Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciężarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoosiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Ciężarki
Wiem, że gdzieś na forum było coś o ciężarkach, że po 0,5 kg itd. ale nie mogę znaleźć. Mam jednak taki pomysł:
A gdyby tak w tych ciężkich ciężarkach (2/5 lub 1/2 kg, czy jak kto może)
zamiast bić w powietrze i hamować wszystko na swooich stawach, ćwiczyć z obciążeniem na worku?? Cała energia zostaje na worku zamiast iść w kolano, czy łokieć. Ktoś tego próbował??
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki
Odpuść, a energię wrzuć w szybsze ruchy.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki
Już o tym było w wielu miejscach. Poszukaj w dziale trening odżywianie itd.
W skrócie: zamiast ciężarków stosuj gumy ekspanderowe.

Paweł Droździak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki

A gdyby tak w tych ciężkich ciężarkach zamiast bić w powietrze i hamować wszystko na swooich stawach, ćwiczyć z obciążeniem na worku?? Cała energia zostaje na worku zamiast iść w kolano, czy łokieć. Ktoś tego próbował??

A to nie jest tak z fizyki, że jak "bijesz" worek to on równocześnie "bije" Ciebie?....i wtedy chyba troche jednak w łokcie idzie...
  • 0

budo_yoosiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki
No trochę oddaje, ale jak worek jest miękki (nikt nie nasypał do niego grochu :) ) to większość zostaje w worku.
A chodzi właśnie o szybkość, z ciężarkiem ciężej oderwać nogę od ziemi (np.), w ten sposób można popracować nad dynamiką. Nie chodzi o to, żeby noga przecieła worek, ale żeby szybko wyprowadzić cios. Jak zrobisz to w miarę szybko z ciężarkiem, to bez będzie jak strzał piorunem. A worek właśnie po to, żeby nie tłumić uderzenia w kolanie nogi podporowej, tylko żeby "spokojnie" na woreku wyhamować.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki

A to nie jest tak z fizyki, że jak "bijesz" worek to on równocześnie "bije" Ciebie?....i wtedy chyba troche jednak w łokcie idzie...

takim sposobem kazdy kto wazy 100 kilo po roku zalozmy boxu by mial rozwalone lokcie
  • 0

budo_yoosiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki
To prawda, że worek oddaje, i faktycznie ma to swoje uzasadnienie w fizyce, ale to jest tak, że jak zderzenie jest idealnie sprężyste to wszystko idzie w łokieć (taki sam efekt jak przy rzucie kulką z kałczuku w beton), a przy idelanie niesprężystym cała energia jest rozpraszana (zużywana na ciepło i odkształecenie ciała, atak jakbyś rzucił tę samą piłeczkę z kałczuku do wanny z wodą - prawie wcale sę nie odbije). Włąsnie dlatego worek musi być miękki.
A 100 kilowi goście są przeważnie trochę bardziej rozbdowani, więc ich stawy mają trochę więcej ścięgien i są mocniejsze, oczywiście pod warunkiem, że trenują, bo jak są po prostu otyli, to mogą mieć ścięgna do niczego.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki
jak ktos trenuje to i tak ma te wiazadla silne, ale gdy w ciezarkach uderza w powietrze to dodatkowo stawy obciaza sila bezwladnosci, czyli skonczyles uderzenie a ciezarek nadal "leci"
ja np kopalem w ciezarkach w worek jakis czas i nic mi sie z kolanami nie stalo a kolega kopal w powietrze to go potem bolaly (choc to tylko jeden przyklad wiec nie musi byc zasadą)
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki
madhornet a czy w boksie uderza sie w ciezarkach czy w rekawicach, ktore przeciez tez tlumia wstrzasy?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki
Ja poprostu wole poboksować worek bez ciężarków, za to więcej razy...
A co myślicie o bieganiu z ciężarkami przy kostkach??
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki
Pytanie było o naszą radę, więc ją daliśmy. Wybór będzie należał indywidualnie do każdego.
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężarki

A co myślicie o bieganiu z ciężarkami przy kostkach??


Moim zdaniem dobre cwiczenie. Troche, jak bieganie w glanach, tylko ze wygodniej :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024