawiam... :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
To już byłoby na pewno zagalopowanie się, zwłaszcza że regulaminy walk uchwalają - dość konserwatywne - organizacje międzynarodowe... ;)

Gizmo
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
no co ty, w walkach ? gdyby dodano do walk to bylyby wtedy zawody mma , a nie tkd :) wielu by chcialo , ale gora nie da :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

no co ty, w walkach ? gdyby dodano do walk to bylyby wtedy zawody mma , a nie tkd :) wielu by chcialo , ale gora nie da :)

No ja się w sumie nie dziwię, byłyby tylko zawody MMA, a to by było straszliwie nudne.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
ja nie kwestionuje tego , tkd powinno pozostac w takiej badz lekko zmienionej formie , zachowujac jednak podstawowe aspekty.
jezeli ktos chcialby powalczyc w parterze powinien udac sie na zawody bjj, a jak na wszystko to vale tudo :)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
spoksik..tylko tak troszkę prowokacyjnie spytałem...
ale macie rację wtedy tkd to byłoby mma,, a to zabrałoby duszę tej sztuce walki..
pozdrawiam.. :roll:
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
Taekwon-do niech zostanie jakie jest.No moze zwiekszyc kontakt tylko :)

Parter to juz indywidualna sprawa zawodnika,poniewaz na palcahc jednej reki mozna wyliczyc sekcje ,gdzie ow parter jest trenowany.
Oczywiscie nie licze jako parteru, ze trener pokaze raz na rok jakas dzwignie czy duszenie... :wink:

pozdrawiam!! taekwon!!
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
wszystko zalezy od trenera !!!
ale tkd i jego obecna ewolucja , zapomina o parterze , parter dla tkd wtf to KO !!!
  • 0

budo_makaveli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
Taekwon-do by było bardzo spoko, gdyby na serio był parter. Ale że ludzie ćwiczący ten styl, dużo fruwają w powietrzu czyli odp...dalają matrixa, to bardzo łatwo takiego pokonać poprzez taktyke. Najpierw zostańcie przy ziemi, w stójce, dopiero się weźcie za parter. Pozdro all
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
makawelli : moze naogladales sie mortal kombat lub jakichs pokazow, prawdziwe wtf to taktyka ,widzialem kilka filmow itf , i zeczywiscie szly tam piesci i kopy bez zadnej logiki , ale to nie znaczy ze takie jest cale tkd, zalezy to od walczacego.
na wysokim poziomie przez 3 rundy po 3 min wygrywa sie nawet 1:0
cala walka to studjowanie przeciwnika , zmylki itp
proba wprowadzenia w blad
a jak sie uda , to zazwyczaj konczy sie to ko ,
no ale jak poogladales sobie jakies miedzyklubowe starcia zieloych pasow ,to zeczywiscie masz racje:)))
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

prawdziwe wtf to taktyka ,widzialem kilka filmow itf , i zeczywiscie szly tam piesci i kopy bez zadnej logiki


:)

Jak nigdy nie ćwiczyłes ITF to Ci się może wydawać że tam nie ma logiki, a uwierz mi że jest. To samo ja nie ćwicząc moge powiedzieć o WTF gdzie dwóch gości skacze i krzyczy i nic nie robi przez 9 minut i można usnąć z nudów (patrz ostatnia olimpiada).

Pozdrówka.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
Makaveli, najpierw się dowiedz co jest w TKD, a potem pisz mniej głupie i prowokujące posty. Bo jak coś takiego czytam to mam przed oczyma zupełnego laika w SW który zobaczył jeden wyskok w życiu i od tego czy to wyszło czy nie ma już wyrobione zdanie o całości. Widziałem grupę krav maga - ćwierć-strzałowcy - po po całym nie byłoby co zbierać.
librE.tkd - widziałem sporo filmów z różnych zawodów WTF i powiedz mi gdzie jest sens i logika jeżeli dwóch facetów w pancerzykach napiera na siebie z opuszczonymi rękoma i zachowują sie jak dwa koguty. W ITF-ie (i nie tylko) poszłyby ręce w ruch i po głupim zachowaniu. A u was? Widok dość częsty jak zauważyłem. Wyjaśnij jaka jest taktyka żeby gościa w pysk nie strzelić.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

na wysokim poziomie przez 3 rundy po 3 min wygrywa sie nawet 1:0
cala walka to studjowanie przeciwnika , zmylki itp
proba wprowadzenia w blad


No i dlatego zazwyczaj te walki są nudne jak flaki z olejem, bo goście zamiast się lać trochę, to się czają...

Gizmo
  • 0

budo_makaveli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

Widziałem grupę krav maga - ćwierć-strzałowcy - po po całym nie byłoby co zbierać.


Synek, przestań mnie bawić!!!!Krav Maga jest najskuteczniejsza na ulice. Tak samo jak inne systemy walki. Uczą Cię walki w ciasnych pomieszczeniach? Pewnie nie, bo byś sobie nogi na klatce schodowej połamał przy swoich ewolucjach. Wiem, że Kravka ma minusy. I co z tego? Wiem, że nie znam się na TKD. Ale wiesz co? To jest właśnie samokrytyka, która jest najważniejsza, no nie?? Pozdrawiam serdecznie, nara.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

Krav Maga jest najskuteczniejsza na ulice.


Krav maga jako taka to może niekoniecznie. Człowiek, który ma dobrze opanowane jej techniki, jak najbardziej może sobie dawać radę na ulicy.

Wiem, że nie znam się na TKD.


Mimo to upierasz się w swoich postach, że TKD to wyskoki i ewolucje...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_makaveli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

Mimo to upierasz się w swoich postach, że TKD to wyskoki i ewolucje...


mam pełno filmów o walkach i jest tam m.in. walki taekwondo. stąd moje zdanie. pozdro all




"Żeby chronić owieczki, trzeba złapać wilka. A żeby złapać wilka, trzeba być samym wilkiem" Denzel Washington
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024