Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Magen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Krav Magen
Czy ktoś z Was trenuje ten system walki wręcz? Czym Krav Magen różni się od normalnej kravki? Z oficjalnych stron ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) można wyciągnąć wniosek, że jest to złagodzona odmiana "instytutowej" kravmagi. A jak to wygląda w praktyce?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Główna cześć złagodzenia polega na tym, że nie ma technik (przy najmniej jeszcze do nich nie doszedłem), które kończą się zabiciem przeciwnika z założenia masz go tylko obezwładnić, ale nie zabić. Poza tym z tego, co wiem część technik jest zmieniona w inny sposób część jest bardziej skomplikowana z tym, że ciężko mi się wypowiadać w związku z tym, że na treningu Krav Magi byłem tylko raz a resztę znam z opowieści lub filmików. Jeśli zadasz mi bardziej konkretne pytanie to chętnie odpowiem.
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Czy dominują raczej techniki uderzane, czy chwytane? Czy trenujecie walki w parterze? Czy przerabiacie podstawy technik - np. trening uderzeń na worku bokserskim?
Co rozumiesz przez "większe skomplikowanie" technik? Krav Maga kładzie raczej nacisk na maksymalne uproszczenie, ograniczenie zbędnych ruchów i instynktowne, naturalne odruchy. Czy w Krav Magen zwraca się uwagę na wyrafinowane i "eleganckie" wykonanie technik?

Wielkie dzięki
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Dominują techniki uderzane jest trochę chwytania dźwigni, ale to po zmiękczeniu przeciwnika paroma prostymi czy kopniakiem w krocze. Walki w parterze raczej mało jest parę technik, ale na razie nie za wiele. Ja to akurat lubię, więc ćwiczę z kumplem, który jest po jj i z bratem po sambo, ale w zasadzie nie ma tego dużo wychodzimy z założenia, że na ulicy z ziemi trzeba się jak najszybciej podnieść :D . Przerabiamy podstawy, bez nauczenia się porządnego i technicznego uderzania możesz zapomnieć o jakichkolwiek sparingach. Nie zdecydowanie nie mają to być eleganckie techniki po prostu części technik jest trochę bardziej złożona, dlatego że na przykład nie ma szybkiego wykończenia na krtań. Jeżeli chodzi o odruchy i zbędne ruchy to tak samo jak w krav madze. Chmmm eleganckie wyrafinowane może nie po prostu dokładne i tyle :D .
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen

Główna cześć złagodzenia polega na tym, że nie ma technik (przy najmniej jeszcze do nich nie doszedłem), które kończą się zabiciem przeciwnika z założenia masz go tylko obezwładnić, ale nie zabić. Poza tym z tego, co wiem część technik jest zmieniona w inny sposób część jest bardziej skomplikowana z tym, że ciężko mi się wypowiadać w związku z tym, że na treningu Krav Magi byłem tylko raz a resztę znam z opowieści lub filmików. Jeśli zadasz mi bardziej konkretne pytanie to chętnie odpowiem.

czy macie deptanie pomidora? tzn kopanie lezacego w leb jako zakonczenie komba?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Nie generalnie jest mowa o tym żeby koleś nie wstał po tym jak się z nim skończy, ale nie przez "deptanie pomidora" kop w nereczki połamanie żeberek albo kolanko w jajka do oporu. Poza tym główny nacisk kładzie się na początkową część techniki znaczy na to żeby nie oberwać po tym jak już uwolnisz się albo nie zostaniesz skasowany zostawiamy więcej pomysłowości ćwiczących, bo przecież gościa można wykończyć na wiele sposobów :twisted: oczywiście jest edukacja polegająca na wytłumaczeniu gdzie warto bić i gdzie boli najbardziej.
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Na tej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znalazłem niecodzienne połączenie taekwondo i aikido. Czy w Polsce też to tak wygląda?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Jeśli ci chodzi o technikę to to jest jedna z tych bardziej skomplikowanych:D. Jeśli chodzi ci o kopnięcie tego co atakuje to żeczywiście jest takie jakieś nijakie ani kolo gardy za bardzo nie trzyma ani właściwie nie widać co to za kopnięcie ani w co właściwie kopie no właściwie co mogę powiedzieć nie podoba mi się. Technika zbliżoana jest do czegoś co znam ale na filmiku naprawde niewiele z tej techniki widać.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
O kurde czekaj nie widziałem tylko jeden filmik zwący się agains kicks.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Miało być widziałem tylko jeden filmik a co do reszty to kicks & punch bez wyskokowej końcówki można wytrzymać. Against for attackers końcówka jak kasuje tylko jednego przed ostatnia technika znaczy to coś co znam i lubię ostatnie też może być i widziałem jak ktoś to przed tem robił ale sam tego nie ćwiczyłem poza tym cząstkowe techniki kojarze ale on straszne dużo i raczej niepotrzebnie tego tam napakował. Women do wytrzymania ale nic nie widać. Knife 1 tak znam ale my przechwytujemy ręke z nożem po bloku znaczy staramy się :) a napewno go nie puszczamy wolno tylko do przodu do przodu i kasować. Knife dwa nie znam. Knife 3 nie znam a poza tym jakieś dziwne te dwie techniki. Sweeping chmmm pierwszą znam drugą kojarze reszty nie ostatnia chmm to raczej dla sportu nie na ulice.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Sorki ostatnia rzecz jestem po 2 treningach więc kiepsko kumam ten dział na stronce nazywa się Action Video :lol: :lol: weź to pod uwagę :lol: :lol: A poza tym nie jesteśmy od tego człowieka tylko od Eli Avikzara a tego człowieka kojarze tylko z stronki bo Gosia Kicana(instruktorka) nic nigdy o nim nie mówiła.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen

A poza tym nie jesteśmy od tego człowieka tylko od Eli Avikzara a tego człowieka kojarze tylko z stronki bo Gosia Kicana(instruktorka) nic nigdy o nim nie mówiła.

Byl w tamtym roku na seminarium w Polsce.
Byl prawa reka tworcy Krav Magi - wiekszosc terazniejszych czolowych przedstawicieli KravMagi wyszlo spod jego reki.
Jego glowna zasada i roznice kraw magenu od kraw magi to "wiele atakow jedna obrona" czyli znaczne uproszczenie stylu i nadanie mu pewnych zasad.
Styl odrzucil wiele militarnych zastosowan skupil sie na samoobronie.
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Dziękuję za wszystkie informacje
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Z tą "jedną obroną na wiele ataków" to byłbym doprawdy ostrożny,
bo to nie jest domena Krav Magen w Krav Maga znamy tą zasade
od dawna, główne różnice widziałbym w metodzie nauczania, podejściu do treningu i ewentualnie traktyce, a nie w technice. No bo krav Maga nie służy do zabijania ale do samoobrony przedewszystkim, odronisz się , obezwładnisz napastnika (lub zwiejesz) i możesz go kończyć czy to z Krav Maga czt z Krav Magen. De facto są to dwie identyczne rzeczy, tyle że Eli chciał się jakoś odrożnić od KM (zmienił nazwę i parę detali)
Różnice postawowe to: W Krav Magen przywiązuje się uwagę do takich dupereli jak: kłanianie się podziesiętne mistrzowi i mistrzowi mistrza, ubiór - specjale kimona, atmosfera jak na Aikido
wszystko to zbliża Krav Magen do azjatyckiej otoczki dalekowschodnich systemów.
Osobiścię wolę normalne podejście do treningu, kłaniam sie mistrzowi i jazda..., .
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Wychodzi na to, że Krav Magen to połączenie Krav Maga i Aikido.

Dołączona grafika
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
filmiki obejrzałem..
generalnie to jest ju-jitsu :wink: w moich oczach..u mnie w sekcji siedlec(koło wolsztyna) włąsnie tak trenowaliśmy i takie techniki..
:)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen

Z tą "jedną obroną na wiele ataków" to byłbym doprawdy ostrożny,
bo to nie jest domena Krav Magen w Krav Maga znamy tą zasade
od dawna, główne różnice widziałbym w metodzie nauczania, podejściu do treningu i ewentualnie traktyce, a nie w technice. No bo krav Maga nie służy do zabijania ale do samoobrony przedewszystkim, odronisz się , obezwładnisz napastnika (lub zwiejesz) i możesz go kończyć czy to z Krav Maga czt z Krav Magen. De facto są to dwie identyczne rzeczy, tyle że Eli chciał się jakoś odrożnić od KM (zmienił nazwę i parę detali)
Różnice postawowe to: W Krav Magen przywiązuje się uwagę do takich dupereli jak: kłanianie się podziesiętne mistrzowi i mistrzowi mistrza, ubiór - specjale kimona, atmosfera jak na Aikido
wszystko to zbliża Krav Magen do azjatyckiej otoczki dalekowschodnich systemów.
Osobiścię wolę normalne podejście do treningu, kłaniam sie mistrzowi i jazda...,


No wiesz nie przesadzałbym może na seminarium tego (kłanianie się) trochę było (znaczy na końcu i początku), czyli tak jak ty wolisz :) . Na normalnych treningach w ogóle tego nie ma a Ciebie nigdy na nich nie widziałem, więc chyba nie za bardzo masz prawo się na ten temat wypowiadać. Akido też kiedyś ćwiczyłem i jeśli chodzi o atmosferę to troszki różniła się od naszej, ale to pewnie też zależy od sekcji. Mamy swoje wdzianka, ale tak naprawdę nie ćwiczymy w nich za często tylko jak szarpanie się ćwiczmy to zakładamy górę z przyczyn czysto praktycznych. Generalnie techniki są podobne, ale jednak trochę inne też musielibyśmy jakąś konfrontację zrobić żeby to sprawdzić z mojego jednego treningu Krav magi i rozmów z znajomkami niewiele wywnioskuję, ale jestem przekonany, że jednak pewne różnice są. Na koniec w związku z tym, że świętej pamięci Eli tą nazwę i parę detali zmienił już jakieś drobne 20 lat temu i tak jak by zaczęło się to oddzielnie rozwijać to myślę, że teraz troszki więcej tych różnic już jest.

filmiki obejrzałem..
generalnie to jest ju-jitsu w moich oczach..u mnie w sekcji siedlec(koło wolsztyna) włąsnie tak trenowaliśmy i takie techniki..


Już komentowałem te filmiki to nie jest dokładnie to co my trenujemy są tam pewne elementy ale to nie to samo zresztą przeczytaj mój post dotyczący filmików.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Mam tylko 5 letnie doświadczenie w KM i jeden staż z A. Avigzarem w Polsce, i tylko z tej płaszczyzny mogę się wypowiadać...
Ale chętnie usłyszałbym coś więcej o tych różnicach...
A Aikido też trochę ćwiczyłem i kapota to nie było to, ale atmosfera trochę podobna, brak mi było tego luzu, tej swobody KM, darła się na mnie jakaś baba, wprowadzając rezim jak w wojsku i kłanianie się podziesiętne... hmmm.... każdy robi to co lubi.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
Trzeba by było sprawdzić kiedyś te różnice może jak będzie jakiś kolejny zlot vortalu :)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Magen
generalnie nazywając te techniki dżudżitsowymi miałem na mysli oczywiście techniki uzyte na filmikach..
nie miałem nigdy stycznoiści z kravmagenem...jeszce,ale skoro juz planujecie zlot moż e troszke je poznam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024