Skocz do zawartości


Zdjęcie

Technik ochrony vs licencja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Technik ochrony vs licencja
Nie jedna szkola oferuje szkolenie zakocznocze egzaminem i tytulem technika ochrony osobistej.
sa kursy na licencje ochroniarska stopnia I lub II.
Czym rozni sie tytuj technika od wspomnianej licencji?
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Technik ochrony vs licencja
ochrony osobistej? no zwykle to technik ochrony fizecznej
dwa lata nauki egzamin i praca dyplomowa na koniec i do komendy już tylko po odbiór licencji i to II stopnia (bo to szkoła policealna)
ALE ZAWSZE TRZEBA SPRAWDZAĆ bo są szkoły i szkoły"
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Technik ochrony vs licencja
To zależy co potrzebujesz.
1/Szybko licencję bez szerszej wiedzy
2/ Wiedzę z licencją.
Ad.1 KURS
Ad.2 Szkoła.

PS. Skończyłem szkołę i moim zdaniem 2 lata szkoły to i tak za mało by opanować do perfekcji zagadnienia dotyczące ochrony osób i mienia. Ale jak ktoś potrzebuje tylko kwit (licencję) to polecam kurs.
  • 0

budo_pilidzin_piligo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Technik ochrony vs licencja
Szczerze to tą licencje o kant dupy można rozbić. Pracownik ochrony fizycznej to najgorzej płatny zawód w tym kraju. Obszerna wiedza? Powiedz mi ile % z tej wiedzy przydaje sie w pracy? 0,000005 %!!!
Szkoła różni się od kursu że jest szybciej i trudniej bo jest egzamin państwowy który jet dosyć trudny.( Szczególnie na II). A najlepsze jest to że egzaminują cię wielkie głowy z policji w wojewódzkiej a sami nie mają wiekszego pojęcia o tym z czego cie egzaminują . Wygląda to mniej więcej tak: które pytanie ? OK szukają odpowiedzi w swojej książeczce i jak im nie powiesz słowo w słowo to co tam mają to nie zdasz i tyle.
  • 0

budo_kevlar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Technik ochrony vs licencja
Może i gdzieś :?: egzaminują ludzie co nie mają pojęcia. Mnie egzaminowali ludzie którzy tworzyli ustawę o ochronie osób i mienia (autorzy wielu książek na ten temat) i wierz mi naprawdę mieli ogromną wiedzę.
Twierdzisz że wiedza nabyta w szkole jest nie wykorzystywana. Dziwne - chyba że ktoś pracuje jako stróż a nie ochroniarz. Chociaż widziałem bardzo wielu "ochroniarzy" którzy nie wiedzą co im wolno a czego nie. Nie chciałbym widzieć jak taki "ochroniarz" postępuje w chwili zagrożeń np. bomba w obiekcie, włamanie, napad itp.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Technik ochrony vs licencja

Twierdzisz że wiedza nabyta w szkole jest nie wykorzystywana. Dziwne - chyba że ktoś pracuje jako stróż a nie ochroniarz. Chociaż widziałem bardzo wielu "ochroniarzy" którzy nie wiedzą co im wolno a czego nie. Nie chciałbym widzieć jak taki "ochroniarz" postępuje w chwili zagrożeń np. bomba w obiekcie, włamanie, napad itp.


Tak tak można być cieciem, zarabiać 3.5/h mieć wszystko w d.. a głównie wiedzię z zakresu ustawy
A można (znając przepisy i to czego nauczyli w szkole) pracować jako "PRACOWNIK OCHRONY" pisząc np plan ochrony obiektu (mnie to zajmuje max 1 tydzień) inkasując za tę "ciężką pracę" od 1500 - 6000 PLN tak, tak - ale sorki na kursie nie nauczą cię pisać planu ochrony czy planowania konwoju, na kursie nie pojeździsz w pozorowanych konwojach itd.

Kevlar spokojnie jaka bomba w obiekcie - no coś ty popatrz na to co się dzieje w hipermarkecie :cry: to nie istotne że wyniosę co chcę ale najgorzej że wniosę wszystko co zechcę!

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024