Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sparingi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_linek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
no ale kazdy, kto idzie cos cwiczyc pierwszy raz, to wie, że jest cienki... wiec widzi, jaki poziom musi osiągnąc.. I tu bynajmniej nie chodzi o "naklepanie", ale o pokaz techniki, szybkości, itd. Wtedy wiesz ponadto, jak dużo możesz osiągnąć i podejmujesz wyzwanie, którym jest wiele lat ciężkiej pracy i treningów 8)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
jesli pokaze ze jest duzo lepszy ale nie naklepie strasznie nowicjuszowi to sie zgodze ze to jest motywacja
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
shaft dobrze napisal, to nie podlega dyskusji, a od siebie: nie ma treningu bez sparingu :) przynajmniej u mnie w klubie :-) :wink:
  • 0

budo_scoti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puszcza Kozienicka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
sparring = doświadczenie, nie masz doświadczenia nie będziesz dobrym fighterem
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
doswiadczenie doswiadczeniem, ale ten lepszy chyba powinien tak walczyc aby poczatkujacego cos nauczyc a nie tylko pokazac mu ze jest lepszy i obic go
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi

glupota, jesli jest taka wielka roznica poziomow to ten zaawansowany nic z tego nie wyniesie a ten poczatkujacy sie tylko zdoluje ze to nie sport dla niego i finito (chyba ze ten bardziej zaawansowany jeszcze tak dodatkowo mocniej naklepie nowicjuszowi to juz na pewno finito)

to nie tak, jeden pocztkujacy przyjmie cios na twarz (chocby lekki) to sie wystraszy i wiecej nie przyjdzie, drugi tez sie wystraszy - ale przelamie to w sobie i zacznie trenowac jeszcze solidniej. na treningu mozna o trzymaniu gardy mowic i mowic, i nic - a tu ktos zbierze 2 razy to zacznie na te rece zwracac uwage. pozatym mozna sie umowic ze nie walczycie na max.. daje to lepsze efekty niz jak probuje cos zdzialac 2 gosci ktorzy prawie nic nie umieja
a ze zaawansowany sie nic nie nauczy... chyba mozna czasem odpuscic sobie jeden sparing zeby pomoc nowym, tak ?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
Jeden tak, ale nowi przychodza caly czas :lol: :wink:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
Niestety tak jest z nowymi, ze jeden jak dostanie oklep to sie zmotywuje i bedzie trenowal ciezko by kiedys osiagnac wysoki poziom a drugi pojdzie do domu i juz nie wroci, bo stwierdzi ze nie ma sensu.
Zycze wszystkim poczatkujacym zeby nalezeli do tej pierwszej grupy...
  • 0

budo_linek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
ehhh, u mnie niestety na treningach niewiele sparingów jest (powiedzmy jakis raz na miesiac-dwa) :( ostatnio na zgrupowaniu miałem okazję poćwiczyć sobie trochę w rękawiach i w kaskach, wtedy to dopiero mnóstwo moich błędów technicznych wyszło :P ale trochę nad sobą popracowałem i jest coraz lepiej. I obym tak potrafil sie mobilizowac caly czas, ale musialbym gdzies poszukac jakichs mozliwosci sparingow..
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sparingi
bardzo niewielu jest poczatkujacych, ktorzy po porazce zmobilizuja sie i beda jeszcze ciezej pracowac, ja nawet po tylu latach treningu mysle czy nie zrezygnowac, po tym jak kumpel w sparingu beztrosko, z latwoscia wsadza mi okrezne mawashi na leb, po czym mam rozbita warge albo inne uszkodzenia ale generalnie staram sie doskonalic i nie poddawac sie, macie racje ze sparing=doswiadczenie i wtedy wychodza wszystkie bledy ( w moim wypadku nieszczelna garda) itd.
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024