Skocz do zawartości


Zdjęcie

techniki tkd w parterze ?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_makaveli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

Jasne , samokrytyka jest najwazniejsza ! Dlatego tez idąc w slad za Twoim wzorem samokrytyki :
TAEKWON-DO jest idealnym , pełnym i najlepszym systemem walki na swiecie !



Proponuję Ci, abyś sobie odwiedził następującą stronkę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Może zmieni to Twoje zdanie, ale wątpię bo jak ktoś jest zaślepiony to tak już to bywa.

I jeszcze jedno... tak dla Twojej wiadomosci , jestes tu nowy wiec moze jeszcze nie wiesz iz na budo istnieje cos takiego jak REGULAMIN ! (zachecam do lektury) Przeczytasz w nim zapewne ze ublizanie uzytkownikow forum jest z nim niezgodne. To co juz zdązyłeś napisać kwalifikuje cię do BANA ! Nastepnym razem postaram sie byś go otrzymał.

Pozdrawiam serdecznie.


Przyjrzyj się tu innym ludziom, bo ten, do którego pisałem, też mnie obraził. Nara
  • 0

budo_pan przem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

Proponuję Ci, abyś sobie odwiedził następującą stronkę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Może zmieni to Twoje zdanie, ale wątpię bo jak ktoś jest zaślepiony to tak już to bywa.


A gdzie tam jest Krav Maga ? aha.....miala 120% wygranych walk i nie zmiescila sie w tabelce! :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_makaveli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myslowice

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

A gdzie tam jest Krav Maga ? aha.....miala 120% wygranych walk i nie zmiescila sie w tabelce! :lol: :lol: :lol: :lol:


Mi teraz nie chodzi o Kravkę, lecz o skuteczność TKD w konfrontacji z innymi stylami. :) :) Pozdro All
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

ale spytalem cie o to czy widizales keidykoilwiek inne systemy bo tak sie sklada ze w fullcontactowych walkach bez ochraniaczy na tulow co drugie kopniecie nie konczy sie k.o. dlaczego wiec w TKD mialoby byc inaczej?

czy ten full contact rozbija 7cm deski??? bo wtf tak
jesli leja sie bez ochrniaczy ,sa 3 wersje: tzn ze im sa nie potrzebne... albo sa tak twardzi ze przyjmuja ciosy z usmiechem na twarzy , lub te ciosy nie sa do konca takie jak bycby mogly!!!
moich dwoch kolegow(czarne pasy tkd) poszlo z ciekawosci sprobowac aircombat czy cos takiego i ten full.. (mieli polaczone treningi)na wejsciu przedstawili sie jako amatorzy ,ale jak zaczeli kopac w worki to zatrzymala sie cala sala,nawet trener nie mial takiego kopniecia:)))
moze trafili na jakas lipna grupe... a moze nie..
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
a koledzy z reprezentacji dostali "manekina" ,do pomiarow poteznoski i precyzyjnosci kopniec , niestety dzialal tylko kilka treningow..
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
a koledzy z reprezentacji dostali "manekina" ,do pomiarow poteznoski i precyzyjnosci kopniec , niestety dzialal tylko kilka treningow..
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
dodam ze nie tweirdze ze tkd to najskuteczniejsza forma walki ,bo napewno brakuje jej niektorych dziedzin, ale ...cos w niej jest:)) nie bez powody bija sie na olimpiadzie..
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
a czy ty walczysz z pinokiem czy z czlowiekiem? lamanie desek to osobna sprawa, poogladaj sobie jakies walki muay thai, kickboxing... (przeglad tego masz w k-1)

i co to w ogole jest aircombat? :)
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
moro: lamanie desek to nie walka, ale prezyzja i sila uderzen, to samo z manekinem , (ta sama sila i precyzja ktora moze byc uzyta w walce,wystarczy dodac szybkosc i spryt) i zamiast przyczepiac sie do banalow i wmawiac mi ze w zyciu widzialem tylko wtf ,postaraj sie zaargumentowac twoje wypowiedzi a nie pytac"czy widziales ,czy widziales" bo nie jestesmy w piaskownicy!
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
libre.tkd... a widziales czy nie? wydaje mi sie ze gdybys widzial to nie pisalbys ze gdyby nie hogo to co drugie kopniecie konczyloby sie k.o.
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
i znow czepiasz sie slowek , zapewniam cie ze starcia(nie sparringi) wtf bez ochraniaczy to 100% ko (niezdolnosc do walki , nie koniecznie smierc), i teraz wytlumacz mi dlaczego sporty jak thai czy kick ,czy karate nie maja ochraniaczy !!! ja domyslam sie dlaczego
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
no dlaczego?
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
libre.tkd jest gdzieś na necie walka fullcontact jakiegoś koreańczyka z WTF (ponoć utytułowany) w formula K1 z takim gościem który nazywa sie bodajże Genko Sudo czy jakoś tak. Poszukaj i powiedz mi gdzie jest ten power kopnięć o których mówisz :) . I pamiętaj jedno - deski i manekiny nie oddają, rozbicia desek i pomiar siły kopnięć prawie wcale nie mają się tak naprawdę do walki, bo kopnięcie jeszcze trzeba umieć wykorzystać. Za bardzo jesteś zapatrzony w swój styl i za dużo teoretyzujesz, ale wielu z nas tak miało :) .

Pozdrówka.
  • 0

budo_libre.tkd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
zaden koles ututuowany nie bedzie walczyl w takich turniejach ,bo to grozi zdegradowaniem, federacja nie autoryzuje udzialu w tych turniejach.., nikt kompetentny z tkd nie idzie lac sie z thai czy judo!
znow dajecie mi banalne argumenty , wiadomo ze powera trza umiec wykorzystac, NIE WIDZE TU ZADNEGO ZAPRZACZENIA moich rozwazan,
p.s. ta dyskusja to chyba dla was sztuka dla sztuki
teraz ja sie zapytam? czy wy widzieliscie troche zawodow wtf, pomijam te miedzyklubowe:))
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

zaden koles ututuowany nie bedzie walczyl w takich turniejach ,bo to grozi zdegradowaniem, federacja nie autoryzuje udzialu w tych turniejach.., nikt kompetentny z tkd nie idzie lac sie z thai czy judo!

judo w k-1? :)

nie odpowiedziales na pytanie jakie sa twoje przemyslenia na temat nie kozystania z hogo w thaiu, kicku itp...
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
Jako ze interesujemy sie nie tylko TKD, to jak tylko jest możliwość ściągamy materiały szkoleniowe i z zawodów z innych styli i systemów. Tak żeby wiedzieć co robią inni i opowiadać niestworzonych historii. mamy kasety z turniejów WTF, nie jakieś międzyklubowe i tudzież takie pokazy w wykonaniu słynnych tygrysów. Więc jak sie przyjrzysz to chłopaki z WTF robia rzeczy kosmiczne ale deseczki to są co najwyżej 1 centymetrowe, zwłaszcza jeżeli pokazuje techniki do walki. Szybkie to jest, ale deski 7 cm to tym nie stukną. Nawet z drzewa tekowego. Technika samych rozbić jest inna. I mozesz powalić przeciwnika kopnięciem którym deski nie rozbijesz. Nie zapominaj że do deski ustawiasz się tak żeby w zetknięciu z deską siła była największa, w walce gdzie jest dwóch poruszających sie przeciwników sam wiesz jakie masz szanse na taką sytuację.
P.S. Proponuję wrócić wszystkim do pierwotnego wątku, czyli parter w TKD.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

libre.tkd jest gdzieś na necie walka fullcontact jakiegoś koreańczyka z WTF (ponoć utytułowany) w formula K1 z takim gościem który nazywa sie bodajże Genko Sudo czy jakoś tak.
Pozdrówka.

Swoja drogą.. Genki Sudo to dla mnie Japoński Gracie. Jest to jeden z najlepszych fighterow japonskiego mma (waga lekka). Ostatnio w K1 pokonał o 40kg ciezszego od siebie przeciwnika...
Osobiscie podziwiam Taekwondoke ze udało mi sie wkładać takie kopniecia..... Mimo przegranej TKD walka mnie podbudowała.... bo Genki to Nr1 :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

zaden koles ututuowany nie bedzie walczyl w takich turniejach ,bo to grozi zdegradowaniem, federacja nie autoryzuje udzialu w tych turniejach..,


CO TAKIEGO???? 8O Pokaż mi przepis WTF, który o tym mówi.

Co do reszty - daj spokój, kopnięcia WTF od dawna idą w kierunku szybkości, a nie siły. Kiedyś walczyło się bardziej na nokaut...

Nawiasem, zawodnik walczący z Genki Sudo nie był z WTF, tylko z Korea Pro Taekwondo. Nazywał się Kim Jingwu. Czy był utytułowany, nie wiem - Pro Taekwondo, o ile wiem, istnieje tylko w Korei.

Gizmo
  • 0

budo_goldberg1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!
a można wiedziec co to ten BAN. :) :) :) :) :)
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki tkd w parterze ?!

Nawiasem, zawodnik walczący z Genki Sudo nie był z WTF, tylko z Korea Pro Taekwondo. Nazywał się Kim Jingwu. Czy był utytułowany, nie wiem - Pro Taekwondo, o ile wiem, istnieje tylko w Korei.
Gizmo

Pewnie masz jak zwykle rację Gizmo :) , myślałem że facet był z WTF, a to byłby dobry przykład dla libre.tkd. Przepraszam - mój błąd.

NIE WIDZE TU ZADNEGO ZAPRZACZENIA moich rozwazan

Coś mi się wydaje że żaden z nas nie przekona Cię do naszych racji :) . Jak sobie chcesz.

Pozdrówka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024