Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy hiszpanskie noze sa naprawde takie zle?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy hiszpanskie noze sa naprawde takie zle?
Dla Koonia to bym proponował z tych większych navajas, jak dwie górne ze zdjęcia poniżej:


Dołączona grafika

:-)


Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy hiszpanskie noze sa naprawde takie zle?
Acha, uprzedzając możliwe wątpliwości, te wielkie navajas to nie są przesadne, wyolbrzymione modele robione na pokaz. To są tradycyjne navajas największych rozmiarów. Jak już pisał Camarada, dawniej w Hiszpanii klasy niższe nie miały prawa nosić broni przybocznej (szpad, szabli itp) więc nosili navajas, niektórzy duuuże navajas, zwłaszcza Cyganie. Dokładnie takich rozmiarów navajas pokazują niektóre ilustracje z "Manual del Baratero" (jakby kto jeszcze tutaj nie wiedział, wydany w pierwszej połowie XIX wieku i dotąd najlepszy podręcznik hiszpańskiej walki nożem, dostępny w całości w necie po hiszpańsku i częściowo po angielsku).


Wosiu
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy hiszpanskie noze sa naprawde takie zle?
Uzupelniajac posty Wosia, to to jest strona gdzie mial byc Manual del Baratero, ale jest tylko jego angielskie tlumaczenie :evil: i w ogole usunieto wiekszosc znajdujacych sie tam tekstow zrodlowych.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Gdyby ktos wiedzial, gdzie jeszcze mozna to znalezc (w oryginale), albo mial na dysku, to bylbym wdzieczny.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy hiszpanskie noze sa naprawde takie zle?
Jeśli nie chcesz wydawac zbyt dużo pieniędzy na nóż to hispanki są moim zdaniem dobrym rozwiązaniem. Mam Crowninga od około 9 lat. Przez ten czas zdjełem mu okładiny, niestety przestał golić, no jeszcze go troszke rozhartowałem, jednym słowem robiłem z nim rzeczy, których bym nie robił normalnie z markowymi nożami z USA. Moge powiedzieć, że nożyk przeszedł ciężką szkołę przetrwania. Na dzień dzisiejszy jest doskonałym nożem do rzucania. Mam go tak opanowanego do perfekcji, że trafiam w cel z 8m (oczywiście ostrzem) Moge dać foto stanu tego nożyka ale nie wiem jak je umieścić na Budo. Pozdrawiam.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy hiszpanskie noze sa naprawde takie zle?
cel wielkości ludzkiej głowy, czy może autobusu?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy hiszpanskie noze sa naprawde takie zle?
prawdziwi "nożownicy" rzucaja w asa pik oczywiście w samo serduszko :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy hiszpanskie noze sa naprawde takie zle?
Panowie nie uważam ani siebie ani tymbardziej was za amatorów. Troche powagi. Przecież jasne, ze chodzi o cel sylwetkowy. Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024