Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sparingi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sparingi
Witam :)

Tak przegladam ULICE i jakos cicho ostatnio :P A ze mam takie male pytanie do Was, to walze z mostu :>

Sparingi - to Waszym zdaniem - dostac czy moze lepiej samemu nawalac?

A i czy ma jakis sens walczyc ze wszytskimi regolami na sparingu? Znazcy sie: nie uderzac od tylu, nie porzytrzymywac rekawi nie robic klinczow?

Pozdrawiam, czekam na reposty hehe.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi

Sparingi - to Waszym zdaniem - dostac czy moze lepiej samemu nawalac?


Sparring to moim zdaniem walka 2 osob na wspolnie ustalonych regulach (lub ich braku) majaca na celu podniesienie swoich imiejetnosci w walce.

A i czy ma jakis sens walczyc ze wszytskimi regolami na sparingu? Znazcy sie: nie uderzac od tylu, nie porzytrzymywac rekawi nie robic klinczow?


Kwestia priorytetow: przygotowujesz sie na zawody czy na ulice...rybka albo pipka.
  • 0

budo_guzik87
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
jak na sparingu dostaniesz po głowie to na drugi raz bedziesz wiedzial jak sie bronic :D ostatnio mialem swoj 1 sparing no i co tu duzo mowic torche dostałem(wiecej na garde ale pare razy mnie trafil frontkickiem)myslalem ze sporo juz umiem a tu wyszły wszystkie moje błedy nie umialem sie bronic przed frontalami tzn moze i umiem ale w walce nie umialem tego wykorzystac i zamiast je zbijac albo robic zejscie to ja je blokowałem i na garde wyłapywałem przez co tracilem równowage...ale to tak off topic :) a tak poza tym to sie zgadzam w pełni z przedmowca
  • 0

budo_qb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
No właśnie, w sparingu widzisz swoje błędy. Nie ma innej drogi to stwierdzenia, co powinno się poprawić.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
Hhehe to to ja wiem :) Ale czy samo obkladanie partnera jest dobre? Jeden strzal na ulicy i panika, bo na sparing tego nie bylo...

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi

Ale czy samo obkladanie partnera jest dobre? Jeden strzal na ulicy i panika, bo na sparing tego nie bylo...


Pewnie, ze dobre... im wiekszy zakres technik i sposobow walki na sparingach, tym wieksza szansa na poprawe umiejetnosci i skorygowanie bledow... Krotko mowiac sparing to dobra rzecz, bo NIE NAUCZYSZ SIE BICIA BEZ BICIA :) pzdr
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
są isntruktorzy którzy uwazają ze sparingi na począytku sa złym pomysłem. przynajmniej w KM, gdzie chodzi o szybkie wyeliminowanie przeciwnika a nie wdawanie się z nim w walke.
ja uwazam ze sparingi są ciekawym urozmaiceniem i rozwijają Cię.
niezaleznie czy utrzymane s tylu zapasów czy boxerskie czy z kopnięciami, czy z małą iloscią zakazów i reguł.

po to są sparingi zebys zobaczył ze przeciwnik to nie worek czy powietrze w ktore bijesz.
przeciwnik sie rusza trudno go trafic, trudno obserwowac jego nogi rece tłów. trudno oddychac itp.
a wlasnie tak jest kiedy dochodzi do sytuacji w ktorej jestes nabuzowany adrenaliną lub masz kilku przeciwnikóe.
pzdr
  • 0

budo_guzik87
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
sparingi na samym poczatku zaczynania przygody z jakas SW moim zdaniem sa złym pomysłem bo zadko jest technika a wiecej jest cepów na oslep :D
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
Spary na poczatku przygody z MA moga byc niebezpieczne bo mozna zrobic sobie albo partnerowi krzywde...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi

Spary na poczatku przygody z MA moga byc niebezpieczne bo mozna zrobic sobie albo partnerowi krzywde...

daltego na poczatku sparringi powinny byc maskymalnie uproszczone, ale moim zdaniem powinny byc juz na starcie.
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
Sparringi na początku to nic ciekawego :twisted: Mój pierwszy sparring to była rzeźnia na same ręce, praktycznie zero technik wykonywanych nogami, tak się z kolegą nawalaliśmy, że pod koniec praktycznie nie mieliśmy już siły. To była walka bez żadnych pomysłów, byle do przodu, zdecydowanie odradzam.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
moim zdaniem na poczatku tylko zadaniowki, a z czasem nalezy dopiero dokladac coraz wiecej
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
daltego tez napisalem ze zasady uproszczone maja byc, np na same przednie proste..l albo nawet bez rekawic na klepniecia w tulow itd... stopniowo wprowadzac kolejne elementy, ale przyzwyczajac ludzi do ruchu, dystansu... itd.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
dokladnie od razu jakas walka moze na sam korpus potem plus lewy prosty i stopniowo dodawac techniki
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
Albo odrazu z bardziej zaawansowanym przeciwnikiem.
Ja tak miałem. Poczułem sie jak gówno. Niebyłem w stanie nic zrobić, robili mnie jak chcieli (nawet niebyłem w stanie niektórych rzeczy dostrzec).
To jest dobre.
Pokazać nowym ze są gówno warci, a jak będa ćwiczyć to się nauczą.
Tyle ze niewielu po czymś takim ma tyle samozaparcia by się dalej uczyć.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
I dlatego jest tak ze 80% sie wykrusza... Pochodza rok a po wakacjach juz ich nie ma... Niektorzy odpadaja nawet po miesiacu, albo nie przychodza na nastepny trening... Zero samozaparcia.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi

Albo odrazu z bardziej zaawansowanym przeciwnikiem.
Ja tak miałem. Poczułem sie jak gówno. Niebyłem w stanie nic zrobić, robili mnie jak chcieli (nawet niebyłem w stanie niektórych rzeczy dostrzec).
To jest dobre.
Pokazać nowym ze są gówno warci, a jak będa ćwiczyć to się nauczą.
Tyle ze niewielu po czymś takim ma tyle samozaparcia by się dalej uczyć.

glupota, jesli jest taka wielka roznica poziomow to ten zaawansowany nic z tego nie wyniesie a ten poczatkujacy sie tylko zdoluje ze to nie sport dla niego i finito (chyba ze ten bardziej zaawansowany jeszcze tak dodatkowo mocniej naklepie nowicjuszowi to juz na pewno finito)
  • 0

budo_guzik87
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
to kwestia psychiki jednego porazka zmotywuje do ciezszej pracy i doskonaleniu siebie a drugi sie zdołuje i da sobie spokoj ze sportami walki
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
sorka, ale "porazka"?

w sparringu? 8O

na pewno piszecie o sparringu? czy raczej o takim tam, nap... bez ladu i skladu?

moro, albo shaft z grubsza opisali, o co chodzi w sparringu.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
nie wiem kto jakby od razu widzial ze gowno jest wart by dalej cwiczyl jakis sport, co innego jak juz cos umie i zobaczy ze niektorzy i tak sa duuuzo lepsi wtedy to jest dobra motywacja ale na samym poczatku wg mnie mizerna
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024