Skocz do zawartości


Zdjęcie

National Geographic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
A tak btw to ogladal ktos film ktory wedruje po eMulu "Jogo de Mestre Acordeon"?? :) Mi sie film bardzo podobal :) Duzo gry na berimbau w wykonaniu Mestre Acordeona, duzo niezlego jogo i opinie ludzi trenujacych :) Jesli ktos nie zna to podam link :)

ed2k://|file|Jogo.De.Capoeira-mestre.accordeon.avi|568776704|C9883A485302E0E546F38A7238D9E388|/

Prosze ;) Milego sciagania zycze :)
  • 0

budo_maciej20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
A mnie tam sie ten film bardzo podobal. Nie byl nastawiaony tylko na "efekciarstwo" capoeiry, ale tez bylo cos o historii , muzyce itd.
W prawdzie ogladalem go okiem laika ale mysle ze jesli ktos dopiero zaczyna poznawac ta sztuke (jak ja np.) to byl to w sumie fajny film.
Powtorka powinna byc w sobote o 16:00 lub 17:00 bo w t sobote byla powtorka z przed tygodnia.
  • 0

budo_beleza
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
mi sie podobalo to ze pokazane bylo po czesci zycie w tej czesci brazylii, w dzielnicy ubogich, pokazano duzo angoli i faktycznie program nie byl nastawiony na efekciarstwo

musimy sie liczyc ogladajac te programy ze w duzej czesci sa przygotowywane z mysla o ludziach ktorzy z capo stykajac sie po raz pierwszy w zyciu, takze mozemy nie dowiedziec sie nie nowego pod wzgledem merytorycznym

a jeszcze przy okazji przypomnilo mi sie ze byl reportaz o capo na tvn 24 i nie wiem ktora to grupa byla, w kazdym badz razie ta ktora trenuje brazylijczyk z tytulem mestre, ale jej czlonkowie tez robili bledy w wymowie
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
TVN Meteo "Pogoda i Zdrowie" Była moja (od niedawna :) ) grupa Beribazu (jak sie pewno można było domyśleć, bo Jorge to jedyny Mestre w Polsce -albo o czymś nie wiem :-) - ) A co do zawartości programu to było bardzo ' z gobsza ' powiedziane o Capoeira - ale co można było laikom więcej przekazać w 10 min. ???

ps. takie posty to do tematu o epizodach capo. (nawet chyba było juz o tym napisane )
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
Obejrzałem sobie dziś to z kasety. Bardzo fajny program.
Najbardziej mi się podobało to, że można było poznać/dowiedzieć się coś o tych mestres, szczególnie tych bardziej znanych: Acordeonie, Jao Pequeno i Jogo de Dentro.
A najmniej podobała mi się sama ta babka i jej dziwne przemyślenia ;) hehehe. Ile ona może mieć lat? ;P 50? Mogliby jakąś młodszą wziąść ;)

Ogólnie spoko program, ale jak dla mnie to mogliby chociaż z minutkę dobrego szybkiego widowiskowego regionalu pokazać, bo z tego co było tam widać to capo nie wyglądała zbytnio na sztukę walki ;P Tzn. nie wydawała się groźna, tylko to bardziej było nastawione na pokaz etniczny. A by ludzie mieli pojęcie jak różna może być capoeira to mogli jakieś ostrzejsze jogo pokazać przez chwilę. Było tam parę wstawek regionalu, ale...

Czyli w następnym odcinku już nie będzie o capo tylko o innej Szt. Walki? :P
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic

duzo angoli i faktycznie program nie byl nastawiony na efekciarstwo


Cykl programow nazywa sie "Mortal Kombat" a dla zwyklego "niewtajemniczonego" czlowieka angola wyglada jak konfrontacja dwoch leniwcow :P W wykonaniu tej kobiety jak spotkanie leniwca (mestre) i leniwca-inwalidy (babka) I dlatego powinni byli pokazywac urywajace glowe parafuso i inne takie ;)
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
arbuzy rzadza:)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
Dzieci w Afryce głodują a oni rozkopują jedzenie po okolicy (arbuzy). :X Ładnie to tak? Niech kopią w kamienie! Kamienie są niejadalne.

:wink: :)
  • 0

budo_bencao
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
$ero$lav aja cie mialem za jako tako inteligentnego...
nie wiedziales ze Capeoira to peirwszy na swiecie otwieracz do arbuzow.. biedne wychudzone dzieciatka ledwo z glodu maja sile chodzic a tu jakiegos arbuza maja niby otworzyc...a tak bierzesz arbuz + 2 capoeiristas + parafuzo = jedzenie
baaa...na filmie zreszta widac ze ci bardziej zaangazowani kopia tak ze pestki leca w jedna strone a miaz (to czerwone) w druga... 8)
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
hej Campo.? to jak z tym dokumentem, zrzuciłes go już na kompa??
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
Właśnie o tym chciałem pisać, bo mam go na płytce, ale niedam rady sam go wrzucić w sieć (za dłuuugo by to trwało). Więc spokojnie mogę płytkę wysłać pocztą do Kogoś z Was, kto ma zajebisty transfer, i wolne miejsce w necie.

Ps.Ale to dopiero od przeszłego tygodnia bo teraz mnie w chacie niema!!!
  • 0

budo_jata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
to ja moze po prostu plytke zakupie??
koszt plytki + koszt ewentualnego browara + koszt przesylki ~ 10 PLN..

gdzie dawac przelew??

:) ))

jakby co, slij...

namiary via gg moge podac tudziez prywata..
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
Szczerze mowiac to wczorajszy program o karate byl najlepszy sposrod tych co juz byly tzn: Muay Thai, Capoeira i Karate :P
  • 0

budo_caranguejo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
co ty gadasz karate lepsze od CAPOEIRA no niewiem... niepodobały ci sie arbuzy... :)
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic

co ty gadasz karate lepsze od CAPOEIRA no niewiem... niepodobały ci sie arbuzy... :)


Chodzi mi o sposob przedstawienia a nie o to ze karate jest lepsze od capo :P Trzeba obiektywnie podchodzic do pewnych spraw :P Hehe :)
  • 0

budo_caranguejo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
no sory... ale arbuzy były fajne, też tak zrobie i puszcze filmik w neta :) :) :) 8)
  • 0

budo_phoenomen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Magiczny UNICAR - Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
Zycze powodzenia i skladam szczere kondolencje dla twoich stop :P Utwardzasz sobie kosci srodstopia?? :P
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: National Geographic
na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest do sciagniecia film dokumentalny(chyba o ten chodzi)

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024