Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?
Wlasnie przegladam oferte ich sklepu internetowego - jest oczywiscie kilka ewidentnych knotow (np fantastyczne scyzoryki po 30 zeta :) Mogli by sie chociaz nie wyglupiac z takim szajsem :) )

Jest tez kilka modeli wartych uwagi, szczegolnie wsrod nozy ze stala klinga (twardosc 56-58HRC itp), np modele 9, 26, 27 itp

No i ceny bardzo przystepne 8)

Przeznaczenie noza - ogolnouzytkowe, na wycieczki glownie. Jak sie trafi jakis niedzwiedz po drodze to wyciagne takiego majchra i ubije oczywiscie :wink: ale ma sie nadawac glownie do uciecia patyka na kielbaski, pokrojenia zarcia itp.

Co sadzicie o ich produktach? Bo albo wyszukiwarka nie dziala, albo ja nie umiem z niej korzystac :oops:
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?
Jak w końcu uda mi się upolować w sklepie (a bywam tam bardzo rzadko) model wz. 26 to będę mógł coś konkretnego odpowiedzieć. Na razie uważam, że do tych zastosowań, które wymieniłeś, nadają się znakomicie. Tylko dlaczego wz. 9 :?: A może raczej wz. 8 albo 27M ?
O ile pamiętam to chyba ktoś z tego forum kupił sobie wz. 29 (albo coś w tym stylu) i był cały happy. Kto? Nie pamiętam.
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?

Tylko dlaczego wz. 9 :?: A może raczej wz. 8 albo 27M ?
O ile pamiętam to chyba ktoś z tego forum kupił sobie wz. 29 (albo coś w tym stylu) i był cały happy. Kto? Nie pamiętam.


Ze wzgledu na gumowa rekojesc - jakos nie mam zaufania do drewnianych, wole sztuczne tworzywa. Czesto uzytkuje noz w bardzo trudnych dla niego warunkach (np na rybach), wiec drewno szybko byloby zniszczone.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?
Ja mam wz 27 i jestem bardzo zadowolony. Fabrycznie zaostrzony golił włosy. Tępi się wolno chociaż nie używam go do żadnych ekstremów. Mam go od roku i myślę że jest wart swojej ceny. Co do rękojeści to fakt że gumowa jest trwalsza i poręczniejsza. Jednak w przypdku drewnianej na wygodę nie mogę narzekać, a ma też swój urok - widać pełny trzpień głowni.
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?
To JA jakiś czas temu nabyłem wz29 za 60 zeta ale żebym był taki strasznie happy bez przesady nożyk mi poprostu pasuje jeśli się weźmie pod uwagę cenę porówna z jakością wykonania to jest dobrze ale nic poza tym największą wadą tego noża jest pochewka mam jeszcze cold steela SafeKeepera 3 to nożyk typowo bojowy właściwie ten typ noża służy tylko do zabijania :twisted: bo obronić się nim raczej nie można do tego jest kerambit w CS pochewka jest pierwsza klasa ale tym nożem w przeciwieństwie do Wz 29 nie uda nam się pokroić chleba czy kiełbasy na ognisko i tu jeszcze jedna zaleta kopromeda 29 a mianowicie uniwersalność poza tym 29 jest cholernie ostra - taki szlif inna sprawa że ostrze trzyma raczej mizernie.
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?

Jest tez kilka modeli wartych uwagi, szczegolnie wsrod nozy ze stala klinga (twardosc 56-58HRC itp), np modele 9, 26, 27 itp

No i ceny bardzo przystepne 8)


No i nabylem wysylkowo nozyk nr 9 z matowa klinga (jakos nie podobaja mi sie lusterka :? )

Pierwsze wrazenia:
+ bardzo dobrze lezy w rece, wygodna i nie slizgajaca sie rekojesc
+ odpowiadajaca mi dlugosc ostrza jak dla noza ogolnouzytkowego, ani za krotki, ani za dlugi, troszeczke krotsze od rekojesci
+ przetestowalem ostrze na twardym plastiku i drewnie - wyszlo z prob bez szwanku, zobaczymy co bedzie w dluzszym okresie

- moze trafilem na wyjatkowego tepola :) , ale fabrycznie zaostrzony kopromed nie da rady nic ogolic, chyba zeby sie zawziac i usunac wlosy razem ze skora :)
- kiepskawy futeral, skora jakas taka dziwna :?
- tandetny nadruk (?) na ostrzu

Ogolnie wrazenie raczej pozytywne, szczegolnie za te cene (50 zlotych z wysylka). Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal :)
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?


Jest tez kilka modeli wartych uwagi, szczegolnie wsrod nozy ze stala klinga (twardosc 56-58HRC itp), np modele 9, 26, 27 itp

No i ceny bardzo przystepne 8)


No i nabylem wysylkowo nozyk nr 9 z matowa klinga (jakos nie podobaja mi sie lusterka :? )

Pierwsze wrazenia:
..........
- tandetny nadruk (?) na ostrzu


Ooooo tak - ja jakoś uczulony jestem na tego typu nadruki, jakie na klingach swoich produkcji nanosi Kopromed - dla mnie żenada (ale to tylko moje skromne zdanie :) :) :) )
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?
można poprosić o custom nadruk, czyli pewnie można też poprosić o czyste ostrze.
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Co sadzicie o nozach firmy KOPROMED?

No i nabylem wysylkowo nozyk nr 9 z matowa klinga (jakos nie podobaja mi sie lusterka :? )


Unikajac w ten zreczny sposob koniecznosci gotowania jakiejs zupy :) wzialem sie wczoraj za ostrzenie mojego kopromeda model 9 8)

Z uwagi na brak high-tech ostrzalek za high-value kase :) uzylem do tego celu dwie kamienne oselki nabyte w swoim czasie chyba w OBI, ceramiczna oselke (model "patyk" :) nabyta w Ikei oraz stary szeroki skorzany pasek.

Pierwsza oselka (kamienny bloczek o wymiarach mniej wiecej 40x20x180mm) o wyczuwalnej dobrze pod palcami ziarnostosci posluzyla do przeprofilowania troche fabrycznego naostrzenia (IMO byl troche za duzy kat, zmniejszylem go - co zajelo mi jakies 1,5h). Jak juz nie bylo widac ostrzenia fabrycznego (calkiem je starlem do wymaganego kata), zmienilem oselke na drobniejsza (tez kamienna, ziarnostosc juz praktycznie niewyczuwalna) i troche wygladzilem nowy szlif (jakas 1h mi na to zeszla). Oczywiscie na obu ostrzylem na mokro.

Nastepna w kolejce byla ostrzalka z Ikei, ale szybko z niej zrezygnowalem bo nie umialem utrzymac odpowiedniego kata ostrzenia i ciagle mi "uciekal".

Do ostatniej "polerki" uzylem skorzanego paska (jakies 30 minut).

Efekt: noz goli bezproblemowo wlosy na skorze, a sam nowy szlif jest wypolerowany tak, ze nie widac rys powodowanych ostrzeniem - po prostu lusterko. Pierwszy razy mi sie tak udalo 8)

Zobaczymy jak bedzie z trzymaniem ostrza - jest w sumie nawet za ostre jak na moje potrzeby, ale bylem ciekaw co sie da "wycisnac" z tego taniego w sumie noza. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024